MENU
D
T
M
S

Nedrykningsspil KS //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
685780 fr
14-08 2020
Kl. 18:30
PI Fodbold Kastrup Bk Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 3
709658
15-08 2020
Kl. 14:00
FC Udfordringen HB Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
690020
15-08 2020
Kl. 15:30
RIK KB 2 Rønne stadion nord, opvisningsbanen
1 - 0
846778 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Kastrup Bk FB Røllikevej
2 - 0
846770 ti
25-08 2020
Kl. 19:15
Fremad Amager 2 HB Sundby Idrætspark
0 - 0
685781
29-08 2020
Kl. 16:15
KB 2 Fremad Amager 2 Frederiksberg IP, kunst
1 - 0
689936
05-09 2020
Kl. 13:45
FB PI Fodbold Frederiksberg IP, kunst
6 - 0
846772
05-09 2020
Kl. 14:00
FC Udfordringen Kastrup Bk Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 0
846766
05-09 2020
Kl. 15:30
Kastrup Bk RIK Røllikevej
6 - 0
846771 fr
11-09 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold FC Græsrødderne Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 4
846767
12-09 2020
Kl. 16:15
KB 2 HB Frederiksberg IP, kunst
6 - 3
846765 to
17-09 2020
Kl. 20:00
FC Græsrødderne FB Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 4
709654
19-09 2020
Kl. 12:00
Fremad Amager 2 Kastrup Bk Sundby Idrætspark
1 - 1
690943 fr
25-09 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold FC Udfordringen Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 1
846773 ti
29-09 2020
Kl. 16:00
FB RIK Frederiksberg IP, kunst
0 - 0
689935 fr
02-10 2020
Kl. 18:00
HB Kastrup Bk Kunst, Fælledparken
3 - 0
685782
03-10 2020
Kl. 14:00
FC Udfordringen FB Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
709656
03-10 2020
Kl. 15:30
RIK FC Græsrødderne Rønne stadion nord, opvisningsbanen
1 - 2
846764 fr
09-10 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold Fremad Amager 2 Valby IP, Opvisningsbanen
4 - 1
709596
10-10 2020
Kl. 14:00
Kastrup Bk KB 2 Røllikevej
3 - 0
845095
17-10 2020
Kl. 12:00
Fremad Amager 2 FB Sundby Idrætspark
1 - 1
709660
17-10 2020
Kl. 16:00
FC Udfordringen RIK Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
690017 to
22-10 2020
Kl. 20:00
FC Græsrødderne Fremad Amager 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst
1 - 0
709595 fr
23-10 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold HB Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 2
685778
06-02 2021
Kl. 14:00
Oversidder FC Græsrødderne
UHT

Udehold taberdømt

689934
13-02 2021
Kl. 15:30
RIK Oversidder Rønne stadion nord, opvisningsbanen
690018 fr
19-02 2021
Kl. 14:00
Oversidder Kastrup Bk
709653
27-02 2021
Kl. 16:15
FB Oversidder Frederiksberg IP, kunst
709655 fr
05-03 2021
Kl. 14:00
Oversidder PI Fodbold
709659 fr
12-03 2021
Kl. 18:00
HB Oversidder Kunst, Fælledparken
846768
20-03 2021
Kl. 14:00
FC Udfordringen Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
846769
27-03 2021
Kl. 14:00
Oversidder KB 2
846774 fr
02-04 2021
Kl. 19:15
Fremad Amager 2 Oversidder Sundby Idrætspark
686238 ti
06-04 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen Fremad Amager 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 5
846775 to
08-04 2021
Kl. 20:00
FC Græsrødderne HB Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 4
846776
10-04 2021
Kl. 15:30
RIK PI Fodbold Rønne stadion nord, opvisningsbanen
1 - 5
686239 on
14-04 2021
Kl. 19:30
KB 2 FC Græsrødderne Frederiksberg IP, kunst
1 - 2
709657
17-04 2021
Kl. 13:45
FB KB 2 Frederiksberg IP, kunst
3 - 1
709594
17-04 2021
Kl. 15:30
Fremad Amager 2 RIK Sundby Idrætspark
1 - 1
845094 ti
20-04 2021
Kl. 20:00
FC Græsrødderne Kastrup Bk Gentofte Sportspark Opv. kunst
1 - 3
685779
24-04 2021
Kl. 15:30
HB RIK Kunst, Fælledparken
1 - 1
846777
24-04 2021
Kl. 16:15
KB 2 FC Udfordringen Frederiksberg IP, kunst
0 - 7
845093 on
28-04 2021
Kl. 19:30
KB 2 PI Fodbold Frederiksberg IP, kunst
0 - 3
709593
01-05 2021
Kl. 14:00
FC Græsrødderne FC Udfordringen Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 3
690019
01-05 2021
Kl. 14:00
HB FB Kunst, Fælledparken
2 - 3
846780 on
05-05 2021
Kl. 22:00
FC Græsrødderne Oversidder Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 3
919119 on
05-05 2021
Kl. 22:00
KB 2 FC Græsrødderne Frederiksberg IP, kunst
3 - 0
919121 on
05-05 2021
Kl. 22:00
FC Græsrødderne Fremad Amager 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 3
921108 on
05-05 2021
Kl. 22:00
FC Udfordringen FC Græsrødderne Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
921110 on
05-05 2021
Kl. 22:00
RIK FC Græsrødderne Rønne stadion nord, opvisningsbanen
3 - 0
921119 on
05-05 2021
Kl. 22:00
Kastrup Bk FC Græsrødderne Røllikevej
3 - 0
923009 on
05-05 2021
Kl. 22:00
FB FC Græsrødderne Frederiksberg IP, kunst
3 - 0
923011 on
05-05 2021
Kl. 22:00
FC Græsrødderne PI Fodbold Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 3
923016 on
05-05 2021
Kl. 22:00
HB FC Græsrødderne Kunst, Fælledparken
3 - 0
846779
08-05 2021
Kl. 12:00
Fremad Amager 2 KB 2 Sundby Idrætspark
7 - 1
846782
08-05 2021
Kl. 14:00
Kastrup Bk PI Fodbold Røllikevej
1 - 3
846781
08-05 2021
Kl. 15:30
RIK HB Rønne stadion nord, opvisningsbanen
1 - 3
846783
08-05 2021
Kl. 16:30
FB FC Udfordringen Frederiksberg IP, kunst
2 - 1
919118
ti
11-05 2021
Kl. 19:00
PI Fodbold FB Valby IP, Opvisningsbanen
0 - 1
846785
to
13-05 2021
Kl. 12:00
Kastrup Bk HB Røllikevej
3 - 3
846784 to
13-05 2021
Kl. 14:00
Oversidder RIK
919182
15-05 2021
Kl. 14:00
Kastrup Bk Oversidder Røllikevej
919122
15-05 2021
Kl. 15:30
KB 2 RIK Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 0
919120
on
19-05 2021
Kl. 19:30
Fremad Amager 2 FC Udfordringen Sundby Idrætspark
1 - 2
919185 fr
21-05 2021
Kl. 14:00
Oversidder FB
919187
22-05 2021
Kl. 13:45
KB 2 Kastrup Bk Frederiksberg IP, kunst
0 - 2
919184
22-05 2021
Kl. 15:30
RIK Fremad Amager 2 Rønne stadion nord, opvisningsbanen
1 - 5
919183
ma
24-05 2021
Kl. 13:00
FB HB Frederiksberg IP, kunst
2 - 3
921109
fr
28-05 2021
Kl. 18:00
HB FC Udfordringen Kunst, Fælledparken
2 - 4
921111 fr
28-05 2021
Kl. 18:30
PI Fodbold Oversidder Valby IP, Opvisningsbanen
921112
29-05 2021
Kl. 12:00
Kastrup Bk Fremad Amager 2 Røllikevej
0 - 2
921113
29-05 2021
Kl. 16:30
KB 2 FB Frederiksberg IP, kunst
0 - 2
921115 fr
04-06 2021
Kl. 14:00
Oversidder HB
923010
fr
04-06 2021
Kl. 18:15
HB Fremad Amager 2 Kunst, Fælledparken
4 - 1
921120
fr
04-06 2021
Kl. 18:30
PI Fodbold KB 2 Valby IP, Opvisningsbanen
4 - 1
921121
05-06 2021
Kl. 15:30
RIK FC Udfordringen Rønne stadion nord, opvisningsbanen
3 - 4
919186
ti
08-06 2021
Kl. 19:30
HB PI Fodbold Kunst, Fælledparken
2 - 2
921123
fr
11-06 2021
Kl. 18:00
HB KB 2 Kunst, Fælledparken
4 - 1
921124
fr
11-06 2021
Kl. 19:15
Fremad Amager 2 PI Fodbold Sundby I P. Opvisn.
3 - 2
921122
13-06 2021
Kl. 14:00
Oversidder FC Udfordringen
923008
13-06 2021
Kl. 15:30
RIK Kastrup Bk Rønne stadion nord, opvisningsbanen
0 - 5
919181
ti
15-06 2021
Kl. 20:00
FC Udfordringen PI Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
921114
on
16-06 2021
Kl. 19:00
FB Fremad Amager 2 Frederiksberg IP, kunst
5 - 0
923013 on
16-06 2021
Kl. 19:00
KB 2 Oversidder Frederiksberg IP, kunst
923015 fr
18-06 2021
Kl. 18:00
Oversidder Fremad Amager 2
923014
19-06 2021
Kl. 14:00
Kastrup Bk FC Udfordringen Røllikevej
4 - 2
923012
19-06 2021
Kl. 15:30
RIK FB Rønne stadion nord, opvisningsbanen
1 - 4
923018 fr
25-06 2021
Kl. 18:00
FC Udfordringen KB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
923019
26-06 2021
Kl. 16:00
FB Kastrup Bk Frederiksberg IP, kunst
923017
26-06 2021
Kl. 16:00
PI Fodbold RIK Valby IP, Opvisningsbanen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: Ingen

Nedrykning: som udgangspunkt rykker nr. 7, 8 og nr. 9 i nedrykningsspillet ned, men påvirkes af punkterne a, b og c.  

1.hold rykker ned i Serie 1 pulje 2 - ikke-1. hold  rykker ned i Serie 1 pulje 3. DBU Bornholm-hold rykker ned i DBU Bornholms bedste herrerække.

a)
 Nedrykningen forøges med det antal DBU København-hold, der rykker ned fra Danmarksserien,.
b) Nedrykningen reduceres med ét hold, hvis Købehavnsseriens nr. 2 gennem oprykningsspillet kvalificerer sig til Danmarksserien 2021/2022,
c) Nedrykningen forøges med ét hold, hvis vinderen af DBU Bornholms bedste række kan erstatte et DBU Bornholm-hold, der placerer sig på nedrykningsplads i Københavnsserien.

Se i øvrigt §11.13 og § 11.14 i DBU Københavns turneringsreglement

Læs her om Oprykningsspil til DS

Log ind

c