MENU

Serie 3, P8/11 Forår, P11 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
369648 fr
09-04 2021
Kl. 19:00
FB 5 FB 9 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 5
369647
fr
09-04 2021
Kl. 20:00
PI Fodbold 2 KFUM 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
369646
11-04 2021
Kl. 10:00
HIK 3 HB 4 HIK
HMH
369645
11-04 2021
Kl. 12:00
Oversidder Skjold 5
369649
11-04 2021
Kl. 14:00
B93 6 Fremad Valby 4 Kunst, B93
1 - 5
369644
ma
12-04 2021
Kl. 19:45
Skovshoved IF 4 Fix 2 Gentofte Sportspark
3 - 1
369652
17-04 2021
Kl. 14:00
KFUM 3 Oversidder Emdrupparken
369654
17-04 2021
Kl. 16:00
Fix 2 B93 6 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 1
369655
18-04 2021
Kl. 10:00
HB 4 Skovshoved IF 4 Fælledparken
0 - 0
369653
18-04 2021
Kl. 14:00
FB 9 PI Fodbold 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
369650
18-04 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 FB 5 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
369651
18-04 2021
Kl. 14:00
Skjold 5 HIK 3 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 4
369857
fr
23-04 2021
Kl. 19:00
FB 5 Fix 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
369659
24-04 2021
Kl. 14:00
PI Fodbold 2 Fremad Valby 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
369658
25-04 2021
Kl. 12:00
Skjold 5 KFUM 3 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 0
369656
25-04 2021
Kl. 12:00
Oversidder FB 9
369657
25-04 2021
Kl. 14:00
HIK 3 Skovshoved IF 4 HIK
4 - 1
369858
25-04 2021
Kl. 16:00
B93 6 HB 4 Kunst, B93
5 - 0
369867
01-05 2021
Kl. 14:00
KFUM 3 HIK 3 Emdrupparken
3 - 0
369869
01-05 2021
Kl. 16:00
Fix 2 PI Fodbold 2 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
3 - 2
369870
02-05 2021
Kl. 12:00
HB 4 FB 5 Fælledparken
2 - 2
369868
02-05 2021
Kl. 12:00
FB 9 Skjold 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
369860
02-05 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 4 B93 6 Skovshoved I P
5 - 1
369859
02-05 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
417586 fr
07-05 2021
Kl. 19:00
FB 5 Skovshoved IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
417584
08-05 2021
Kl. 16:00
PI Fodbold 2 HB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
417585
08-05 2021
Kl. 16:00
KFUM 3 FB 9 Emdrupparken
UHT

Udehold taberdømt

369873
09-05 2021
Kl. 10:00
Skjold 5 Fremad Valby 4 Ryparken Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

369871
09-05 2021
Kl. 12:00
Oversidder Fix 2
417591
15-05 2021
Kl. 14:00
Fix 2 Skjold 5 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
1 - 1
417592
16-05 2021
Kl. 12:00
HB 4 Oversidder Fælledparken
417588
16-05 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 4 PI Fodbold 2 Skovshoved I P
3 - 1
417589
16-05 2021
Kl. 14:00
FB 9 HIK 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
417590
16-05 2021
Kl. 14:00
B93 6 FB 5 Kunst, B93
HHT

Hjemmehold taberdømt

417587
16-05 2021
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 KFUM 3 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
369872 on
19-05 2021
Kl. 20:15
HIK 3 B93 6 Gentofte Sportspark
3 - 1
417676
22-05 2021
Kl. 14:00
HIK 3 FB 5 HIK
5 - 1
417677 ma
24-05 2021
Kl. 12:00
Skjold 5 HB 4 Fælledparken
1 - 1
417593 ma
24-05 2021
Kl. 12:00
Oversidder Skovshoved IF 4
417680 ma
24-05 2021
Kl. 14:00
FB 9 Fremad Valby 4 Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

417678 ti
25-05 2021
Kl. 18:00
PI Fodbold 2 B93 6 Valby IP, tribunen
2 - 1
417883
fr
28-05 2021
Kl. 19:00
FB 5 PI Fodbold 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
417885
29-05 2021
Kl. 16:00
Fix 2 FB 9 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
2 - 2
417884
30-05 2021
Kl. 10:00
B93 6 Oversidder Kunst, B93
HHT

Hjemmehold taberdømt

417954
30-05 2021
Kl. 12:00
HB 4 KFUM 3 Kunst, Fælledparken
1 - 3
417681
30-05 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby 4 HIK 3 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
417682
30-05 2021
Kl. 12:00
Skovshoved IF 4 Skjold 5 Skovshoved I P
2 - 1
417959
05-06 2021
Kl. 14:00
KFUM 3 Skovshoved IF 4 Emdrupparken
1 - 0
417956
06-06 2021
Kl. 12:00
Oversidder FB 5
417960
06-06 2021
Kl. 14:00
FB 9 HB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
417957
06-06 2021
Kl. 16:00
HIK 3 PI Fodbold 2 HIK
2 - 0
417958
06-06 2021
Kl. 16:00
Skjold 5 B93 6 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

417955
ti
08-06 2021
Kl. 18:30
Fremad Valby 4 Fix 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 1
417975 to
10-06 2021
Kl. 20:30
B93 6 KFUM 3 Kunst, B93
HHT

Hjemmehold taberdømt

417964 fr
11-06 2021
Kl. 19:00
FB 5 Skjold 5 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
417963
12-06 2021
Kl. 12:00
PI Fodbold 2 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
417976
13-06 2021
Kl. 14:00
HB 4 Fremad Valby 4 Kunst, Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

417961
13-06 2021
Kl. 14:00
Skovshoved IF 4 FB 9 Skovshoved I P
2 - 4
417962
13-06 2021
Kl. 14:00
HIK 3 Fix 2 HIK
6 - 2
417679 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
KFUM 3 Fix 2 Emdrupparken
1 - 1
417977 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 4 Skovshoved IF 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
417978 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Oversidder HIK 3
417979 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Skjold 5 PI Fodbold 2 Fælledparken
2 - 2
417980 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
KFUM 3 FB 5 Emdrupparken
UHT

Udehold taberdømt

417981 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
FB 9 B93 6 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

428340 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Fix 2 HB 4 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
4 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 8 til og med 11 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.
 

Log ind