MENU

Op- og nedrykningsspil S1, Nedrykningspulje 2 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
185711 fr
08-01 2021
Kl. 18:30
Holbæk United Greve Fodbold Tusehallen
1 - 4
185678
09-01 2021
Kl. 13:00
IF Frem Bjæverskov Suså IF Bjæverskov Stadion
2 - 1
185610
09-01 2021
Kl. 16:00
Hvalsø IF Oversidder Hvalsø ny Idrætsplads
185611
09-01 2021
Kl. 16:00
Benløse IF AIK 65 Strøby Fodbold Benløsehallen
1 - 0
185712 fr
15-01 2021
Kl. 18:30
Hvalsø IF Greve Fodbold Hvalsø ny Idrætsplads
6 - 1
185714
16-01 2021
Kl. 13:30
IF Frem Bjæverskov AIK 65 Strøby Fodbold Bjæverskov Stadion
1 - 2
185715
16-01 2021
Kl. 13:30
Oversidder Holbæk United
185713
16-01 2021
Kl. 14:00
Benløse IF Suså IF Benløsehallen
0 - 0
185717 fr
22-01 2021
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold Holbæk United Strøbyhallen
7 - 2
185719
23-01 2021
Kl. 13:00
Greve Fodbold IF Frem Bjæverskov Greve Idræts Center
2 - 3
185716
23-01 2021
Kl. 16:00
Benløse IF Oversidder Benløsehallen
185718
23-01 2021
Kl. 16:00
Suså IF Hvalsø IF Herlufmagle Kunstgræs
2 - 2
185722 fr
29-01 2021
Kl. 13:30
Oversidder IF Frem Bjæverskov
185721 fr
29-01 2021
Kl. 18:30
Greve Fodbold Benløse IF Greve Idræts Center
1 - 3
185720
30-01 2021
Kl. 13:30
AIK 65 Strøby Fodbold Hvalsø IF Strøbyhallen
0 - 4
185820
30-01 2021
Kl. 14:00
Suså IF Holbæk United Herlufmagle Kunstgræs
1 - 1
185837 fr
05-02 2021
Kl. 18:30
Greve Fodbold Suså IF Greve Idræts Center
3 - 2
185838 fr
05-02 2021
Kl. 18:30
IF Frem Bjæverskov Holbæk United Bjæverskov Stadion
4 - 2
185835
06-02 2021
Kl. 13:30
AIK 65 Strøby Fodbold Oversidder Strøbyhallen
185836
06-02 2021
Kl. 16:00
Benløse IF Hvalsø IF Benløsehallen
0 - 0
185840
13-02 2021
Kl. 13:00
Benløse IF IF Frem Bjæverskov Benløsehallen
2 - 3
185841
13-02 2021
Kl. 13:30
Oversidder Greve Fodbold
185839
13-02 2021
Kl. 14:00
AIK 65 Strøby Fodbold Suså IF Strøbyhallen
3 - 0
185842
13-02 2021
Kl. 16:00
Hvalsø IF Holbæk United Hvalsø ny Idrætsplads
2 - 0
185844 fr
19-02 2021
Kl. 13:30
Oversidder Suså IF
185843 fr
19-02 2021
Kl. 18:30
Holbæk United Benløse IF Tusehallen
0 - 0
185846
20-02 2021
Kl. 13:30
Greve Fodbold AIK 65 Strøby Fodbold Greve Idræts Center
1 - 3
185845
20-02 2021
Kl. 16:00
IF Frem Bjæverskov Hvalsø IF Bjæverskov Stadion
0 - 0
185849
fr
30-04 2021
Kl. 17:00
Suså IF IF Frem Bjæverskov Herlufmagle Kunstgræs
2 - 2
185850
fr
30-04 2021
Kl. 18:30
Greve Fodbold Holbæk United Greve Idræts Center
1 - 2
185847
01-05 2021
Kl. 13:30
Oversidder Hvalsø IF
185848
01-05 2021
Kl. 14:00
AIK 65 Strøby Fodbold Benløse IF Strøbyhallen
0 - 2
185874 fr
07-05 2021
Kl. 18:30
Holbæk United Oversidder Tusehallen
185871
08-05 2021
Kl. 14:00
AIK 65 Strøby Fodbold IF Frem Bjæverskov Strøbyhallen
0 - 0
185851
08-05 2021
Kl. 16:00
Greve Fodbold Hvalsø IF Greve Idræts Center
0 - 3
185875 fr
14-05 2021
Kl. 13:30
Oversidder Benløse IF
185876 fr
14-05 2021
Kl. 19:00
Holbæk United AIK 65 Strøby Fodbold Tuse Kunstgræsbane
0 - 0
185877
15-05 2021
Kl. 12:00
Hvalsø IF Suså IF Hvalsø ny Idrætsplads
3 - 3
185878
15-05 2021
Kl. 13:00
IF Frem Bjæverskov Greve Fodbold Bjæverskov Stadion
8 - 2
185891 fr
21-05 2021
Kl. 18:30
Holbæk United Suså IF Tuse Kunstgræsbane
2 - 4
185879
fr
21-05 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF AIK 65 Strøby Fodbold Hvalsø ny Idrætsplads
4 - 1
185887
22-05 2021
Kl. 11:00
Benløse IF Greve Fodbold Benløsehallen
UHT

Udehold taberdømt

185888
22-05 2021
Kl. 13:00
IF Frem Bjæverskov Oversidder Bjæverskov Stadion
185892 fr
28-05 2021
Kl. 13:30
Oversidder AIK 65 Strøby Fodbold
185897
fr
28-05 2021
Kl. 18:30
Holbæk United IF Frem Bjæverskov Tuse Kunstgræsbane
1 - 4
185895
fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF Benløse IF Hvalsø ny Idrætsplads
2 - 1
185896
fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Suså IF Greve Fodbold Herlufmagle Kunstgræs
6 - 5
185870
ma
31-05 2021
Kl. 19:00
Suså IF Benløse IF Herlufmagle Kunstgræs
2 - 3
185900 fr
04-06 2021
Kl. 18:30
Greve Fodbold Oversidder Greve Idræts Center
185901
fr
04-06 2021
Kl. 18:30
Holbæk United Hvalsø IF Tuse Kunstgræsbane
0 - 2
185898
fr
04-06 2021
Kl. 19:00
Suså IF AIK 65 Strøby Fodbold Herlufmagle Kunstgræs
3 - 6
185899
05-06 2021
Kl. 14:00
IF Frem Bjæverskov Benløse IF Bjæverskov Stadion
0 - 1
185902
12-06 2021
Kl. 11:00
Benløse IF Holbæk United Benløsehallen
4 - 1
185903
12-06 2021
Kl. 11:00
Suså IF Oversidder Herlufmagle Kunstgræs
185904
12-06 2021
Kl. 13:00
Hvalsø IF IF Frem Bjæverskov Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 0
185905
12-06 2021
Kl. 13:00
AIK 65 Strøby Fodbold Greve Fodbold Strøbyhallen
2 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Se op- og nedrykningsscenarier her:
https://dbusjaelland.dk/klubinfo/vigtig-viden-turnering/op-og-nedrykningstilfaelde-herre-senior/

Turneringsafslutning i oprykningspuljerne: 
De to 1´ere spiller Finale lørdag den 19. juni 2021 kl. 14.00. Bedst pointgennemsnit har hjemmebane i finalen

Log ind