MENU

8-M+40 2 - Forår, Pulje 6 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
403810
ma
12-04 2021
Kl. 18:00
Avedøre IF BK Vest, Rødovre Avedøre Stadion
0 - 2
403823
ma
12-04 2021
Kl. 19:15
Egevoldens Idræts Club Rebæk IF Frydenhøjskolen
1 - 4
403809 ti
13-04 2021
Kl. 19:00
Bosna IF FC Hvidovre Langbjergskolen
5 - 1
403812 on
14-04 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) B. 77, Rødovre NyBolig Park - Kunstgræs
6 - 2
403811 on
14-04 2021
Kl. 19:30
Ishøj IF (1) Orient GI Ishøj Idrætscenter
1 - 3
403827 ma
19-04 2021
Kl. 18:45
Orient GI Avedøre IF Rødovre Stadion Kunst
4 - 1
403824 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre Egevoldens Idræts Club Valhøj Skole
3 - 8
403825 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) FC Hvidovre NyBolig Park
2 - 0
403828
on
21-04 2021
Kl. 19:00
Rebæk IF Ishøj IF (1) Ishøj Idrætscenter
2 - 2
403826
to
22-04 2021
Kl. 19:00
BK Vest, Rødovre Bosna IF Nørrekær
1 - 1
403839 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre FC Hvidovre Valhøj Skole
5 - 1
403841 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
Rebæk IF Avedøre IF Østervangsbanerne
0 - 1
403840 ti
27-04 2021
Kl. 19:00
Bosna IF Orient GI Langbjergskolen
2 - 2
403842
on
28-04 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) BK Vest, Rødovre NyBolig Park - Kunstgræs
0 - 2
403860
01-05 2021
Kl. 14:00
Egevoldens Idræts Club Ishøj IF (1) Frydenhøjskolen
UHT

Udehold taberdømt

404080 ma
03-05 2021
Kl. 18:45
Orient GI Taastrup FC (1) Rødovre Stadion Kunst
1 - 6
404074
ma
03-05 2021
Kl. 19:00
BK Vest, Rødovre B. 77, Rødovre Nørrekær
2 - 0
403861 on
05-05 2021
Kl. 19:00
FC Hvidovre Egevoldens Idræts Club Avedøre Stadion
3 - 1
404091
on
05-05 2021
Kl. 19:00
Rebæk IF Bosna IF Avedøre Stadion
1 - 3
404079
on
05-05 2021
Kl. 19:30
Ishøj IF (1) Avedøre IF Ishøj Idrætscenter
3 - 0
404092
ma
10-05 2021
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre Orient GI Valhøj Skole
1 - 2
404093
ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Bosna IF Ishøj IF (1) Langbjergskolen
4 - 2
404094
on
12-05 2021
Kl. 19:00
FC Hvidovre BK Vest, Rødovre Avedøre Stadion
1 - 3
404099
on
12-05 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Rebæk IF NyBolig Park - Kunstgræs
0 - 4
404101 ma
17-05 2021
Kl. 18:00
Avedøre IF Bosna IF Avedøre Stadion
2 - 3
404105 ma
17-05 2021
Kl. 18:45
Orient GI FC Hvidovre Rødovre Stadion Kunst
1 - 6
404103
on
19-05 2021
Kl. 19:00
BK Vest, Rødovre Egevoldens Idræts Club Nørrekær
4 - 2
404104 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (1) Taastrup FC (1) Ishøj Idrætscenter
1 - 5
404106
on
19-05 2021
Kl. 19:00
Rebæk IF B. 77, Rødovre Avedøre Stadion
4 - 1
404100
22-05 2021
Kl. 14:00
Egevoldens Idræts Club Avedøre IF Avedøre Stadion
6 - 7
404107 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre Ishøj IF (1) Valhøj Skole
2 - 0
404108
on
26-05 2021
Kl. 19:00
FC Hvidovre Rebæk IF Avedøre Stadion
3 - 6
404159 on
26-05 2021
Kl. 19:00
BK Vest, Rødovre Orient GI Nørrekær
UHT

Udehold taberdømt

404161
29-05 2021
Kl. 14:00
Egevoldens Idræts Club Bosna IF Frydenhøjskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

404174 ma
31-05 2021
Kl. 18:00
Avedøre IF B. 77, Rødovre Avedøre Stadion
1 - 0
404173 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Bosna IF Taastrup FC (1) Langbjergskolen
1 - 7
404176 on
02-06 2021
Kl. 18:30
Egevoldens Idræts Club Orient GI Frydenhøjskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

404177
on
02-06 2021
Kl. 19:00
Rebæk IF BK Vest, Rødovre Avedøre Stadion
4 - 2
404175 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (1) FC Hvidovre Ishøj Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

404188
ma
07-06 2021
Kl. 18:45
Orient GI Rebæk IF Rødovre Stadion Kunst
0 - 2
404178 ma
07-06 2021
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre Bosna IF Valhøj Skole
1 - 4
404160 ma
07-06 2021
Kl. 20:15
Taastrup FC (1) Avedøre IF NyBolig Park - Kunstgræs
5 - 2
404185 on
09-06 2021
Kl. 19:00
FC Hvidovre Avedøre IF Avedøre Stadion
5 - 2
404186
on
09-06 2021
Kl. 19:00
BK Vest, Rødovre Ishøj IF (1) Nørrekær
7 - 4
404187 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Egevoldens Idræts Club NyBolig Park - Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
De 8 puljevindere spiller kampe om Sjællandsmesterskabet, førstnævnte pulje har hjemmebane.

Kvartfinale:
 
Kamp 1: Onsdag den 16. juni kl. 19.00: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 2
Kamp 2: Onsdag den 16. juni kl. 19:00: Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
Kamp 3: Onsdag den 16. juni kl. 19.00: Vinder pulje 6 - Vinder pulje 5
Kamp 4: Onsdag den 16. juni kl. 19:00: Vinder pulje 7 - Vinder pulje 8

Semifinaler: 
Kamp 5: Søndag den 20. juni kl. 12:00: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 4
Kamp 6: Søndag den 20. juni kl. 12.00: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 1 

Finale: 
Onsdag den 23. juni kl. 19:00: Vinder kamp 5 - Vinder kamp 6 

Log ind