MENU

U13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår, Pulje B //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
577907
14-08 2021
Kl. 10:00
Frem Hørsholm-Usserød IK Frem, Valby IP
1 - 4
577909
14-08 2021
Kl. 10:00
Greve Fodbold Oversidder Greve Idræts Center
577908
15-08 2021
Kl. 12:00
GVI KFUM BK, Roskilde GVI. Nymosen
3 - 1
577906
15-08 2021
Kl. 12:00
FA 2000 Brønshøj BK Kunst, Jens Jessens Vej
8 - 3
577911
21-08 2021
Kl. 10:00
Sundby Bk. GVI Sundby/Kløvermarken
1 - 6
577910
22-08 2021
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Greve Fodbold Lillevang Idrætscenter
2 - 5
577914
22-08 2021
Kl. 12:00
Oversidder Frem
577913
22-08 2021
Kl. 16:00
Hørsholm-Usserød IK FA 2000 Hørsholm Idrætspark
4 - 0
156256
28-08 2021
Kl. 10:00
Greve Fodbold Frem Greve Idræts Center
3 - 1
156231
28-08 2021
Kl. 12:00
A27 Hørsholm-Usserød IK Dragør Bk
4 - 0
577915
29-08 2021
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Sundby Bk. Lillevang Idrætscenter
3 - 2
156232
29-08 2021
Kl. 12:00
FA 2000 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
156255
29-08 2021
Kl. 12:00
GVI Brønshøj BK GVI. Nymosen
3 - 3
156260 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK GVI Hørsholm Idrætspark
1 - 3
577912
to
02-09 2021
Kl. 18:00
Brønshøj BK A27 Tingbjerg Idrætspark
1 - 7
156259
04-09 2021
Kl. 10:00
Frem FA 2000 Frem, Valby IP
HHT

Hjemmehold taberdømt

156257
04-09 2021
Kl. 10:00
Sundby Bk. Greve Fodbold Sundby/Kløvermarken
1 - 6
156258
05-09 2021
Kl. 12:00
Brønshøj BK KFUM BK, Roskilde Tingbjerg Idrætspark
2 - 5
156551
05-09 2021
Kl. 12:00
Oversidder A27
159551
11-09 2021
Kl. 10:00
Sundby Bk. Brønshøj BK Sundby/Kløvermarken
1 - 2
159553
11-09 2021
Kl. 10:00
Greve Fodbold FA 2000 Greve Idræts Center
3 - 2
159550
11-09 2021
Kl. 12:00
A27 Frem Tårnby Stadion
2 - 8
159552
12-09 2021
Kl. 12:00
GVI Oversidder GVI. Nymosen
159556
18-09 2021
Kl. 10:00
Frem GVI Frem, Valby IP
3 - 0
159554
18-09 2021
Kl. 13:30
FA 2000 A27 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 6
159557
19-09 2021
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød IK Sundby Bk. Hørsholm Idrætspark
2 - 4
160660
19-09 2021
Kl. 12:00
Oversidder KFUM BK, Roskilde
159555
19-09 2021
Kl. 12:00
Brønshøj BK Greve Fodbold Tingbjerg Idrætspark
0 - 7
159549
on
22-09 2021
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde Hørsholm-Usserød IK Lillevang Idrætscenter
2 - 2
577905
to
23-09 2021
Kl. 18:00
A27 Sundby Bk. Dragør Bk
3 - 1
160661
fr
24-09 2021
Kl. 18:00
KFUM BK, Roskilde Frem Lillevang Idrætscenter
0 - 5
160662
25-09 2021
Kl. 10:00
Sundby Bk. Oversidder Sundby/Kløvermarken
160671
25-09 2021
Kl. 10:00
Greve Fodbold A27 Greve Idræts Center
8 - 2
160663
26-09 2021
Kl. 12:00
Brønshøj BK Hørsholm-Usserød IK Tingbjerg Idrætspark
4 - 4
160670
26-09 2021
Kl. 12:00
GVI FA 2000 GVI. Nymosen
0 - 0
577944
02-10 2021
Kl. 10:00
Frem Sundby Bk. Frem, Valby IP
2 - 0
577945
02-10 2021
Kl. 10:00
Greve Fodbold Hørsholm-Usserød IK Greve Idræts Center
3 - 2
577946
02-10 2021
Kl. 12:00
Oversidder Brønshøj BK
160672
02-10 2021
Kl. 12:00
A27 GVI Dragør Bk
8 - 0
160673
03-10 2021
Kl. 12:00
FA 2000 KFUM BK, Roskilde Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
577947
10-10 2021
Kl. 12:00
KFUM BK, Roskilde A27 Lillevang Idrætscenter
1 - 3
577948
10-10 2021
Kl. 12:00
Sundby Bk. FA 2000 Sundby/Kløvermarken
0 - 1
577949
10-10 2021
Kl. 12:00
Brønshøj BK Frem Tingbjerg Idrætspark
0 - 4
577950
10-10 2021
Kl. 12:00
GVI Greve Fodbold GVI. Nymosen
1 - 5
577951
10-10 2021
Kl. 12:00
Hørsholm-Usserød IK Oversidder Hørsholm Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
U13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår
Pulje A og B består udelukkende af klubber med licens (puljer fastlagt efter tildelt licensplacering).

Pulje C består udelukkende af klubber uden licens.

Alle puljer afvikles som enkeltturnering. Puljerne er ikke sidestillet men fastlagt i rækkefølge A-B-C.

Efter første turneringshalvdel vil de to bedst placerede hold fra pulje B rykke op til pulje A og de tre bedst placerede hold fra pulje C rykke op til pulje B.

Fællesudvalget forbeholder sig ret til at omplacere hold til og fra LU til 2. turneringshalvdel.   

Log ind