MENU

8-Herresenior Mester - Forår, Pulje 2 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
396758 ma
12-04 2021
Kl. 18:45
SIF Oldboys/Girls Hundige BK Torvevej
2 - 2
396761 ti
13-04 2021
Kl. 18:00
FC Fløng FC Hvidovre/Barberen IF Fløng Idrætsanlæg
3 - 2
396762
on
14-04 2021
Kl. 18:45
Strandgårdsparkens Boldklub Glostrup Ishøj Idrætscenter
0 - 3
396759
17-04 2021
Kl. 14:00
Vallensbæk IF Brøndby Strand IK Vallensbæk Idrætscenter
3 - 2
396765 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK SIF Oldboys/Girls Langbjergskolen
1 - 1
396767
to
22-04 2021
Kl. 18:30
Glostrup Solrød FC Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3 - 3
396769 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls IF Skjold Birkerød Torvevej
UHT

Udehold taberdømt

396771 ti
27-04 2021
Kl. 18:00
FC Fløng Brøndby Strand IK Fløng Idrætsanlæg
5 - 7
396772 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Strandgårdsparkens Boldklub Solrød FC Ishøj Idrætscenter
4 - 3
396760
01-05 2021
Kl. 10:00
Solrød FC IF Skjold Birkerød Solrød Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

396770
01-05 2021
Kl. 12:00
Vallensbæk IF Glostrup Vallensbæk Idrætscenter kunst
2 - 2
396968 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK FC Hvidovre/Barberen IF Langbjergskolen
4 - 2
396971
to
06-05 2021
Kl. 18:30
Glostrup SIF Oldboys/Girls Glostrup Idrætspark Kunstgræs
1 - 0
396969
to
06-05 2021
Kl. 20:00
Solrød FC Vallensbæk IF Solrød Idrætscenter
2 - 4
396967
09-05 2021
Kl. 14:00
Hundige BK Strandgårdsparkens Boldklub Hundige Boldfælled
5 - 1
396973 ma
10-05 2021
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls Solrød FC Torvevej
0 - 2
396976
ti
11-05 2021
Kl. 18:00
FC Fløng Glostrup Fløng Idrætsanlæg
0 - 3
396977
on
12-05 2021
Kl. 19:00
Strandgårdsparkens Boldklub Vallensbæk IF Ishøj Idrætscenter
3 - 3
396972
16-05 2021
Kl. 12:15
FC Hvidovre/Barberen IF IF Skjold Birkerød Avedøre Stadion
10 - 4
396974
16-05 2021
Kl. 14:00
Hundige BK Brøndby Strand IK Hundige Boldfælled
UHT

Udehold taberdømt

396979 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK Strandgårdsparkens Boldklub Langbjergskolen
3 - 3
396990 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Solrød FC FC Fløng Solrød Idrætscenter
4 - 0
396991 on
19-05 2021
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød Hundige BK Birkerød Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

396992
to
20-05 2021
Kl. 18:30
Glostrup FC Hvidovre/Barberen IF Glostrup Idrætspark Kunstgræs
5 - 1
396978
22-05 2021
Kl. 14:00
Vallensbæk IF SIF Oldboys/Girls Vallensbæk Idrætscenter
3 - 2
396764
23-05 2021
Kl. 14:00
Hundige BK FC Fløng Hundige Boldfælled
UHT

Udehold taberdømt

396996
ti
25-05 2021
Kl. 18:00
FC Fløng Vallensbæk IF Fløng Idrætsanlæg
0 - 7
396768 on
26-05 2021
Kl. 19:00
FC Hvidovre/Barberen IF Hundige BK Avedøre Stadion
3 - 4
396995 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK IF Skjold Birkerød Langbjergskolen
UHT

Udehold taberdømt

396997 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Strandgårdsparkens Boldklub SIF Oldboys/Girls Ishøj Idrætscenter
3 - 3
396766
30-05 2021
Kl. 11:00
IF Skjold Birkerød Vallensbæk IF Birkerød Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

396993
30-05 2021
Kl. 12:00
FC Hvidovre/Barberen IF Solrød FC Avedøre Stadion
4 - 0
396994
30-05 2021
Kl. 14:00
Hundige BK Glostrup Hundige Boldfælled
2 - 1
396998 ma
31-05 2021
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls FC Fløng Torvevej
2 - 0
397371 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Solrød FC Hundige BK Solrød Idrætscenter
6 - 0
397372 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Strandgårdsparkens Boldklub IF Skjold Birkerød Ishøj Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

397370
05-06 2021
Kl. 14:00
Vallensbæk IF FC Hvidovre/Barberen IF Vallensbæk Idrætscenter
0 - 3
397373
ma
07-06 2021
Kl. 18:30
Glostrup Brøndby Strand IK Glostrup Idrætspark Kunstgræs
4 - 3
397377 ti
08-06 2021
Kl. 18:00
FC Fløng Strandgårdsparkens Boldklub Fløng Idrætsanlæg
7 - 4
397374 on
09-06 2021
Kl. 19:00
FC Hvidovre/Barberen IF SIF Oldboys/Girls Avedøre Stadion
1 - 1
397375 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Hundige BK Vallensbæk IF Hundige Boldfælled
4 - 3
397376 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK Solrød FC Langbjergskolen
2 - 1
397378 on
09-06 2021
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød Glostrup Birkerød Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

396970
13-06 2021
Kl. 11:00
IF Skjold Birkerød FC Fløng Birkerød Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

396763
13-06 2021
Kl. 12:00
FC Hvidovre/Barberen IF Strandgårdsparkens Boldklub Avedøre Stadion
3 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
De 2 puljevindere spiller finale om Sjællandsmesterskabet, førstnævnte pulje har hjemmebane i finalen.

Finale

Tirsdag den 15. juni kl. 19:00: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 1

Log ind