MENU

Serie 5 - Forår, Pulje 4 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
665705
17-04 2021
Kl. 11:00
Albertslund BS 72 Grantoften IF Sportspladsen i Syd
0 - 4
665706
17-04 2021
Kl. 12:15
New City FC Ballerup Frihedens Idrætscenter
4 - 4
665707
18-04 2021
Kl. 12:00
Avedøre IF Herstedøster IC Avedøre Stadion
2 - 1
665704
18-04 2021
Kl. 12:00
FC Hvidovre B. 77, Rødovre Avedøre Stadion
2 - 2
665703
18-04 2021
Kl. 14:00
IF Hjorten Hundige BK (2) Skinderskovgård
1 - 5
665709
ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Hundige BK (2) Herstedøster IC Hundige Boldfælled Kunst
2 - 1
665710 on
21-04 2021
Kl. 18:30
IF Hjorten FC Hvidovre Skinderskovgård
0 - 1
665711 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Grantoften IF Liria FK Grantofteparken
9 - 1
665712 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Taastrup FC (2) New City NyBolig Park
3 - 5
665708 on
21-04 2021
Kl. 18:30
B. 77, Rødovre Albertslund BS 72 Valhøj Skole
1 - 0
665715
fr
23-04 2021
Kl. 18:30
Herstedøster IC FC Ballerup Herstedøster Stadion
2 - 4
665717
24-04 2021
Kl. 11:00
Albertslund BS 72 IF Hjorten Sportspladsen i Syd
2 - 5
665718
24-04 2021
Kl. 12:15
New City Grantoften IF Frihedens Idrætscenter
3 - 2
665714
25-04 2021
Kl. 13:00
Liria FK B. 77, Rødovre Skinderskovgård
0 - 3
665713 ti
27-04 2021
Kl. 17:45
FC Ballerup Avedøre IF Højagerskolen
2 - 6
665722
01-05 2021
Kl. 13:00
IF Hjorten Liria FK Skinderskovgård
4 - 2
665723
01-05 2021
Kl. 14:00
Grantoften IF Avedøre IF Grantofteparken
0 - 2
665724
02-05 2021
Kl. 10:00
FC Hvidovre Albertslund BS 72 Avedøre Stadion
8 - 2
665720
02-05 2021
Kl. 12:00
B. 77, Rødovre New City Valhøj Skole
UHT

Udehold taberdømt

665721
02-05 2021
Kl. 13:00
Hundige BK (2) FC Ballerup Hundige Boldfælled Kunst
15 - 1
665725
02-05 2021
Kl. 16:00
Taastrup FC (2) Herstedøster IC NyBolig Park - Kunstgræs
1 - 5
665716
on
05-05 2021
Kl. 19:00
FC Hvidovre Hundige BK (2) Avedøre Stadion
1 - 2
665729
08-05 2021
Kl. 10:30
FC Ballerup Taastrup FC (2) Højagerskolen
3 - 4
667232
08-05 2021
Kl. 12:15
New City IF Hjorten Frihedens Idrætscenter
2 - 4
667233
09-05 2021
Kl. 12:00
Avedøre IF B. 77, Rødovre Avedøre Stadion
3 - 0
665726
09-05 2021
Kl. 13:00
Liria FK FC Hvidovre Skinderskovgård
5 - 2
665728
09-05 2021
Kl. 13:00
Albertslund BS 72 Hundige BK (2) Sportspladsen i Syd
0 - 10
665727
09-05 2021
Kl. 13:15
Herstedøster IC Grantoften IF Herstedøster Stadion
2 - 1
667237 on
12-05 2021
Kl. 18:00
Grantoften IF FC Ballerup Grantofteparken
UHT

Udehold taberdømt

667239
15-05 2021
Kl. 11:00
Albertslund BS 72 Liria FK Sportspladsen i Syd
4 - 3
667236
15-05 2021
Kl. 13:00
IF Hjorten Avedøre IF Skinderskovgård
2 - 3
667238
16-05 2021
Kl. 12:00
FC Hvidovre New City Avedøre Stadion
3 - 1
667234
16-05 2021
Kl. 12:00
B. 77, Rødovre Herstedøster IC Valhøj Skole
1 - 2
667235
16-05 2021
Kl. 13:00
Hundige BK (2) Taastrup FC (2) Hundige Boldfælled Kunst
7 - 0
665702 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Liria FK Taastrup FC (2) Skinderskovgård
1 - 3
667242 fr
21-05 2021
Kl. 18:30
Herstedøster IC IF Hjorten Herstedøster Stadion
1 - 3
667246
22-05 2021
Kl. 10:30
FC Ballerup B. 77, Rødovre Højagerskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

667247
22-05 2021
Kl. 12:15
New City Albertslund BS 72 Frihedens Idrætscenter
5 - 4
667248
23-05 2021
Kl. 12:00
Avedøre IF FC Hvidovre Avedøre Stadion
3 - 2
667240
23-05 2021
Kl. 13:00
Liria FK Hundige BK (2) Skinderskovgård
1 - 3
667245
23-05 2021
Kl. 16:00
Taastrup FC (2) Grantoften IF NyBolig Park - Kunstgræs
3 - 0
665719 on
26-05 2021
Kl. 17:30
Avedøre IF Taastrup FC (2) Avedøre Stadion
UHT

Udehold taberdømt

667252
29-05 2021
Kl. 13:00
IF Hjorten FC Ballerup Skinderskovgård
UHT

Udehold taberdømt

667253
30-05 2021
Kl. 12:00
FC Hvidovre Herstedøster IC Avedøre Stadion
2 - 1
667249
30-05 2021
Kl. 13:00
Liria FK New City Skinderskovgård
2 - 5
667251
30-05 2021
Kl. 13:00
Hundige BK (2) Grantoften IF Hundige Boldfælled Kunst
UHT

Udehold taberdømt

667255
fr
04-06 2021
Kl. 18:30
Herstedøster IC Albertslund BS 72 Herstedøster Stadion
2 - 2
667271
05-06 2021
Kl. 10:30
FC Ballerup FC Hvidovre Højagerskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

667269
05-06 2021
Kl. 11:30
Grantoften IF B. 77, Rødovre Grantofteparken
UHT

Udehold taberdømt

667273
06-06 2021
Kl. 12:00
Avedøre IF Liria FK Avedøre Stadion
10 - 2
667272
06-06 2021
Kl. 13:00
Hundige BK (2) New City Hundige Boldfælled Kunst
UHT

Udehold taberdømt

667270
06-06 2021
Kl. 16:00
Taastrup FC (2) IF Hjorten NyBolig Park - Kunstgræs
1 - 5
667250 on
09-06 2021
Kl. 18:30
B. 77, Rødovre Taastrup FC (2) Valhøj Skole
1 - 4
667279
12-06 2021
Kl. 12:15
New City Avedøre IF Frihedens Idrætscenter
1 - 8
667276
12-06 2021
Kl. 13:00
IF Hjorten Grantoften IF Skinderskovgård
5 - 1
667278
12-06 2021
Kl. 14:00
Albertslund BS 72 FC Ballerup Sportspladsen i Syd
UHT

Udehold taberdømt

667277
13-06 2021
Kl. 10:00
FC Hvidovre Taastrup FC (2) Avedøre Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

667275
13-06 2021
Kl. 12:00
B. 77, Rødovre Hundige BK (2) Valhøj Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

667274
13-06 2021
Kl. 13:00
Liria FK Herstedøster IC Skinderskovgård
6 - 2
667254
ti
15-06 2021
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 Avedøre IF Sportspladsen i Syd
1 - 9
665701
19-06 2021
Kl. 10:30
FC Ballerup Liria FK Højagerskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

665699
19-06 2021
Kl. 13:30
Grantoften IF FC Hvidovre Grantofteparken
UHT

Udehold taberdømt

665697
20-06 2021
Kl. 12:00
B. 77, Rødovre IF Hjorten Valhøj Skole
2 - 6
665698
20-06 2021
Kl. 13:00
Hundige BK (2) Avedøre IF Hundige Boldfælled Kunst
3 - 1
665696
20-06 2021
Kl. 13:30
Herstedøster IC New City Herstedøster Stadion
1 - 3
665700
20-06 2021
Kl. 16:00
Taastrup FC (2) Albertslund BS 72 NyBolig Park - Kunstgræs
1 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 22. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7
kamp 3 Vinder pulje 11 - Vinder pulje 3

Kvartfinaler torsdag den 24. juni kl. 19.00
kamp 4: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 3
kamp 5: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 6: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 7: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 27. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 4 - Vinder kamp 5
Semifinale 2: Vinder kamp 7 - Vinder kamp 6

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 30. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind