MENU

Serie 3, P8/11 Forår, P9 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
367977
fr
09-04 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 Skjold 4 Kunst, Ryparken
2 - 0
367979
10-04 2021
Kl. 12:00
Sundby 2 Oversidder Sundby/Kløvermarken
367978
10-04 2021
Kl. 16:00
CIK 2 Heimdal 3 Kløvermarken
0 - 4
367980
11-04 2021
Kl. 12:00
FB 8 Vestia 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
367981
11-04 2021
Kl. 14:00
GVI 3 HB 5 GVI. Nymosen
6 - 2
367976
11-04 2021
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 ØKF 2 Hvidovre IF's baner
3 - 5
367984 fr
16-04 2021
Kl. 18:00
Oversidder Østerbro IF 3
367982 fr
16-04 2021
Kl. 20:00
HB 5 FB 8 Kunst, Ryparken
5 - 0
368097
18-04 2021
Kl. 12:00
Heimdal 3 Hvidovre IF 3 Kunst, Fælledparken
5 - 0
367983
18-04 2021
Kl. 14:00
Skjold 4 CIK 2 Fælledparken
0 - 4
368096
18-04 2021
Kl. 14:00
ØKF 2 GVI 3 Kløvermarken
0 - 1
368095
18-04 2021
Kl. 16:00
Vestia 2 Sundby 2 Kunst, Bavnehøj IA
2 - 4
368098
fr
23-04 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 Vestia 2 Fælledparken
5 - 2
368099
24-04 2021
Kl. 14:00
CIK 2 Hvidovre IF 3 Kløvermarken
3 - 0
368101
24-04 2021
Kl. 14:00
Sundby 2 HB 5 Sundby/Kløvermarken
3 - 0
368100
25-04 2021
Kl. 12:00
Skjold 4 Oversidder Kunst, Ryparken
368103
25-04 2021
Kl. 12:00
GVI 3 Heimdal 3 GVI. Nymosen
3 - 1
368102
25-04 2021
Kl. 16:00
FB 8 ØKF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
368106 fr
30-04 2021
Kl. 18:00
Oversidder CIK 2
368104
fr
30-04 2021
Kl. 20:00
HB 5 Østerbro IF 3 Kunst, Ryparken
3 - 2
368107
01-05 2021
Kl. 16:00
Vestia 2 Skjold 4 Kunst, Bavnehøj IA
1 - 2
368257
02-05 2021
Kl. 12:00
Heimdal 3 FB 8 Fælledparken
1 - 0
368105
02-05 2021
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 GVI 3 Hvidovre IF's baner
1 - 5
368202
02-05 2021
Kl. 14:00
ØKF 2 Sundby 2 Kløvermarken
1 - 0
368258 fr
07-05 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 ØKF 2 Kunst, Ryparken
0 - 1
368262 fr
07-05 2021
Kl. 20:00
Oversidder Vestia 2
368259
08-05 2021
Kl. 14:00
CIK 2 GVI 3 Kunstbane 1, Kløvermarken
0 - 4
368260
09-05 2021
Kl. 14:00
Skjold 4 HB 5 Kunst, Ryparken
1 - 5
368263
09-05 2021
Kl. 14:00
FB 8 Hvidovre IF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
368264 fr
14-05 2021
Kl. 18:00
HB 5 Oversidder Kunst, Ryparken
368268
16-05 2021
Kl. 12:00
ØKF 2 Skjold 4 Kløvermarken
4 - 0
368269
16-05 2021
Kl. 12:00
Heimdal 3 Østerbro IF 3 Fælledparken
1 - 1
368266
16-05 2021
Kl. 12:00
Vestia 2 CIK 2 Kunst, Bavnehøj IA
0 - 1
368267
16-05 2021
Kl. 14:00
GVI 3 FB 8 GVI. Nymosen
8 - 0
368265
16-05 2021
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 Sundby 2 Hvidovre IF's baner
1 - 2
368270
fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 Hvidovre IF 3 Fælledparken
3 - 2
368274 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Oversidder ØKF 2
368273
22-05 2021
Kl. 14:00
Sundby 2 GVI 3 Sundby/Kløvermarken
0 - 5
368271
23-05 2021
Kl. 10:00
CIK 2 FB 8 Kløvermarken
0 - 0
368272
23-05 2021
Kl. 12:00
Skjold 4 Heimdal 3 Kunst, Ryparken
1 - 7
368275
23-05 2021
Kl. 12:00
Vestia 2 HB 5 Kunst, Bavnehøj IA
2 - 7
368261
on
26-05 2021
Kl. 19:00
Sundby 2 Heimdal 3 Sundby/Kløvermarken
4 - 1
368276 fr
28-05 2021
Kl. 18:00
HB 5 CIK 2 Kunst, Ryparken
7 - 0
368869
29-05 2021
Kl. 14:00
ØKF 2 Vestia 2 Kløvermarken
3 - 0
368278
29-05 2021
Kl. 16:00
FB 8 Sundby 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
368277
30-05 2021
Kl. 12:00
Hvidovre IF 3 Skjold 4 Hvidovre IF's baner
4 - 1
368870
30-05 2021
Kl. 12:00
Heimdal 3 Oversidder Fælledparken
368279
30-05 2021
Kl. 16:00
GVI 3 Østerbro IF 3 GVI. Nymosen
5 - 0
368872
fr
04-06 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 FB 8 Fælledparken
4 - 0
368875 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
Oversidder Hvidovre IF 3
368871 fr
04-06 2021
Kl. 20:00
HB 5 ØKF 2 Kunst, Ryparken
4 - 1
368873
05-06 2021
Kl. 10:00
CIK 2 Sundby 2 Kløvermarken
1 - 9
368876
06-06 2021
Kl. 16:00
Vestia 2 Heimdal 3 Kunst, Bavnehøj IA
HHT

Hjemmehold taberdømt

368916
fr
11-06 2021
Kl. 19:00
Sundby 2 Østerbro IF 3 Sundby/Kløvermarken
4 - 1
368919
13-06 2021
Kl. 12:00
Heimdal 3 HB 5 Kunst, Fælledparken
2 - 1
368913
13-06 2021
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 Vestia 2 Hvidovre IF's baner
6 - 2
368918
13-06 2021
Kl. 14:00
GVI 3 Oversidder GVI. Nymosen
368917
13-06 2021
Kl. 16:00
FB 8 Skjold 4 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
368915 ti
15-06 2021
Kl. 18:30
CIK 2 ØKF 2 Kløvermarken
2 - 4
368874
on
16-06 2021
Kl. 19:15
Skjold 4 GVI 3 Fælledparken
1 - 2
368920 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
HB 5 Hvidovre IF 3 Kunst, Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

368921 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 CIK 2 Fælledparken
0 - 0
368922 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Skjold 4 Sundby 2 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

368923 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Oversidder FB 8
368924
fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Vestia 2 GVI 3 Kunst, Bavnehøj IA
1 - 3
368925 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
ØKF 2 Heimdal 3 Kløvermarken
1 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.
 

Log ind