MENU

Herre Senior 2 7M Forår, P3 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
580009 on
14-04 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 KFB 2 Kunst, Ryparken
1 - 0
580010
17-04 2021
Kl. 14:00
B 1903 3 Slagge Bk. B1903
7 - 1
580011
17-04 2021
Kl. 14:00
FA 2000 4 FB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
580013 ma
19-04 2021
Kl. 19:00
FB 4 HIK Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
580016 ma
19-04 2021
Kl. 19:15
Slagge Bk. Østerbro IF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 6
580015 on
21-04 2021
Kl. 18:00
KFB 2 HB 4 Kløvermarken
0 - 0
580014
25-04 2021
Kl. 10:15
Skjold 4 FA 2000 4 Kunst, Lundehusparken
9 - 2
580018
25-04 2021
Kl. 14:00
FC Nanoq B 1903 3 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 5
580021 on
28-04 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 FC Nanoq Kunst, Ryparken
3 - 3
580020 to
29-04 2021
Kl. 19:30
HB 4 Slagge Bk. Fælledparken
5 - 1
580019
01-05 2021
Kl. 16:00
FB 4 Skjold 4 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
580022
01-05 2021
Kl. 16:00
FA 2000 4 KFB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 0
580027 ma
03-05 2021
Kl. 18:00
Slagge Bk. FA 2000 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
580012 ti
04-05 2021
Kl. 20:30
HIK FC Nanoq Gentofte Sportspark - kunst 1
7 - 4
580024
08-05 2021
Kl. 10:15
Skjold 4 HIK Kunst, Lundehusparken
1 - 3
580025
09-05 2021
Kl. 14:00
KFB 2 FB 4 Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 5
580026
09-05 2021
Kl. 16:00
B 1903 3 Østerbro IF 2 B1903
5 - 2
580028
09-05 2021
Kl. 16:00
FC Nanoq HB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 7
580034 ti
11-05 2021
Kl. 20:30
HIK Østerbro IF 2 Gentofte Sportspark - kunst 1
3 - 0
580032 to
13-05 2021
Kl. 19:15
Skjold 4 KFB 2 Kunst, Lundehusparken
2 - 1
580029 fr
14-05 2021
Kl. 18:15
FB 4 Slagge Bk. Kunst, Jens Jessens Vej
10 - 1
580030
15-05 2021
Kl. 12:30
HB 4 B 1903 3 Fælledparken
2 - 6
580033
15-05 2021
Kl. 14:00
FA 2000 4 FC Nanoq Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 4
580134 ma
17-05 2021
Kl. 20:30
Slagge Bk. Skjold 4 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 0
580035 on
19-05 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 2 HB 4 Fælledparken
2 - 0
580037 on
19-05 2021
Kl. 18:00
KFB 2 HIK Kløvermarken
3 - 3
580135
23-05 2021
Kl. 14:00
FC Nanoq FB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
580138 on
26-05 2021
Kl. 18:00
KFB 2 Slagge Bk. Kløvermarken
2 - 4
580136 to
27-05 2021
Kl. 20:30
FB 4 B 1903 3 Kunst, Jens Jessens Vej
8 - 4
580137
29-05 2021
Kl. 11:30
Skjold 4 FC Nanoq Kunst, Lundehusparken
3 - 1
580008 ma
31-05 2021
Kl. 19:30
HB 4 Skjold 4 Kunst, Ryparken
2 - 1
580144 ti
01-06 2021
Kl. 20:30
HIK Slagge Bk. Gentofte Sportspark - kunst 1
UHT

Udehold taberdømt

580142 on
02-06 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 FB 4 Kunst, Ryparken
3 - 3
580143 on
02-06 2021
Kl. 20:15
B 1903 3 Skjold 4 B1903
7 - 2
580141
05-06 2021
Kl. 12:30
HB 4 FA 2000 4 Fælledparken
2 - 1
580133
06-06 2021
Kl. 12:30
B 1903 3 FA 2000 4 B1903
5 - 8
580145
06-06 2021
Kl. 16:00
FC Nanoq KFB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

580146 ma
07-06 2021
Kl. 19:30
FB 4 HB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
580023 ti
08-06 2021
Kl. 18:45
HIK B 1903 3 Gentofte Sportspark - kunst 1
3 - 6
580139 ti
08-06 2021
Kl. 20:45
FA 2000 4 Østerbro IF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
580198 on
09-06 2021
Kl. 19:15
Slagge Bk. FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
580147 to
10-06 2021
Kl. 18:00
Skjold 4 Østerbro IF 2 Kunst, Lundehusparken
2 - 2
580196 to
10-06 2021
Kl. 20:15
KFB 2 B 1903 3 Kunstbane 2, Kløvermarken
3 - 11
580140 to
10-06 2021
Kl. 20:30
HIK HB 4 HIK
5 - 2
580197
13-06 2021
Kl. 17:45
FA 2000 4 HIK Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1, 2, 3 og 4 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i både pulje 1, 2, 3 og 4 rykker ned.
 

Log ind