MENU

Serie 5, P18/25 Forår, P22 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
518349
fr
09-04 2021
Kl. 18:00
Vestia 5 Sundby 4 Bavnehøj Idrætsanlæg
3 - 2
518464
10-04 2021
Kl. 14:00
Hellas 3 Heimdal 7 Engdraget
1 - 2
518348
11-04 2021
Kl. 10:00
CBS Sport 4 Skjold 11 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
518466
11-04 2021
Kl. 12:00
B93 13 B 1903 6 Kunst, B93
3 - 3
518347
11-04 2021
Kl. 14:00
Vigerslev 3 HIK 4 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 9
518465
11-04 2021
Kl. 16:00
FB 19 Nørrebro United 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
518472
18-04 2021
Kl. 10:00
Sundby 4 Vigerslev 3 Sundby/Kløvermarken
13 - 0
518468
18-04 2021
Kl. 12:00
Skjold 11 Vestia 5 Fælledparken
1 - 4
518470
18-04 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United 3 Hellas 3 Kunst, Mimersparken
4 - 4
518469
18-04 2021
Kl. 16:00
Heimdal 7 CBS Sport 4 Fælledparken
1 - 1
518467
18-04 2021
Kl. 16:00
B 1903 6 FB 19 B1903
4 - 0
518471 ma
19-04 2021
Kl. 18:30
HIK 4 B93 13 Gentofte Sportspark
5 - 2
518484 fr
23-04 2021
Kl. 18:30
Vestia 5 Vigerslev 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

518486
24-04 2021
Kl. 14:00
Hellas 3 B 1903 6 Engdraget
4 - 1
518488
24-04 2021
Kl. 18:00
B93 13 Sundby 4 Kunst, B93
1 - 21
518483
25-04 2021
Kl. 10:00
CBS Sport 4 Nørrebro United 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
518485
25-04 2021
Kl. 14:00
Skjold 11 Heimdal 7 Fælledparken
2 - 0
518487
25-04 2021
Kl. 16:00
FB 19 HIK 4 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
518496
fr
30-04 2021
Kl. 12:00
Nørrebro United 3 Skjold 11 Kunst, Mimersparken
0 - 2
518494
fr
30-04 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 3 B93 13 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
519314
02-05 2021
Kl. 10:00
Sundby 4 FB 19 Sundby/Kløvermarken
6 - 1
518495
02-05 2021
Kl. 16:00
Heimdal 7 Vestia 5 Kunst, Fælledparken
0 - 3
518489
02-05 2021
Kl. 16:00
B 1903 6 CBS Sport 4 B1903
0 - 3
519313 ma
03-05 2021
Kl. 18:30
HIK 4 Hellas 3 Gentofte Sportspark
5 - 1
519316
08-05 2021
Kl. 12:00
Vestia 5 B93 13 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

519424
08-05 2021
Kl. 12:00
Hellas 3 Sundby 4 Engdraget
1 - 3
519315
09-05 2021
Kl. 10:00
CBS Sport 4 HIK 4 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
519375
09-05 2021
Kl. 16:00
Skjold 11 B 1903 6 Ryparken Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

519425
09-05 2021
Kl. 16:00
Heimdal 7 Nørrebro United 3 Fælledparken
6 - 3
519426
09-05 2021
Kl. 16:00
FB 19 Vigerslev 3 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

519429
fr
14-05 2021
Kl. 18:00
Nørrebro United 3 Vestia 5 Kunst, Mimersparken
2 - 3
519428 fr
14-05 2021
Kl. 20:00
Vigerslev 3 Hellas 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 10
519504
15-05 2021
Kl. 16:00
B93 13 FB 19 Kunst, B93
0 - 4
519507
16-05 2021
Kl. 10:00
Sundby 4 CBS Sport 4 Sundby/Kløvermarken
6 - 2
519506
16-05 2021
Kl. 16:00
HIK 4 Skjold 11 HIK
2 - 1
519427
16-05 2021
Kl. 16:00
B 1903 6 Heimdal 7 B1903
1 - 0
519509 fr
21-05 2021
Kl. 19:30
Vestia 5 FB 19 Bavnehøj Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

519511
22-05 2021
Kl. 12:00
Hellas 3 B93 13 Engdraget
UHT

Udehold taberdømt

519512
23-05 2021
Kl. 16:00
Heimdal 7 HIK 4 Fælledparken
1 - 3
519508 ma
24-05 2021
Kl. 10:00
CBS Sport 4 Vigerslev 3 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
519513 ma
24-05 2021
Kl. 12:00
Nørrebro United 3 B 1903 6 Kunst, Mimersparken
1 - 2
519517
29-05 2021
Kl. 16:00
B93 13 CBS Sport 4 Kunst, B93
1 - 1
519515
30-05 2021
Kl. 10:00
Vigerslev 3 Skjold 11 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

522848
30-05 2021
Kl. 10:00
Sundby 4 Heimdal 7 Sundby/Kløvermarken
9 - 1
519516
30-05 2021
Kl. 16:00
FB 19 Hellas 3 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 4
519514
30-05 2021
Kl. 16:00
B 1903 6 Vestia 5 B1903
0 - 3
522847 ma
31-05 2021
Kl. 18:30
HIK 4 Nørrebro United 3 Gentofte Sportspark
8 - 0
523186 fr
04-06 2021
Kl. 19:30
Vestia 5 Hellas 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

523189
05-06 2021
Kl. 16:00
Nørrebro United 3 Sundby 4 Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

522850
06-06 2021
Kl. 10:00
CBS Sport 4 FB 19 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 3
523187
06-06 2021
Kl. 14:00
Skjold 11 B93 13 Fælledparken
5 - 2
523188
06-06 2021
Kl. 16:00
Heimdal 7 Vigerslev 3 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

522849
06-06 2021
Kl. 16:00
B 1903 6 HIK 4 B1903
3 - 1
523191
12-06 2021
Kl. 12:00
Vestia 5 HIK 4 Valby IP, tribunen
3 - 3
523192
12-06 2021
Kl. 12:00
Hellas 3 CBS Sport 4 Engdraget
2 - 4
523195
13-06 2021
Kl. 10:00
Sundby 4 B 1903 6 Sundby/Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

523190
13-06 2021
Kl. 14:00
Vigerslev 3 Nørrebro United 3 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

523193
13-06 2021
Kl. 16:00
FB 19 Skjold 11 Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

523194
13-06 2021
Kl. 16:00
B93 13 Heimdal 7 Kunst, B93
3 - 4
523544
19-06 2021
Kl. 14:00
Heimdal 7 FB 19 Fælledparken
2 - 1
523545
19-06 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United 3 B93 13 Kunst, Mimersparken
3 - 3
523196
20-06 2021
Kl. 14:00
B 1903 6 Vigerslev 3 B1903
UHT

Udehold taberdømt

523197
20-06 2021
Kl. 14:00
CBS Sport 4 Vestia 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
523543
20-06 2021
Kl. 14:00
Skjold 11 Hellas 3 Fælledparken
3 - 2
523546
20-06 2021
Kl. 14:00
HIK 4 Sundby 4 HIK
1 - 4
519510
ti
22-06 2021
Kl. 19:30
Skjold 11 Sundby 4 Fælledparken
3 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Sommersol og Watan FC (pulje 18), Dunses Disciple (pulje 20), MeSe United (pulje 24), Sporting Fønix CF (pulje 24) og Tsunami (pulje 25) og  er alle klubbernes 1. hold og skal springes over og ikke regnes med, når man skal fastslå punkt b) bedste placering i puljen.
De pågældende 1. holds placering i efteråret 2021 afgøres af DBU København.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljer rykker ned
 

Log ind