MENU

Sydbank Pokalen 2021 (2021) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
698525 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Gundsølille SGIF (S4) FIF, Hillerød (S3) Gundsølillehallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

698526
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Melby-Liseleje IF (S4) Græsted IF (S3) Melby Stadion
3 - 5
698527
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Blistrup SI (S5) Tikøb IF (S3) Blistruphallen
2 - 1
698528 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Kokkedal BK (S4) Frederiksværk FK (S3) Egedalsbanen
HHT

Hjemmehold taberdømt

698529 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Annisse IF (S5) Kokkedal Lokal Fodbold (S4) Annisse Stadion
UHT

Udehold taberdømt

698530
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Hårlev BK (S5) Lellinge IF (S4) Hårlev Hallen
0 - 1
698531
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Kirke Hyllinge IF (S5) FC Lejre (S4) Kirke Hyllinge Stadion
2 - 3
730940 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Roskilde IF (S5) Dalby IF / HFK fodbold (S3) Målfeltet
1 - 15
877336 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Lejerbo BK (S4) Mladost IF (S4) Gungehusskolen
10 - 2
877337 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Kr. Helsinge IF (S4) FC Kalundborg (S4) Kr. Helsinge Sportsplads
HHT

Hjemmehold taberdømt

877339
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Ugerløse IF (S5) Tuse Næs BK (S4) Ugerløse Sportsplads
5 - 3
877340
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Boldklubben Bæk City (S5) Nykøbing IF (S4) Tusehallen
3 - 1
877341
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Eggeslevmagle FK (S4) Dianalund IF (S3) Eggeslevmagle Stadion
3 - 4
877342 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Oversidder Oversidder
877343 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Oversidder Oversidder
877344
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
FS Hashøj (S4) Sorø Freja (S3) Sørbyhallen
0 - 5
877345 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Boeslunde BK (S4) Ruds Vedby IF (S3) Boeslunde Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

877346 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
CFK (S4) Mørkøv IF (S3) Charlotteskolen
4 - 6
877347 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Vestegnen FK (S4) Mosede BK (S3) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 6
877348
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
FC Jonstrup (S5) Fløng Wolves F.C. (S4) Jonstrupvangvej
4 - 2
877350
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Hundige BK (S5) New City (S5) Hundige Boldfælled
7 - 2
877351
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Torslunde-Ishøj IF (S4) Albertslund BS 72 (S3) Ishøj Idrætsplads
0 - 4
877352
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Skensved IF (S5) Præstø IF (S3) Skensved Stadion
1 - 3
877360 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Blovstrød IF (S3) FC Hvidovre/Barberen IF (S3) Blovstrød idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

877338 1 on
28-04 2021
Kl. 18:30
Sørbymagle IF (S5) Rørby-Værslev IF (S5) Sørbyhallen
UHT

Udehold taberdømt

877349
1 on
28-04 2021
Kl. 18:30
Borup IF (S3) Himmelev-Veddelev BK (S3) Borup Stadion
1 - 4
979194 2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2) Hundested IK (SS) Vejby Idrætsplads
7 - 8
979276
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
FC Rudersdal (S1) Hørsholm-Usserød IK (SS) Vedbæk Stadion
2 - 3
979277 2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Humlebæk BK (S2) B. 1973, Herlev (S1) Humlebæk Stadion
0 - 3
979278 2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Annisse IF (S5) FIF, Hillerød (S3) Annisse Stadion
2 - 3
979280
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Blovstrød IF (S3) Ølstykke FC (S1) Blovstrød idrætsanlæg
7 - 6
980084
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Blistrup SI (S5) Frederikssund (DS) Blistruphallen
1 - 8
980085
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Lundtofte Boldklub (SS) VB 1968 (SS) Lundtofte Idrætsplads
0 - 2
980098 2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Karrebæk IF (S2) AIK 65 Strøby Fodbold (S1) Karrebæk Skole
2 - 4
980100
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Suså IF (S1) Ringsted IF (SS) Herlufmaglehallen
0 - 7
980102
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
FK Sydsjælland 05 (S2) B. 73, Slagelse (S1) Fladsåhallen
2 - 0
980103
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Lellinge IF (S4) Præstø IF (S3) Lellinge Stadion
3 - 2
980108 2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Hørve IF (S4) TFC Odsherred (S3) Hørve Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

980111 2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Sørbymagle IF (S5) Holbæk United (S1) Sørbyhallen
2 - 3
980162
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Ugerløse IF (S5) Raklev GI (S1) Ugerløse Sportsplads
1 - 6
980164
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Havdrup GI (S3) Orient GI (S2) Havdrup Idrætscenter
5 - 1
980166
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (S3) Jersie United (S3) Sportspladsen i Syd
2 - 0
980167
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Dalby IF / HFK fodbold (S3) Herstedøster IC (SS) Dalby Stadion
2 - 3
980202
2 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Mosede BK (S3) Albertslund IF (SS) Hundige Boldfælled
2 - 5
980107 2 on
12-05 2021
Kl. 18:30
Ruds Vedby IF (S3) Svebølle BI 2016 (S1) Ruds Vedby Idrætsplads
HHT

Hjemmehold taberdømt

980109
2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Boldklubben Bæk City (S5) Mørkøv IF (S3) Tusehallen
1 - 6
980110
2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
BK Trundholm (S5) Dianalund IF (S3) Vig Idrætscenter
1 - 5
980163
2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
FC Lejre (S4) Gislinge BK (S3) Osted Stadion
3 - 0
980169
2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Lejerbo BK (S4) Glostrup (SS) Gungehusskolen
2 - 7
980197 2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene (S2) Svogerslev BK (S2) Hedehusene Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

980319 2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
BK Vest, Rødovre (S3) Solrød FC (SS) Nørrekær
2 - 3
980323
2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Røde Stjerne BK (S3) Såby Fodbold (S2) Roskilde IC (Darup)
0 - 2
979281 2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup (S3) Brødeskov IF (S2) Damgårdsparken, Ballerup
UHT

Udehold taberdømt

980082 2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Græsted IF (S3) Virum-Sorgenfri (S1) Græsted Stadion
0 - 5
980089 2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (S3) Herlufsholm GF (SS) Himmelev Idrætspark
2 - 4
980101 2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen. (S3) Holmegaard GB (S2) Stensved Stadion
2 - 1
980104
2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Sorø Freja (S3) Lynge-Broby IF (S2) Sorø Stadion
1 - 0
979274
2 ma
17-05 2021
Kl. 19:00
Hareskov IF (S3) Herlev IF (DS) Birkevang
0 - 1
979279
2 ma
17-05 2021
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (S1) Allerød FK (DS) Helsinge Stadion
0 - 4
979285 2 ma
17-05 2021
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (DS) LSF (DS) Birkerød Stadion
4 - 6
980099 2 ma
17-05 2021
Kl. 19:00
Næstved FC 77 (S3) Vordingborg IF (DS) Dyrskuepladsen
HHT

Hjemmehold taberdømt

979282
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
IS Skævinge (S3) Jyllinge FC (S3) Baunehøj Stadion
0 - 7
979283
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Måløv BK (S2) Bagsværd BK (S2) Måløv Idrætspark
3 - 2
980083
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Brede IF (S3) BSF (DS) Brede Idrætsplads
0 - 4
980086
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Ballerup BK (S1) Fredensborg BI (SS) Ballerup Idrætsby
0 - 2
980087
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
FC Storebælt (S2) Haslev FC (SS) Korsør ny Stadion
1 - 5
980088
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Ejby IF Fodbold (S3) Gørslev IF (SS) Ejby Stadion
1 - 2
980090
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
IF Frem Bjæverskov (S1) Benløse IF (S1) Bjæverskov Stadion
0 - 1
980106 2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Vipperød BK (S3) Tuse IF (SS) Vipperødhallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

980165
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
FC Jonstrup (S5) Vallensbæk IF (SS) Jonstrupvangvej
0 - 7
980168
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
VG fodbold (S2) Karlslunde IF (DS) Viby Idrætsanlæg
0 - 7
980196
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Hundige BK (S5) Greve (DS) Hundige Boldfælled
3 - 5
980320 2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Ejby IF 1968 (S2) Taastrup FC (DS) Ejby Friluftscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

980321 2 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Tune IF (S2) Avedøre IF (DS) Tune Stadion
UHT

Udehold taberdømt

980322 2 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Rosenhøj BK (S2) Ishøj IF (DS) Avedøre Stadion
15 - 16
980105 2 on
19-05 2021
Kl. 19:00
FC Kalundborg (S4) Undløse BK (S2) Munkesø Stadion Kunst
UHT

Udehold taberdømt

979284
2 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Frederiksværk FK (S3) Liria FK (SS) Frederiksværk Stadion
3 - 5
979275 2 to
20-05 2021
Kl. 19:30
IF Bytoften (S4) Taarbæk IF (S3) Gladsaxe skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

961558 3 ti
25-05 2021
Kl. 18:30
Fredensborg BI (SS) Frederikssund (DS) Fredensborg Stadion
2 - 4
961559 3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
FIF, Hillerød (S3) Ishøj IF (DS) FIF-Stadion Kunstgræs
3 - 6
961560
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Liria FK (SS) Herlev IF (DS) Skinderskovgård
4 - 5
961561
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Herstedøster IC (SS) Hundested IK (SS) Herstedøster Stadion
3 - 0
961538
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Dianalund IF (S3) Benløse IF (S1) Dianalund Stadion
9 - 8
961553
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Raklev GI (S1) Haslev FC (SS) Røsnæshallen
7 - 8
961563
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (S1) Taastrup FC (DS) Elverroad Kunstgræs
2 - 3
965602
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (S3) BSF (DS) Sportspladsen i Syd
0 - 1
961525
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Havdrup GI (S3) Svebølle BI 2016 (S1) Havdrup Idrætscenter
0 - 5
961526
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Sorø Freja (S3) Karlslunde IF (DS) Sorø Stadion
1 - 4
961527
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (S1) Solrød FC (SS) Strøbyhallen
5 - 4
961530 3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Lellinge IF (S4) Nyråd/Langebæk Alliancen. (S3) Lellinge Stadion
1 - 3
961536
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
FC Lejre (S4) Herlufsholm GF (SS) Osted Stadion
5 - 4
961554
3 ti
25-05 2021
Kl. 19:15
FC Kalundborg (S4) FK Sydsjælland 05 (S2) Munkesø Stadion Kunst
5 - 1
961555 3 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene (S2) Greve (DS) Hedehusene Idrætspark
0 - 6
961562
3 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Jyllinge FC (S3) Måløv BK (S2) Spraglehøj Idrætsanlæg
3 - 2
965603 3 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri (S1) Glostrup (SS) Virum Stadion
UHT

Udehold taberdømt

965604 3 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF (SS) Hørsholm-Usserød IK (SS) Albertslund Stadion
2 - 4
961529
3 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Gørslev IF (SS) Vordingborg IF (DS) Gørslev Stadion
1 - 2
961557
3 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Taarbæk IF (S3) Allerød FK (DS) Springforbi fodboldbaner
0 - 2
961564
3 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Tune IF (S2) Vallensbæk IF (SS) Tune Stadion
1 - 12
961565 3 on
26-05 2021
Kl. 19:00
VB 1968 (SS) LSF (DS) Skovbrynet Skole
1 - 2
961566
3 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Blovstrød IF (S3) Nerashté, Ballerup (S3) Blovstrød idrætsanlæg
1 - 2
961556
3 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Mørkøv IF (S3) Såby Fodbold (S2) Mørkøvhallen
1 - 3
961537
3 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
TFC Odsherred (S3) Holbæk United (S1) Vig Idrætscenter
6 - 4
961528
3 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Ringsted IF (SS) Tuse IF (SS) Ringsted Stadion
2 - 3
215910
4 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
FC Lejre (S4) Herlev IF (DS) Osted Stadion
1 - 4
215905 4 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Svebølle BI 2016 (S1) Karlslunde IF (DS) Svebølle Stadion
2 - 1
215906
4 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Herstedøster IC (SS) LSF (DS) Herstedøster Stadion
6 - 5
215907
4 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Tuse IF (SS) BSF (DS) Tusehallen
0 - 2
231264 4 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup (S3) Vordingborg IF (DS) Damgårdsparken, Ballerup
1 - 2
231265
4 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri (S1) Vallensbæk IF (SS) Virum Stadion
9 - 8
231266
4 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (S1) Frederikssund (DS) Strøbyhallen
0 - 1
231267
4 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Dianalund IF (S3) Såby Fodbold (S2) Dianalund Stadion
2 - 1
215908
4 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
FC Kalundborg (S4) Jyllinge FC (S3) Munkesø Stadion Kunst
4 - 1
215909
4 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
TFC Odsherred (S3) Allerød FK (DS) Vig Idrætscenter
0 - 8
215911 4 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (SS) Taastrup FC (DS) Hørsholm Idrætspark
2 - 1
215912
4 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Haslev FC (SS) Greve (DS) HFC's Klubhus
2 - 5
215904
4 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen. (S3) Ishøj IF (DS) Stensved Stadion
0 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

2. runde uge 19/20 
3. runde uge 21/22. Live lodtrækning til 3. runde fredag den 14. maj kl. 12.00
4. runde uge 23/24. Live lodtrækning til 4. runde torsdag den 27. maj kl. 12.00

De 13 vindere af runde 4, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind