Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05. apr 2021
14:00
ASA, Aarhus
1
Fuglebakken KFUM Århus (1)
0
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2021
15:00
AIA/Tranbjerg
1
FC Jura
5
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2021
15:30
Aabyhøj IF (1)
5
Vatanspor
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2021
18:00
Aarhus 1900
0
JAI, Aarhus
0
|
|||||||||||||||||||
08. apr 2021
18:30
Fuglebakken KFUM Århus (1)
1
AIA/Tranbjerg
3
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2021
14:15
JAI, Aarhus
3
FC Jura
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2021
15:30
Aarhus 1900
1
Aabyhøj IF (1)
3
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2021
19:15
ASA, Aarhus
4
Vatanspor
1
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2021
15:30
Aabyhøj IF (1)
2
JAI, Aarhus
1
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2021
16:00
ASA, Aarhus
4
Aarhus 1900
2
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2021
14:00
FC Jura
6
Fuglebakken KFUM Århus (1)
0
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2021
19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1)
2
JAI, Aarhus
3
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2021
13:00
Aabyhøj IF (1)
2
ASA, Aarhus
1
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2021
15:30
Aarhus 1900
0
AIA/Tranbjerg
4
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2021
12:00
Vatanspor
1
FC Jura
4
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2021
19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1)
1
Vatanspor
1
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2021
13:00
AIA/Tranbjerg
1
Aabyhøj IF (1)
2
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2021
13:00
FC Jura
2
Aarhus 1900
0
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2021
14:00
JAI, Aarhus
0
ASA, Aarhus
2
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2021
19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1)
1
Aabyhøj IF (1)
4
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2021
19:00
AIA/Tranbjerg
5
Vatanspor
3
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2021
15:30
Aarhus 1900
1
Fuglebakken KFUM Århus (1)
3
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2021
12:00
Vatanspor
2
JAI, Aarhus
2
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2021
12:30
Aabyhøj IF (1)
2
FC Jura
2
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2021
15:00
ASA, Aarhus
5
AIA/Tranbjerg
1
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2021
18:30
AIA/Tranbjerg
0
JAI, Aarhus
2
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2021
12:00
ASA, Aarhus
3
FC Jura
4
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2021
13:00
Aabyhøj IF (1)
9
Fuglebakken KFUM Århus (1)
0
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2021
15:30
Aarhus 1900
2
Vatanspor
2
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2021
14:15
JAI, Aarhus
6
Aarhus 1900
1
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2021
15:00
FC Jura
3
AIA/Tranbjerg
1
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2021
19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1)
0
ASA, Aarhus
9
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2021
13:00
FC Jura
6
JAI, Aarhus
1
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2021
14:00
Vatanspor
2
ASA, Aarhus
4
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2021
15:00
AIA/Tranbjerg
2
Fuglebakken KFUM Århus (1)
2
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2021
15:30
Aabyhøj IF (1)
3
Aarhus 1900
1
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2021
14:15
JAI, Aarhus
2
Aabyhøj IF (1)
3
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2021
15:30
Aarhus 1900
0
ASA, Aarhus
5
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2021
12:00
Vatanspor
4
AIA/Tranbjerg
3
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2021
18:00
Vatanspor
3
Aabyhøj IF (1)
7
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2021
19:00
Fuglebakken KFUM Århus (1)
0
FC Jura
3
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2021
13:00
AIA/Tranbjerg
1
Aarhus 1900
0
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2021
14:15
JAI, Aarhus
Fuglebakken KFUM Århus (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
06. jun 2021
14:00
ASA, Aarhus
2
Aabyhøj IF (1)
4
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2021
19:00
FC Jura
0
ASA, Aarhus
3
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2021
19:00
JAI, Aarhus
6
AIA/Tranbjerg
4
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2021
19:15
Vatanspor
3
Aarhus 1900
2
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2021
13:15
Vatanspor
1
Fuglebakken KFUM Århus (1)
2
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2021
15:30
Aarhus 1900
1
FC Jura
3
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2021
13:00
Aabyhøj IF (1)
4
AIA/Tranbjerg
0
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2021
14:00
ASA, Aarhus
2
JAI, Aarhus
1
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2021
19:00
FC Jura
5
Vatanspor
4
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
13:30
Fuglebakken KFUM Århus (1)
2
Aarhus 1900
1
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
13:30
AIA/Tranbjerg
1
ASA, Aarhus
4
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
13:30
JAI, Aarhus
4
Vatanspor
3
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2021
13:30
FC Jura
3
Aabyhøj IF (1)
1
|
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr. 6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.
1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00
Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken.
Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB