MENU

Herre Senior 3 7M Forår, P1 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
580374 ti
13-04 2021
Kl. 18:00
Skjold 8 FA 2000 6 Kunst, Lundehusparken
HMH
580376 on
14-04 2021
Kl. 18:30
Hellas 2 KB 2 Engdraget
0 - 2
580373
17-04 2021
Kl. 12:00
Valby 2 2900 United Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
580372
17-04 2021
Kl. 12:30
HB 7 Østerbro IF 3 Fælledparken
2 - 2
580381 ma
19-04 2021
Kl. 20:30
KB 2 Skjold 8 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 1
580377 on
21-04 2021
Kl. 20:45
FB 15 Hellas 2 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
580379
25-04 2021
Kl. 14:00
2900 United HB 7 Gentofte Sportspark
7 - 3
580380
25-04 2021
Kl. 14:00
FA 2000 6 Valby 2 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 5
580378
25-04 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 Stefan 4 Kunst, Ryparken
2 - 4
580386 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
Hellas 2 Skjold 8 Engdraget
4 - 2
580382 ti
27-04 2021
Kl. 20:30
FB 15 Østerbro IF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
580384 to
29-04 2021
Kl. 18:00
Valby 2 KB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
580383
to
29-04 2021
Kl. 19:30
HB 7 FA 2000 6 Fælledparken
2 - 1
580385
ma
03-05 2021
Kl. 18:45
Stefan 4 2900 United Rådvadsvej
7 - 2
580391
ma
03-05 2021
Kl. 20:30
KB 2 HB 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 2
580390
09-05 2021
Kl. 10:30
FA 2000 6 Stefan 4 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
580389
09-05 2021
Kl. 12:45
Skjold 8 Valby 2 Kunst, Lundehusparken
0 - 4
580387
09-05 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 Hellas 2 Kunst, Ryparken
1 - 0
580395 ti
11-05 2021
Kl. 20:00
Stefan 4 KB 2 Rådvadsvej
2 - 0
580392 ti
11-05 2021
Kl. 20:30
FB 15 FA 2000 6 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
580393 ti
11-05 2021
Kl. 21:00
HB 7 Skjold 8 Kunst, Ryparken
0 - 2
580396 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Hellas 2 Valby 2 Engdraget
1 - 1
580394 on
12-05 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 3 2900 United Kunst, Ryparken
2 - 0
580397
ma
17-05 2021
Kl. 19:15
Valby 2 HB 7 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
580403 ma
17-05 2021
Kl. 20:30
KB 2 FB 15 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 2
580401 to
20-05 2021
Kl. 19:15
Skjold 8 Stefan 4 Kunst, Lundehusparken
1 - 4
580400
22-05 2021
Kl. 14:00
2900 United Hellas 2 Gentofte Sportspark
3 - 0
580388 ti
25-05 2021
Kl. 18:45
2900 United FB 15 Gentofte Sportspark
UHT

Udehold taberdømt

580408
on
26-05 2021
Kl. 19:00
Hellas 2 HB 7 Engdraget
4 - 2
580402 on
26-05 2021
Kl. 19:30
FA 2000 6 Østerbro IF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 5
580407 on
26-05 2021
Kl. 20:00
Stefan 4 Valby 2 Rådvadsvej
4 - 0
580404 to
27-05 2021
Kl. 19:30
FB 15 Skjold 8 Frederiksberg IP, kunst
4 - 2
580406
29-05 2021
Kl. 14:00
2900 United FA 2000 6 Gentofte Sportspark
3 - 1
580405
30-05 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 3 KB 2 Kunst, Ryparken
2 - 5
580410 ma
31-05 2021
Kl. 19:15
Valby 2 FB 15 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

580411 ti
01-06 2021
Kl. 18:00
Skjold 8 Østerbro IF 3 Kunst, Lundehusparken
3 - 4
580412 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Hellas 2 FA 2000 6 Engdraget
2 - 0
580413
on
02-06 2021
Kl. 20:30
KB 2 2900 United Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 1
580409
05-06 2021
Kl. 11:15
HB 7 Stefan 4 Fælledparken
1 - 1
580417 ma
07-06 2021
Kl. 18:45
Stefan 4 Hellas 2 Rådvadsvej
8 - 2
580416 on
09-06 2021
Kl. 19:15
Skjold 8 2900 United Kunst, Ryparken
3 - 6
580414 on
09-06 2021
Kl. 19:30
FB 15 HB 7 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 3
580415 on
09-06 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 3 Valby 2 Kunst, Ryparken
5 - 4
580375 fr
11-06 2021
Kl. 18:30
Stefan 4 FB 15 Rådvadsvej
HMH
580418
12-06 2021
Kl. 12:45
FA 2000 6 KB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1, 2, 3, 4, 5 og 6 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i både pulje 1, 2, 3, 4, 5 og 6 rykker ned.
 

Log ind