MENU

Serie 5, P18/25 Forår, P23 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
128138
fr
16-04 2021
Kl. 18:00
ØKF 5 FA 2000 12 Kløvermarken
5 - 2
128137
fr
16-04 2021
Kl. 18:30
HB 10 FB 22 Fælledparken
6 - 2
128134
17-04 2021
Kl. 14:00
Rødovre 3 Bispebjerg 3 Rødovre Stadion
2 - 3
128136
18-04 2021
Kl. 10:00
Skjold 13 Sundby 3 Kunst, Ryparken
1 - 3
128135
18-04 2021
Kl. 14:00
Union 4 Amalie 3 Kunst, Genforeningspladsen
5 - 4
128143
24-04 2021
Kl. 12:00
Sundby 3 Union 4 Sundby/Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

128144
24-04 2021
Kl. 12:00
FA 2000 12 Skjold 13 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 7
128139
24-04 2021
Kl. 16:00
FB 22 ØKF 5 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 8
128141
25-04 2021
Kl. 16:00
Bispebjerg 3 HB 10 Lersøparken
4 - 3
128148 fr
30-04 2021
Kl. 18:00
HB 10 Amalie 3 Fælledparken
1 - 5
128149
fr
30-04 2021
Kl. 18:00
ØKF 5 Skjold 13 Kløvermarken
3 - 1
128146
01-05 2021
Kl. 12:00
Rødovre 3 Sundby 3 Rødovre Stadion
0 - 4
128145
01-05 2021
Kl. 16:00
FB 22 Bispebjerg 3 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 10
128147
02-05 2021
Kl. 12:00
Union 4 FA 2000 12 Kunst, Genforeningspladsen
6 - 4
128154
08-05 2021
Kl. 12:00
FA 2000 12 Rødovre 3 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 3
128151
08-05 2021
Kl. 14:00
Amalie 3 FB 22 Kløvermarken
3 - 2
128153
08-05 2021
Kl. 16:00
Sundby 3 HB 10 Sundby/Kløvermarken
10 - 1
128150
09-05 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg 3 ØKF 5 Lersøparken
1 - 3
128152
09-05 2021
Kl. 16:00
Skjold 13 Union 4 Kunst, Fælledparken
0 - 4
128142 ti
11-05 2021
Kl. 17:30
Amalie 3 Rødovre 3 Kløvermarken
4 - 0
128158
fr
14-05 2021
Kl. 18:00
HB 10 FA 2000 12 Fælledparken
2 - 1
128159 fr
14-05 2021
Kl. 18:00
ØKF 5 Union 4 Kløvermarken
2 - 3
128156
15-05 2021
Kl. 14:00
Rødovre 3 Skjold 13 Rødovre Stadion
UHT

Udehold taberdømt

128155
15-05 2021
Kl. 16:00
FB 22 Sundby 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 7
128157
16-05 2021
Kl. 16:00
Bispebjerg 3 Amalie 3 Lersøparken
5 - 3
128164
22-05 2021
Kl. 12:00
FA 2000 12 FB 22 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
128161
22-05 2021
Kl. 14:00
Amalie 3 ØKF 5 Kunstbane 1, Kløvermarken
4 - 2
128163
22-05 2021
Kl. 16:00
Sundby 3 Bispebjerg 3 Sundby/Kløvermarken
4 - 2
128160
23-05 2021
Kl. 12:00
Union 4 Rødovre 3 Kunst, Genforeningspladsen
4 - 9
128167
to
27-05 2021
Kl. 18:30
Amalie 3 Sundby 3 Kløvermarken
0 - 3
128168 fr
28-05 2021
Kl. 18:00
HB 10 Union 4 Fælledparken
2 - 3
128165
29-05 2021
Kl. 16:00
FB 22 Skjold 13 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 8
128169
30-05 2021
Kl. 12:00
ØKF 5 Rødovre 3 Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

128166
30-05 2021
Kl. 16:00
Bispebjerg 3 FA 2000 12 Lersøparken
2 - 2
128173 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
ØKF 5 Sundby 3 Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

128172
05-06 2021
Kl. 12:00
Skjold 13 Bispebjerg 3 Fælledparken
4 - 4
128174
05-06 2021
Kl. 12:00
FA 2000 12 Amalie 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
128170
05-06 2021
Kl. 14:00
Rødovre 3 HB 10 Rødovre Stadion
4 - 2
128171
06-06 2021
Kl. 14:00
Union 4 FB 22 Kunst, Genforeningspladsen
5 - 1
128176
19-06 2021
Kl. 12:00
Bispebjerg 3 Union 4 Lersøparken
2 - 4
128177
19-06 2021
Kl. 12:00
Amalie 3 Skjold 13 Kløvermarken
1 - 0
128179
19-06 2021
Kl. 12:00
Sundby 3 FA 2000 12 Sundby/Kløvermarken
5 - 1
128175
19-06 2021
Kl. 14:00
Rødovre 3 FB 22 Rødovre Stadion
5 - 1
128178
19-06 2021
Kl. 16:00
HB 10 ØKF 5 Fælledparken
0 - 2
128162
ti
22-06 2021
Kl. 18:00
Skjold 13 HB 10 Fælledparken
2 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Sommersol og Watan FC (pulje 18), Dunses Disciple (pulje 20), MeSe United (pulje 24), Sporting Fønix CF (pulje 24) og Tsunami (pulje 25) og  er alle klubbernes 1. hold og skal springes over og ikke regnes med, når man skal fastslå punkt b) bedste placering i puljen.
De pågældende 1. holds placering i efteråret 2021 afgøres af DBU København.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljer rykker ned
 

Log ind