MENU

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 30 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
646842
to
01-04 2021
Kl. 13:00
Hune B (1) Fjerritslev IF Hune Stadion
3
-
3
646845
03-04 2021
Kl. 13:30
Skovsgaard B Trekroner IF 98 Skovsgård Stadion
1
-
3
646844
03-04 2021
Kl. 14:00
Moseby B Biersted IF Moseby Stadion
1
-
8
646843
ma
05-04 2021
Kl. 14:00
Gjøl B Jetsmark IF Gjøl B`s Baner
4
-
5
646848
fr
09-04 2021
Kl. 19:00
Jetsmark IF Trekroner IF 98 Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)
0
-
1
646846
10-04 2021
Kl. 13:00
Fjerritslev IF Skovsgaard B Fjerritslev Stadion
3
-
1
646847
10-04 2021
Kl. 13:30
Biersted IF Hune B (1) Nord & Norre Arena
9
-
0
646849
10-04 2021
Kl. 14:00
Gjøl B Moseby B Gjøl B`s Baner
3
-
0
646851
fr
16-04 2021
Kl. 18:00
Hune B (1) Gjøl B Hune Stadion
2
-
1
646853
17-04 2021
Kl. 13:30
Skovsgaard B Biersted IF Skovsgård Stadion
1
-
1
646852
17-04 2021
Kl. 14:00
Moseby B Jetsmark IF Moseby Stadion
2
-
0
646858
fr
23-04 2021
Kl. 19:00
Biersted IF Trekroner IF 98 Nord & Norre Arena
2
-
1
646856
24-04 2021
Kl. 13:00
Fjerritslev IF Jetsmark IF Fjerritslev Stadion
3
-
0
646857
24-04 2021
Kl. 14:00
Moseby B Hune B (1) Moseby Stadion
2
-
0
646859
24-04 2021
Kl. 14:00
Gjøl B Skovsgaard B Gjøl B`s Baner
0
-
4
646860
fr
30-04 2021
Kl. 13:00
Fjerritslev IF Biersted IF Fjerritslev Stadion
1
-
1
646861
fr
30-04 2021
Kl. 18:30
Jetsmark IF Hune B (1) Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)
2
-
6
646865
fr
07-05 2021
Kl. 18:00
Hune B (1) Skovsgaard B Hune Stadion
0
-
3
646866
08-05 2021
Kl. 13:30
Biersted IF Jetsmark IF Nord & Norre Arena
8
-
0
646867
08-05 2021
Kl. 14:00
Moseby B Trekroner IF 98 Moseby Stadion
0
-
2
646864
08-05 2021
Kl. 14:00
Gjøl B Fjerritslev IF Gjøl B`s Baner
2
-
4
646871
on
12-05 2021
Kl. 19:00
Gjøl B Biersted IF Gjøl B`s Baner
0
-
6
646869
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Hune B (1) Trekroner IF 98 Hune Stadion
2
-
4
646868
to
13-05 2021
Kl. 18:30
Moseby B Fjerritslev IF Moseby Stadion
0
-
8
646872
15-05 2021
Kl. 13:00
Fjerritslev IF Hune B (1) Fjerritslev Stadion
2
-
2
646875
15-05 2021
Kl. 13:00
Trekroner IF 98 Skovsgaard B Trekroner Stadion
4
-
3
646873
16-05 2021
Kl. 11:00
Jetsmark IF Gjøl B Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)
1
-
9
646874
ti
18-05 2021
Kl. 18:30
Biersted IF Moseby B Nord & Norre Arena
11
-
0
646877
fr
21-05 2021
Kl. 19:00
Hune B (1) Biersted IF Hune Stadion
2
-
7
646878
22-05 2021
Kl. 11:30
Trekroner IF 98 Jetsmark IF Trekroner Stadion
8
-
0
646876
22-05 2021
Kl. 13:30
Skovsgaard B Fjerritslev IF Skovsgård Stadion
2
-
2
646863
ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Trekroner IF 98 Gjøl B Trekroner Stadion
6
-
0
646881
fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Gjøl B Hune B (1) Gjøl B`s Baner
9
-
2
646882
30-05 2021
Kl. 11:00
Jetsmark IF Moseby B Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)
2
-
3
646883
30-05 2021
Kl. 13:00
Biersted IF Skovsgaard B Nord & Norre Arena
1
-
1
646862
ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Skovsgaard B Moseby B Skovsgård Stadion
6
-
2
646885
fr
04-06 2021
Kl. 19:00
Hune B (1) Moseby B Hune Stadion
1
-
3
646884
05-06 2021
Kl. 12:00
Jetsmark IF Fjerritslev IF Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)
1
-
6
646886
05-06 2021
Kl. 13:00
Trekroner IF 98 Biersted IF Trekroner Stadion
2
-
2
646887
05-06 2021
Kl. 13:30
Skovsgaard B Gjøl B Skovsgård Stadion
6
-
3
646838
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Fjerritslev IF Moseby B Fjerritslev Stadion
4
-
0
646839
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Trekroner IF 98 Hune B (1) Trekroner Stadion
5
-
0
646840
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Jetsmark IF Skovsgaard B Kunstgræsbanen Jetsmark
0
-
6
646841
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Biersted IF Gjøl B Nord & Norre Arena
7
-
0
646888
fr
11-06 2021
Kl. 18:30
Biersted IF Fjerritslev IF Nord & Norre Arena
2
-
3
646889 fr
11-06 2021
Kl. 19:00
Hune B (1) Jetsmark IF Hune Stadion
Udehold taberdømt
646915
fr
11-06 2021
Kl. 19:00
Gjøl B Trekroner IF 98 Gjøl B`s Baner
1
-
3
646890
12-06 2021
Kl. 14:00
Moseby B Skovsgaard B Moseby Stadion
2
-
4
646879
ti
15-06 2021
Kl. 18:30
Moseby B Gjøl B Moseby Stadion
1
-
7
646870
ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Skovsgaard B Jetsmark IF Skovsgård Stadion
9
-
3
646850
ti
15-06 2021
Kl. 19:30
Trekroner IF 98 Fjerritslev IF Trekroner Stadion
1
-
2
646880
to
17-06 2021
Kl. 19:00
Fjerritslev IF Trekroner IF 98 Fjerritslev Stadion
3
-
1
646916
19-06 2021
Kl. 13:30
Fjerritslev IF Gjøl B Fjerritslev Stadion
6
-
1
646917
19-06 2021
Kl. 13:30
Skovsgaard B Hune B (1) Skovsgård Stadion
11
-
1
646918
19-06 2021
Kl. 13:30
Jetsmark IF Biersted IF Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)
0
-
8
646919
19-06 2021
Kl. 13:30
Trekroner IF 98 Moseby B Trekroner Stadion
1
-
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind