MENU
D
T
M
S

Herre Senior 3 7M Forår, P5 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
580808 on
14-04 2021
Kl. 18:00
Heimdal PI Fodbold Fælledparken
3 - 0
580806
18-04 2021
Kl. 12:00
FB 14 CBS Sport Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
580804
18-04 2021
Kl. 12:30
HB 6 Skjold 7 Fælledparken
5 - 1
580807
18-04 2021
Kl. 16:00
Prespa FB 9 Kunst, Ryparken
6 - 5
580805
18-04 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 5 Bispebjerg Kunst, Ryparken
4 - 1
580809 ti
20-04 2021
Kl. 20:30
FB 9 Heimdal Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 5
580813
on
21-04 2021
Kl. 19:15
PI Fodbold FB 14 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
580810
to
22-04 2021
Kl. 19:15
Skjold 7 Prespa Kunst, Lundehusparken
6 - 2
580811
25-04 2021
Kl. 10:00
Bispebjerg HB 6 Lersøparken
2 - 6
580812
25-04 2021
Kl. 14:00
CBS Sport Østerbro IF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
580816
on
28-04 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 5 PI Fodbold Kunst, Ryparken
2 - 1
580814
to
29-04 2021
Kl. 19:30
FB 9 Skjold 7 Frederiksberg IP, kunst
1 - 5
580815
02-05 2021
Kl. 12:30
HB 6 CBS Sport Fælledparken
3 - 0
580817
02-05 2021
Kl. 16:00
Prespa Bispebjerg Kunst, Ryparken
7 - 3
580819
ti
04-05 2021
Kl. 19:15
Skjold 7 Heimdal Kunst, Lundehusparken
2 - 4
580821
on
05-05 2021
Kl. 18:00
FB 14 Østerbro IF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 4
580823 on
05-05 2021
Kl. 19:15
PI Fodbold HB 6 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

580822
09-05 2021
Kl. 16:00
CBS Sport Prespa Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 4
580824 ti
11-05 2021
Kl. 20:30
FB 9 CBS Sport Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 3
580828 on
12-05 2021
Kl. 19:30
Heimdal Østerbro IF 5 Fælledparken
1 - 1
580825
16-05 2021
Kl. 12:30
HB 6 FB 14 Fælledparken
12 - 3
580827
16-05 2021
Kl. 16:00
Prespa PI Fodbold Kunst, Ryparken
2 - 13
580830 ma
17-05 2021
Kl. 18:30
Bispebjerg Heimdal Lersøparken
3 - 4
580831 on
19-05 2021
Kl. 18:00
FB 14 Prespa Kunst, Jens Jessens Vej
7 - 3
580833 on
19-05 2021
Kl. 19:15
PI Fodbold FB 9 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 3
580829
on
19-05 2021
Kl. 19:30
Østerbro IF 5 HB 6 Kunst, Ryparken
2 - 0
580832 to
20-05 2021
Kl. 20:30
CBS Sport Skjold 7 Kunst, Jens Jessens Vej
UMH
580836 ma
24-05 2021
Kl. 18:30
Bispebjerg CBS Sport Lersøparken
1 - 4
580834 ti
25-05 2021
Kl. 20:30
FB 9 FB 14 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
580835
ti
25-05 2021
Kl. 20:30
Skjold 7 PI Fodbold Kunst, Lundehusparken
2 - 2
580887 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Heimdal HB 6 Fælledparken
6 - 3
580826 fr
28-05 2021
Kl. 18:00
Skjold 7 Bispebjerg Fælledparken
1 - 0
580884
29-05 2021
Kl. 16:00
Prespa Østerbro IF 5 Kunst, Ryparken
2 - 2
580935
on
02-06 2021
Kl. 18:00
FB 14 Skjold 7 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 5
580936 on
02-06 2021
Kl. 18:00
Heimdal CBS Sport Fælledparken
3 - 0
580937 on
02-06 2021
Kl. 19:15
PI Fodbold Bispebjerg Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 2
580934
05-06 2021
Kl. 14:30
Østerbro IF 5 FB 9 Fælledparken
4 - 2
580918
06-06 2021
Kl. 11:15
HB 6 Prespa Fælledparken
4 - 0
580942
06-06 2021
Kl. 12:00
CBS Sport PI Fodbold Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 4
580820 on
09-06 2021
Kl. 19:15
Bispebjerg FB 9 Lersøparken
1 - 4
580818 on
09-06 2021
Kl. 19:30
Heimdal FB 14 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

580939 to
10-06 2021
Kl. 19:15
Skjold 7 Østerbro IF 5 Kunst, Lundehusparken
0 - 2
580940
12-06 2021
Kl. 10:00
Bispebjerg FB 14 Lersøparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

580938
12-06 2021
Kl. 12:00
FB 9 HB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 0
580941
13-06 2021
Kl. 12:00
Prespa Heimdal Kunst, Ryparken
0 - 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1, 2, 3, 4, 5 og 6 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i både pulje 1, 2, 3, 4, 5 og 6 rykker ned.
 

Log ind

c