MENU

Herre Senior 2 7M Forår, P4 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
580199 ti
13-04 2021
Kl. 20:15
B 1960 Skjold 5 Kunstbane 2, Kløvermarken
0 - 1
580200 ti
13-04 2021
Kl. 20:15
Stefan HB 5 Kunstbane 2, Kløvermarken
4 - 2
580201
17-04 2021
Kl. 12:30
B 1903 4 KFB B1903
5 - 2
580203
18-04 2021
Kl. 11:00
Nørrebro United 5 FC Randoms 2 Kunst, Nørrebroparken
3 - 2
580207 on
21-04 2021
Kl. 19:00
KFB Stefan Kløvermarken
0 - 3
580204 fr
23-04 2021
Kl. 18:30
FB 3 Nørrebro United 5 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
580206
25-04 2021
Kl. 10:00
HB 5 B 1960 Fælledparken
2 - 4
580205
25-04 2021
Kl. 11:30
Skjold 5 FA 2000 3 Kunst, Lundehusparken
6 - 3
580208
25-04 2021
Kl. 14:00
FC Randoms 2 B 1903 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 10
580210
ti
27-04 2021
Kl. 18:30
B 1960 KFB Grønnemosen
1 - 0
580209 to
29-04 2021
Kl. 20:30
FB 3 Skjold 5 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
580250
01-05 2021
Kl. 15:00
Nørrebro United 5 B 1903 4 Kunst, Nørrebroparken
1 - 9
580219
01-05 2021
Kl. 16:00
FA 2000 3 HB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
580202 on
05-05 2021
Kl. 20:45
FA 2000 3 FB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
580251
08-05 2021
Kl. 11:30
Skjold 5 Nørrebro United 5 Kunst, Lundehusparken
5 - 1
580252
09-05 2021
Kl. 10:00
HB 5 FB 3 Fælledparken
3 - 0
580253
09-05 2021
Kl. 16:00
B 1903 4 Stefan B1903
9 - 2
580261
09-05 2021
Kl. 16:00
FC Randoms 2 B 1960 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
580258
09-05 2021
Kl. 18:00
KFB FA 2000 3 Kunstbane 1, Kløvermarken
6 - 1
580262 to
13-05 2021
Kl. 10:00
FB 3 KFB Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
580263
to
13-05 2021
Kl. 18:30
B 1960 B 1903 4 Grønnemosen
1 - 2
580264
15-05 2021
Kl. 11:30
Skjold 5 HB 5 Kunst, Lundehusparken
1 - 1
580265 ma
17-05 2021
Kl. 19:30
FA 2000 3 FC Randoms 2 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 4
580266 ma
17-05 2021
Kl. 20:00
Nørrebro United 5 Stefan Kunst, Nørrebroparken
1 - 2
580269
23-05 2021
Kl. 12:00
B 1903 4 FA 2000 3 B1903
10 - 1
580268
23-05 2021
Kl. 12:30
HB 5 Nørrebro United 5 Fælledparken
3 - 0
580271
23-05 2021
Kl. 14:00
FC Randoms 2 FB 3 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

580270
23-05 2021
Kl. 18:00
KFB Skjold 5 Kunstbane 1, Kløvermarken
0 - 10
580267
ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Stefan B 1960 Rådvadsvej
3 - 4
580349 ti
25-05 2021
Kl. 20:30
FB 3 B 1903 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
580353
29-05 2021
Kl. 14:30
Nørrebro United 5 B 1960 Kunst, Nørrebroparken
4 - 3
580352
29-05 2021
Kl. 16:45
FA 2000 3 Stefan Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

580351
30-05 2021
Kl. 13:45
HB 5 KFB Fælledparken
4 - 2
580354
ti
01-06 2021
Kl. 18:30
B 1960 FA 2000 3 Grønnemosen
3 - 1
580211 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Stefan FC Randoms 2 Rådvadsvej
8 - 0
580356 to
03-06 2021
Kl. 20:15
B 1903 4 Skjold 5 B1903
3 - 3
580358
05-06 2021
Kl. 16:00
FC Randoms 2 HB 5 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
580357
06-06 2021
Kl. 15:15
Nørrebro United 5 KFB Kunst, Nørrebroparken
9 - 3
580355 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Stefan FB 3 Rådvadsvej
6 - 3
580350 ti
08-06 2021
Kl. 20:30
FC Randoms 2 Skjold 5 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 11
580360
12-06 2021
Kl. 11:30
Skjold 5 Stefan Fælledparken
9 - 3
580359
12-06 2021
Kl. 16:00
FB 3 B 1960 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
580368
13-06 2021
Kl. 11:15
KFB FC Randoms 2 Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

580361
13-06 2021
Kl. 12:30
HB 5 B 1903 4 Fælledparken
1 - 3
580364
13-06 2021
Kl. 17:45
FA 2000 3 Nørrebro United 5 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1, 2, 3 og 4 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i både pulje 1, 2, 3 og 4 rykker ned.
 

Log ind