MENU

Serie 5, P18/25 Forår, P25 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
134196
17-04 2021
Kl. 12:00
VLI 5 Skjold 14 Kunst, Jens Jessens Vej
11 - 2
134193
17-04 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United 4 Jægersborg 5 Kunst, Mimersparken
2 - 3
134194
18-04 2021
Kl. 10:00
Tsunami FC ØKF 6 Kløvermarken
3 - 0
134195
18-04 2021
Kl. 14:00
HB 9 KFB 7 Kunst, Fælledparken
7 - 1
134197
18-04 2021
Kl. 16:00
FB 21 Frem 4 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 1
134201
fr
23-04 2021
Kl. 18:00
KFB 7 Tsunami FC Kunstbane 2, Kløvermarken
3 - 1
134198
24-04 2021
Kl. 14:00
Skjold 14 FB 21 Kunst, Ryparken
0 - 4
134199
25-04 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 5 VLI 5 Jægersborg
1 - 9
134202
25-04 2021
Kl. 12:00
Frem 4 HB 9 Frem, Valby IP
1 - 6
134200
25-04 2021
Kl. 18:00
ØKF 6 Nørrebro United 4 Kunstbane 2, Kløvermarken
134203
01-05 2021
Kl. 12:00
Skjold 14 Jægersborg 5 Kunst, Ryparken
3 - 2
134204
01-05 2021
Kl. 12:00
Nørrebro United 4 KFB 7 Kunst, Mimersparken
0 - 10
134206
01-05 2021
Kl. 12:00
VLI 5 ØKF 6 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

134207
01-05 2021
Kl. 12:00
FB 21 HB 9 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 5
134205
02-05 2021
Kl. 12:00
Tsunami FC Frem 4 Kløvermarken
2 - 6
134211
fr
07-05 2021
Kl. 18:00
VLI 5 KFB 7 Kunst, Jens Jessens Vej
7 - 0
134212
09-05 2021
Kl. 12:00
Frem 4 Nørrebro United 4 Frem, Valby IP
23 - 0
134210
09-05 2021
Kl. 14:00
HB 9 Tsunami FC Fælledparken
4 - 3
134209
09-05 2021
Kl. 16:00
ØKF 6 Skjold 14 Kløvermarken
0 - 2
134216
15-05 2021
Kl. 12:00
VLI 5 Frem 4 Kunst, Jens Jessens Vej
8 - 1
134214
15-05 2021
Kl. 12:00
Nørrebro United 4 HB 9 Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

134213
16-05 2021
Kl. 10:00
Skjold 14 KFB 7 Kunst, Ryparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

134215
16-05 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 5 ØKF 6 Jægersborg
UHT

Udehold taberdømt

134217
16-05 2021
Kl. 16:00
FB 21 Tsunami FC Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
134221
fr
21-05 2021
Kl. 18:00
KFB 7 Jægersborg 5 Kløvermarken
1 - 2
134220
23-05 2021
Kl. 12:00
VLI 5 HB 9 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
134218
23-05 2021
Kl. 14:00
Tsunami FC Nørrebro United 4 Kløvermarken
19 - 0
134219
23-05 2021
Kl. 16:00
ØKF 6 FB 21 Kløvermarken
1 - 14
134222
ma
24-05 2021
Kl. 12:00
Frem 4 Skjold 14 Frem, Valby IP
3 - 2
134208 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Jægersborg 5 FB 21 Jægersborg
2 - 1
134227
30-05 2021
Kl. 12:00
FB 21 Nørrebro United 4 Kunst, Jens Jessens Vej
19 - 2
134226
30-05 2021
Kl. 14:00
VLI 5 Tsunami FC Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 0
134225
30-05 2021
Kl. 16:00
ØKF 6 KFB 7 Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

134230 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
HB 9 Jægersborg 5 Fælledparken
3 - 2
134228 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
Nørrebro United 4 VLI 5 Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

134231
05-06 2021
Kl. 16:00
FB 21 KFB 7 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 2
134229
06-06 2021
Kl. 10:00
Tsunami FC Skjold 14 Kløvermarken
2 - 2
134232
06-06 2021
Kl. 12:00
Frem 4 ØKF 6 Frem, Valby IP
UHT

Udehold taberdømt

134223 ma
07-06 2021
Kl. 21:00
Skjold 14 HB 9 Kunst, Ryparken
2 - 3
134224 fr
11-06 2021
Kl. 18:00
Jægersborg 5 Frem 4 Jægersborg
HMH
134233
19-06 2021
Kl. 12:00
Skjold 14 Nørrebro United 4 Kunst, Ryparken
UHT

Udehold taberdømt

134234
19-06 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 5 Tsunami FC Jægersborg
3 - 2
134235
19-06 2021
Kl. 12:00
ØKF 6 HB 9 Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

134237
19-06 2021
Kl. 12:00
KFB 7 Frem 4 Kløvermarken
1 - 5
134236
19-06 2021
Kl. 16:00
VLI 5 FB 21 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Sommersol og Watan FC (pulje 18), Dunses Disciple (pulje 20), MeSe United (pulje 24), Sporting Fønix CF (pulje 24) og Tsunami (pulje 25) og  er alle klubbernes 1. hold og skal springes over og ikke regnes med, når man skal fastslå punkt b) bedste placering i puljen.
De pågældende 1. holds placering i efteråret 2021 afgøres af DBU København.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljer rykker ned
 

Log ind