MENU

Serie 6 - Forår, Pulje 5 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
672604
17-04 2021
Kl. 16:00
Kværkeby IF Korsør IF 2018 Kværkeby Stadion
0 - 4
672606
18-04 2021
Kl. 10:00
Sorø Freja Kr. Helsinge IF Sorø Stadion
1 - 6
672605
18-04 2021
Kl. 11:00
Lellinge IF Køge FC Lellinge Stadion
1 - 6
672603
18-04 2021
Kl. 13:00
Eggeslevmagle FK DLF Terslev Eggeslevmagle Stadion
0 - 6
672607
18-04 2021
Kl. 15:00
Slagelse IK Benløse IF (2) Nordhallen
5 - 2
672614
ti
20-04 2021
Kl. 18:30
Benløse IF (2) Køge Nord FC Benløsehallen
4 - 2
672610 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Korsør IF 2018 Køge Union (2) Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
UHT

Udehold taberdømt

672611
to
22-04 2021
Kl. 18:30
Kværkeby IF Lellinge IF Kværkeby Stadion
5 - 0
672612 to
22-04 2021
Kl. 18:30
Kr. Helsinge IF Eggeslevmagle FK Kr. Helsinge Sportsplads
UHT

Udehold taberdømt

672613 to
22-04 2021
Kl. 19:00
DLF Terslev Slagelse IK Terslev Stadion
UHT

Udehold taberdømt

672618
25-04 2021
Kl. 10:00
Sorø Freja Kværkeby IF Sorø Stadion
1 - 8
672616
25-04 2021
Kl. 11:00
Køge Union (2) Benløse IF (2) Ellemarkskolens bane
UHT

Udehold taberdømt

672617
25-04 2021
Kl. 11:00
Lellinge IF Korsør IF 2018 Lellinge Stadion
0 - 4
672620
25-04 2021
Kl. 12:00
Køge Nord FC DLF Terslev Rishøj Stadion
8 - 0
672619
25-04 2021
Kl. 15:00
Slagelse IK Kr. Helsinge IF Nordhallen
7 - 0
672615 on
28-04 2021
Kl. 18:30
Eggeslevmagle FK Køge FC Eggeslevmagle Stadion
0 - 3
692614
02-05 2021
Kl. 11:00
Lellinge IF Sorø Freja Lellinge Stadion
4 - 0
692506
02-05 2021
Kl. 12:00
Kværkeby IF Eggeslevmagle FK Kværkeby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

692507
02-05 2021
Kl. 12:00
Kr. Helsinge IF Køge Nord FC Kr. Helsinge Sportsplads
3 - 3
692615
02-05 2021
Kl. 13:00
DLF Terslev Køge Union (2) Terslev Stadion
4 - 2
692505
02-05 2021
Kl. 13:00
Korsør IF 2018 Benløse IF (2) Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
4 - 0
692504
02-05 2021
Kl. 15:00
Køge FC Slagelse IK Ravnsborghallen
4 - 0
672608
on
05-05 2021
Kl. 19:00
Køge Nord FC Køge Union (2) Rishøj Stadion
7 - 1
692765
09-05 2021
Kl. 10:00
Sorø Freja Korsør IF 2018 Sorø Stadion
0 - 7
692764
09-05 2021
Kl. 11:00
Køge Union (2) Kr. Helsinge IF Ellemarkskolens bane
UHT

Udehold taberdømt

692768
09-05 2021
Kl. 12:00
Køge Nord FC Køge FC Rishøj Stadion
2 - 1
692767
09-05 2021
Kl. 15:00
Slagelse IK Kværkeby IF Nordhallen
1 - 0
692766
ma
10-05 2021
Kl. 19:00
Benløse IF (2) DLF Terslev Benløsehallen
3 - 4
692616
on
12-05 2021
Kl. 18:30
Eggeslevmagle FK Lellinge IF Eggeslevmagle Stadion
5 - 3
692770 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Korsør IF 2018 DLF Terslev Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
UHT

Udehold taberdømt

672609
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Køge FC Sorø Freja Ravnsborghallen
4 - 5
692771
15-05 2021
Kl. 16:00
Kværkeby IF Køge Nord FC Kværkeby Stadion
4 - 1
692774
16-05 2021
Kl. 10:00
Sorø Freja Eggeslevmagle FK Sorø Stadion
4 - 2
692769
16-05 2021
Kl. 11:00
Køge FC Køge Union (2) Ravnsborghallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

692772
16-05 2021
Kl. 12:00
Kr. Helsinge IF Benløse IF (2) Kr. Helsinge Sportsplads
4 - 1
692778
fr
21-05 2021
Kl. 19:00
Benløse IF (2) Køge FC Benløsehallen
2 - 3
692775
23-05 2021
Kl. 11:00
Eggeslevmagle FK Korsør IF 2018 Eggeslevmagle Stadion
1 - 7
692776
23-05 2021
Kl. 11:00
Køge Union (2) Kværkeby IF Ellemarkskolens bane
0 - 9
692780
23-05 2021
Kl. 12:00
Køge Nord FC Lellinge IF Rishøj Stadion
2 - 1
692777
23-05 2021
Kl. 13:00
DLF Terslev Kr. Helsinge IF Terslev Stadion
UHT

Udehold taberdømt

692779
23-05 2021
Kl. 15:00
Slagelse IK Sorø Freja Nordhallen
3 - 0
692786
30-05 2021
Kl. 10:00
Sorø Freja Køge Nord FC Sorø Stadion
1 - 5
692785
30-05 2021
Kl. 11:00
Lellinge IF Køge Union (2) Lellinge Stadion
UHT

Udehold taberdømt

692784
30-05 2021
Kl. 12:00
Kværkeby IF Benløse IF (2) Kværkeby Stadion
3 - 2
692783
30-05 2021
Kl. 13:00
Korsør IF 2018 Kr. Helsinge IF Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
UHT

Udehold taberdømt

692782
ma
31-05 2021
Kl. 19:00
Køge FC DLF Terslev Ravnsborghallen
4 - 1
692781 on
02-06 2021
Kl. 18:30
Eggeslevmagle FK Slagelse IK Eggeslevmagle Stadion
3 - 6
692809
fr
04-06 2021
Kl. 19:00
DLF Terslev Kværkeby IF Terslev Stadion
3 - 0
692788
05-06 2021
Kl. 14:00
Kr. Helsinge IF Køge FC Kr. Helsinge Sportsplads
1 - 3
692787
06-06 2021
Kl. 11:00
Køge Union (2) Sorø Freja Ellemarkskolens bane
4 - 1
692812
06-06 2021
Kl. 12:00
Køge Nord FC Eggeslevmagle FK Rishøj Stadion
UHT

Udehold taberdømt

692811
06-06 2021
Kl. 13:00
Korsør IF 2018 Slagelse IK Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
1 - 2
692810
ma
07-06 2021
Kl. 19:00
Benløse IF (2) Lellinge IF Benløsehallen
1 - 1
692815
12-06 2021
Kl. 13:00
Kværkeby IF Kr. Helsinge IF Kværkeby Stadion
3 - 0
692816
13-06 2021
Kl. 11:00
Lellinge IF DLF Terslev Lellinge Stadion
1 - 5
692813
13-06 2021
Kl. 11:00
Eggeslevmagle FK Køge Union (2) Eggeslevmagle Stadion
5 - 5
692814
13-06 2021
Kl. 11:00
Køge FC Korsør IF 2018 Ravnsborghallen
6 - 2
692818
13-06 2021
Kl. 13:00
Slagelse IK Køge Nord FC Nordhallen
8 - 2
692817
ma
14-06 2021
Kl. 19:00
Sorø Freja Benløse IF (2) Sorø Stadion
1 - 4
672602 fr
18-06 2021
Kl. 19:00
Benløse IF (2) Eggeslevmagle FK Benløsehallen
UHT

Udehold taberdømt

672600
19-06 2021
Kl. 14:00
Kr. Helsinge IF Lellinge IF Kr. Helsinge Sportsplads
UHT

Udehold taberdømt

672597
20-06 2021
Kl. 11:00
Køge Union (2) Slagelse IK Ellemarkskolens bane
2 - 10
672598
20-06 2021
Kl. 11:00
Køge FC Kværkeby IF Ravnsborghallen
4 - 6
672599
20-06 2021
Kl. 13:00
Korsør IF 2018 Køge Nord FC Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
UHT

Udehold taberdømt

672601
ti
22-06 2021
Kl. 19:00
DLF Terslev Sorø Freja Terslev Stadion
2 - 0
692773
26-06 2021
Kl. 12:00
Lellinge IF Slagelse IK Lellinge Stadion
0 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning: 

Kvartfinaler tirsdag den 22. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 5

Semifinaler torsdag den 24. juni kl. 19.00
Semifinale 1: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 1
Semifinale 2: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 4

Vinderne af semifinalerne spiller finale søndag den 27. juni kl. 12.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2

Log ind