MENU

U16 Drenge Øst 2 Forår (05) (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
531907
10-04 2021
Kl. 11:00
B. 73, Slagelse FB Stadion Vest
0 - 2
531905
10-04 2021
Kl. 12:00
Vordingborg IF Fremad Amager Vordingborg Kunst "Panteren"
1 - 1
571828
10-04 2021
Kl. 12:00
Haslev FC Sundby Bk. HFC's Klubhus
0 - 1
531906
10-04 2021
Kl. 13:00
Raklev GI Virum-Sorgenfri BK Røsnæshallen Kunstgræs
UMH
531908
10-04 2021
Kl. 15:30
Elite Bornholm Brøndby Strand IK Rønne nord (Viking)
2 - 3
571831
17-04 2021
Kl. 12:00
Virum-Sorgenfri BK Vordingborg IF Virum Stadion
0 - 2
571830
17-04 2021
Kl. 15:30
Fremad Amager Elite Bornholm Sundby Idrætspark
2 - 3
571833
18-04 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. B. 73, Slagelse Sundby/Kløvermarken
2 - 2
571829
18-04 2021
Kl. 15:00
Brøndby Strand IK Haslev FC Langbjergskolen
0 - 2
572777
24-04 2021
Kl. 12:00
Vordingborg IF FB Vordingborg Stadion
2 - 1
572779
24-04 2021
Kl. 15:30
Elite Bornholm Virum-Sorgenfri BK Rønne nord (Viking)
3 - 1
572778
25-04 2021
Kl. 14:00
Raklev GI Sundby Bk. Røsnæshallen
UHT

Udehold taberdømt

572780
25-04 2021
Kl. 14:00
Haslev FC B. 73, Slagelse HFC's Klubhus
1 - 0
572776
25-04 2021
Kl. 15:00
Brøndby Strand IK Fremad Amager Langbjergskolen
0 - 2
572781
fr
30-04 2021
Kl. 14:00
Fremad Amager Haslev FC Sundby I P. Opvisn.
1 - 1
572783
01-05 2021
Kl. 11:00
B. 73, Slagelse Raklev GI Stadion Vest
0 - 4
572782
01-05 2021
Kl. 12:00
Virum-Sorgenfri BK Brøndby Strand IK Virum Stadion
4 - 0
572796
01-05 2021
Kl. 15:30
FB Elite Bornholm Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
572797
02-05 2021
Kl. 10:00
Sundby Bk. Vordingborg IF Sundby/Kløvermarken
0 - 6
571832
on
05-05 2021
Kl. 19:30
FB Raklev GI Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 4
572806
08-05 2021
Kl. 12:00
Haslev FC Raklev GI HFC's Klubhus
1 - 1
572805
08-05 2021
Kl. 15:30
Elite Bornholm Sundby Bk. Rønne nord (Viking)
UHT

Udehold taberdømt

572798
09-05 2021
Kl. 15:00
Brøndby Strand IK FB Langbjergskolen
0 - 4
572932
15-05 2021
Kl. 14:00
Raklev GI Vordingborg IF Røsnæshallen
2 - 2
572934
15-05 2021
Kl. 15:30
B. 73, Slagelse Elite Bornholm Stadion Vest
0 - 2
572936
16-05 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. Brøndby Strand IK Sundby/Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

572799
22-05 2021
Kl. 12:00
Vordingborg IF B. 73, Slagelse Vordingborg Stadion
3 - 1
572933 on
26-05 2021
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK Haslev FC Virum Stadion
5 - 0
572938 fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Fremad Amager Sundby Bk. Sundby I P. Opvisn.
UHT

Udehold taberdømt

572939
29-05 2021
Kl. 12:00
Virum-Sorgenfri BK FB Virum Stadion
1 - 2
572937
29-05 2021
Kl. 15:00
Brøndby Strand IK B. 73, Slagelse Langbjergskolen
1 - 1
572940
29-05 2021
Kl. 15:30
Elite Bornholm Raklev GI Rønne nord (Viking)
2 - 4
572941
30-05 2021
Kl. 14:00
Haslev FC Vordingborg IF HFC's Klubhus
2 - 2
572804
ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Fremad Amager Virum-Sorgenfri BK Sundby Idrætspark
2 - 3
572944
05-06 2021
Kl. 11:00
B. 73, Slagelse Fremad Amager Stadion Vest
0 - 10
572942
05-06 2021
Kl. 13:30
Vordingborg IF Elite Bornholm Vordingborg Stadion
3 - 1
572943
05-06 2021
Kl. 14:00
Raklev GI Brøndby Strand IK Røsnæshallen
UHT

Udehold taberdømt

572946
06-06 2021
Kl. 12:00
Sundby Bk. Virum-Sorgenfri BK Sundby/Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

572945
06-06 2021
Kl. 14:00
Haslev FC FB HFC's Klubhus
0 - 1
572935
on
09-06 2021
Kl. 19:30
FB Fremad Amager Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
572948
fr
11-06 2021
Kl. 19:15
Fremad Amager Raklev GI Sundby Idrætspark
2 - 3
572947
12-06 2021
Kl. 12:00
Brøndby Strand IK Vordingborg IF Langbjergskolen
0 - 4
572949
12-06 2021
Kl. 12:00
Virum-Sorgenfri BK B. 73, Slagelse Virum Stadion
UHT

Udehold taberdømt

572951
12-06 2021
Kl. 12:00
FB Sundby Bk. Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

572950
12-06 2021
Kl. 15:30
Elite Bornholm Haslev FC Rønne nord (Viking)
1 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes være opmærksomme på, at de udsatte turneringskampe SKAL være afviklet inden sidste spilledato.

Bemærk at de svenske myndigheder kræver en negativ Coronatest mindre end 48 timer gammel for at rejse ind i Sverige.

Anmodning pr. mail/flytteformular fra hjemmeholdet til egen lokalunion om kampflytning skal rettes senest 5 dage før oprindelig som ny spilledato til:

DBU Sjælland v/Thomas Rasmussen på 
tler@dbusjaelland.dk
DBU København v/Martin Munk på munk@dbukoebenhavn.dk

 

Log ind