MENU

Serie 4, P13/16 Forår, P14 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
573688 ti
06-04 2021
Kl. 20:30
B.93 8 Skjold 7 Kunst, B93
2 - 3
573686
fr
09-04 2021
Kl. 18:00
Valby 2 B 1903 5 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 7
573683
11-04 2021
Kl. 12:00
GVI 4 HB 6 GVI. Nymosen
0 - 3
573684
11-04 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 6 Rødovre 2 Kunst, Fælledparken
1 - 2
573685
11-04 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 4 FA 2000 8 Kunst, Vanløse I P
0 - 1
573687
11-04 2021
Kl. 16:00
FB 13 FB 14 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
573693 fr
16-04 2021
Kl. 20:00
HB 6 B.93 8 Kunst, Fælledparken
3 - 3
573690
18-04 2021
Kl. 12:00
Rødovre 2 Vanløse IF 4 Rødovre Stadion
3 - 1
573692
18-04 2021
Kl. 12:00
FB 14 Valby 2 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
573691
18-04 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 Østerbro IF 6 B1903
1 - 0
573689
18-04 2021
Kl. 14:00
Skjold 7 FB 13 Fælledparken
2 - 1
573694
18-04 2021
Kl. 16:00
FA 2000 8 GVI 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 0
573695 on
21-04 2021
Kl. 18:45
Østerbro IF 6 FB 14 Fælledparken
0 - 4
573698
fr
23-04 2021
Kl. 18:00
Valby 2 Skjold 7 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
573697
25-04 2021
Kl. 12:00
Rødovre 2 B 1903 5 Rødovre Stadion
2 - 2
573699
25-04 2021
Kl. 16:00
FB 13 HB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
573700
25-04 2021
Kl. 16:00
B.93 8 FA 2000 8 Kunst, B93
HHT

Hjemmehold taberdømt

573696
25-04 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 4 GVI 4 Kunst, Vanløse I P
2 - 4
573762
to
29-04 2021
Kl. 18:15
HB 6 Valby 2 Fælledparken
2 - 1
573702
02-05 2021
Kl. 12:00
GVI 4 B.93 8 GVI. Nymosen
UHT

Udehold taberdømt

573705
02-05 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 Vanløse IF 4 B1903
5 - 2
573761
02-05 2021
Kl. 14:00
FB 14 Rødovre 2 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 2
573701
02-05 2021
Kl. 14:00
Skjold 7 Østerbro IF 6 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 4
573763
02-05 2021
Kl. 16:00
FA 2000 8 FB 13 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
573767
fr
07-05 2021
Kl. 18:00
Valby 2 FA 2000 8 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
573764
09-05 2021
Kl. 12:00
Østerbro IF 6 HB 6 Fælledparken
1 - 4
573766
09-05 2021
Kl. 12:00
Rødovre 2 Skjold 7 Rødovre Stadion
3 - 2
573768
09-05 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 FB 14 B1903
2 - 1
573765
09-05 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 4 B.93 8 Kunst, Vanløse I P
2 - 4
573769
09-05 2021
Kl. 17:00
FB 13 GVI 4 Kunst, Jens Jessens Vej
8 - 0
573771
16-05 2021
Kl. 12:00
GVI 4 Valby 2 GVI. Nymosen
3 - 5
573772
16-05 2021
Kl. 12:00
FB 14 Vanløse IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 3
573770
16-05 2021
Kl. 14:00
Skjold 7 B 1903 5 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 8
573775
16-05 2021
Kl. 16:00
FA 2000 8 Østerbro IF 6 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 5
573773
16-05 2021
Kl. 18:00
B.93 8 FB 13 Kunst, B93
2 - 2
573880
fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Valby 2 B.93 8 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 0
573778
23-05 2021
Kl. 12:00
Rødovre 2 FA 2000 8 Rødovre Stadion
UHT

Udehold taberdømt

573896
23-05 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 HB 6 B1903
2 - 3
573897 ma
24-05 2021
Kl. 14:00
FB 14 Skjold 7 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
573776 ma
24-05 2021
Kl. 14:00
Østerbro IF 6 GVI 4 Fælledparken
4 - 1
573777 ma
24-05 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 4 FB 13 Kunst, Vanløse I P
2 - 3
573901 to
27-05 2021
Kl. 20:30
B.93 8 Østerbro IF 6 Kunst, B93
3 - 6
573902
30-05 2021
Kl. 14:00
HB 6 FB 14 Kunst, Fælledparken
1 - 0
573898
30-05 2021
Kl. 14:00
Skjold 7 Vanløse IF 4 Ryparken Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

573899
30-05 2021
Kl. 16:00
GVI 4 Rødovre 2 GVI. Nymosen
2 - 2
573903
30-05 2021
Kl. 16:00
FA 2000 8 B 1903 5 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 2
573900
30-05 2021
Kl. 17:00
FB 13 Valby 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
573774 on
02-06 2021
Kl. 19:30
HB 6 Rødovre 2 Fælledparken
1 - 0
573907
06-06 2021
Kl. 12:00
Rødovre 2 B.93 8 Rødovre Stadion
7 - 6
573909
06-06 2021
Kl. 12:00
FB 14 FA 2000 8 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
573908
06-06 2021
Kl. 14:00
B 1903 5 GVI 4 B1903
5 - 4
573904
06-06 2021
Kl. 16:00
Skjold 7 HB 6 Fælledparken
0 - 5
573905
06-06 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 6 FB 13 Kunst, Fælledparken
3 - 1
573906
06-06 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 4 Valby 2 Kunst, Vanløse I P
0 - 0
573912
fr
11-06 2021
Kl. 18:00
Valby 2 Østerbro IF 6 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 2
573914 fr
11-06 2021
Kl. 19:15
B.93 8 B 1903 5 Kunst, B93
HHT

Hjemmehold taberdømt

573910
13-06 2021
Kl. 12:00
GVI 4 FB 14 GVI. Nymosen
0 - 1
573911
13-06 2021
Kl. 16:00
Vanløse IF 4 HB 6 Kunst, Vanløse I P
1 - 2
573915
13-06 2021
Kl. 16:00
FA 2000 8 Skjold 7 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
573913
13-06 2021
Kl. 17:00
FB 13 Rødovre 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
574098
20-06 2021
Kl. 12:00
B 1903 5 FB 13 B1903
UHT

Udehold taberdømt

574099
20-06 2021
Kl. 12:00
FB 14 B.93 8 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

574100
20-06 2021
Kl. 12:00
HB 6 FA 2000 8 Kunst, Fælledparken
0 - 0
573916
20-06 2021
Kl. 12:00
Skjold 7 GVI 4 Fælledparken
2 - 5
574096
20-06 2021
Kl. 12:00
Østerbro IF 6 Vanløse IF 4 Fælledparken
5 - 1
574097
20-06 2021
Kl. 14:00
Rødovre 2 Valby 2 Rødovre Stadion
7 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 13 til og med 16 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 samt dårligste nr. 10 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind