MENU

Herre Senior 1 7M Forår, P1 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
579568 on
14-04 2021
Kl. 18:00
HBE Skjold Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
579571
to
15-04 2021
Kl. 20:30
B93 FB Kunst, B93
1 - 5
579569
17-04 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby 2 HB Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 10
579570
17-04 2021
Kl. 12:00
Oversidder FC Breeze
579572
18-04 2021
Kl. 12:15
Nørrebro United 3 Oversidder Kunst, Nørrebroparken
579576 ma
19-04 2021
Kl. 18:00
FC Breeze Fremad Valby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
9 - 6
579643 ti
20-04 2021
Kl. 18:00
Oversidder Oversidder
579573 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
FB Nørrebro United 3 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 2
579575 on
21-04 2021
Kl. 21:00
HB HBE Kunst, Ryparken
6 - 0
579574
24-04 2021
Kl. 10:15
Skjold B93 Kunst, Lundehusparken
3 - 6
579646
25-04 2021
Kl. 10:00
Fremad Valby 2 Oversidder Valby IP, tribunen
579644 ti
27-04 2021
Kl. 19:00
FB Skjold Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 5
579645 ti
27-04 2021
Kl. 19:15
HBE FC Breeze Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 5
579658
on
28-04 2021
Kl. 20:30
B93 HB Kunst, B93
6 - 2
579659
01-05 2021
Kl. 12:30
Nørrebro United 3 Oversidder Kunst, Nørrebroparken
579663
ma
03-05 2021
Kl. 18:00
FC Breeze B93 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 7
579664 ma
03-05 2021
Kl. 18:00
Oversidder HBE
579660 ti
04-05 2021
Kl. 20:30
Skjold Nørrebro United 3 Kunst, Lundehusparken
0 - 4
579661 on
05-05 2021
Kl. 21:00
HB FB Kunst, Ryparken
1 - 1
579662
08-05 2021
Kl. 12:00
Oversidder Fremad Valby 2
579667 ti
11-05 2021
Kl. 18:00
Skjold HB Kunst, Lundehusparken
1 - 0
579665 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
FB FC Breeze Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
579666 on
12-05 2021
Kl. 18:00
HBE Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
579668 on
12-05 2021
Kl. 19:15
B93 Oversidder Kunst, B93
579669
16-05 2021
Kl. 15:15
Nørrebro United 3 Fremad Valby 2 Kunst, Nørrebroparken
3 - 1
579679 ti
18-05 2021
Kl. 18:00
Oversidder FB
579671 on
19-05 2021
Kl. 21:00
HB Nørrebro United 3 Kunst, Ryparken
4 - 2
579673
22-05 2021
Kl. 12:00
Oversidder B93
579670
23-05 2021
Kl. 10:00
Fremad Valby 2 HBE Valby IP, tribunen
5 - 3
579685
23-05 2021
Kl. 11:15
HB FC Breeze Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

579683 ti
25-05 2021
Kl. 19:15
Skjold Oversidder Kunst, Lundehusparken
579686 on
26-05 2021
Kl. 19:15
B93 Fremad Valby 2 Kunst, B93
5 - 6
579687 fr
28-05 2021
Kl. 19:30
Nørrebro United 3 HBE Kunst, Mimersparken
UHT

Udehold taberdømt

579695 ti
01-06 2021
Kl. 18:00
Oversidder HB
579680 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
FB Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
579689 on
02-06 2021
Kl. 19:15
HBE B93 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 5
579693
05-06 2021
Kl. 13:30
Oversidder Skjold
579694
05-06 2021
Kl. 15:30
Nørrebro United 3 FC Breeze Kunst, Nørrebroparken
2 - 1
579674 ma
07-06 2021
Kl. 19:15
FC Breeze Skjold Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

579700 ma
07-06 2021
Kl. 19:15
FC Breeze Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
579696 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
FB HBE Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

579699 on
09-06 2021
Kl. 19:15
B93 Nørrebro United 3 Kunst, B93
4 - 2
579690 on
09-06 2021
Kl. 20:30
Fremad Valby 2 FB Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 7
579698 on
09-06 2021
Kl. 21:00
HB Oversidder Kunst, Ryparken
579697
12-06 2021
Kl. 11:30
Skjold Fremad Valby 2 Kunst, Lundehusparken
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1 og 2 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i både pulje 1 og 2 rykker ned.
 

Log ind