MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge B (08) 21/22 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
575650 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
BSF (rk. 3) Bagsværd BK (rk. 2) Ballerup Idrætspark
5 - 3
575652
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Store Heddinge BK (rk. 3) Sorø Freja (rk. 2) St. Heddinge Stadion
3 - 1
575654 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (rk. 3) Nivå-Kokkedal FK (rk. 2) Helsinge Stadion
1 - 4
575656 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Næstved I.F. (rk. 2) Høng GF (rk. 2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

575658
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (rk. 3) Solrød FC (rk. 2) Vallensbæk Idrætscenter
6 - 5
575660
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Farum BK (rk. 3) Hillerød Fodbold (rk. 2) Farum Park
3 - 0
575664
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
IF Frem Bjæverskov (rk. 4) Karise IK (rk. 3) Bjæverskov Stadion
5 - 1
575662 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (rk. 2) Ålholm IF (rk. 2) Birkerød Stadion
1 - 6
575663
2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Gevninge IF (rk. 3) Humlebæk BK (rk. 2) Trælleruphallen
3 - 5
575665
2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Boeslunde BK (rk. 2) Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Boeslunde Stadion
1 - 2
575661 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
FC Rudersdal (rk. 2) Herstedøster IC (rk. 2) Rundforbi Stadion
3 - 2
575659 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
LSF (rk. 4) BFC Lundegården (rk. 3) Smørum Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

575657 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Borup IF (rk. 3) Greve Fodbold (rk. 3) Borup Stadion
7 - 4
575655
2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Måløv BK (rk. 3) Gladsaxe-Hero BK (rk. 2) Måløv Idrætspark
1 - 3
575651 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Vordingborg IF (rk. 3) AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3) Rema 1000 Stadion
10 - 1
575653
2 to
19-08 2021
Kl. 19:00
Dianalund IF (rk. 2) B. 73, Slagelse (rk. 2) Dianalund Stadion
0 - 2
901828
3 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
IF Frem Bjæverskov (rk. 4) Humlebæk BK (rk. 2) Bjæverskov Stadion
2 - 3
901830
3 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Store Heddinge BK (rk. 3) FC Rudersdal (rk. 2) St. Heddinge Stadion
1 - 6
901834 3 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (rk. 2) Ålholm IF (rk. 2) Stadion Vest
UHT

Udehold taberdømt

901832
3 ti
31-08 2021
Kl. 19:00
Vordingborg IF (rk. 3) Gladsaxe-Hero BK (rk. 2) Rema 1000 Stadion
6 - 0
901835
3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (rk. 3) BSF (rk. 3) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 4
901829
3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Borup IF (rk. 3) Farum BK (rk. 3) Borup Stadion
1 - 10
901833 3 on
01-09 2021
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (rk. 2) Næstved I.F. (rk. 2) Karsemosegård Kunstgræs
2 - 3
901831 3 to
09-09 2021
Kl. 18:15
LSF (rk. 4) Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Smørum Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

116565
4 on
15-09 2021
Kl. 18:00
Farum BK (rk. 3) FC Rudersdal (rk. 2) Farum Park
UHT

Udehold taberdømt

116564 4 on
15-09 2021
Kl. 19:00
BSF (rk. 3) Næstved I.F. (rk. 2) Ballerup Idrætspark
0 - 10
116566
4 ti
21-09 2021
Kl. 18:00
Vordingborg IF (rk. 3) B. 73, Slagelse (rk. 2) Rema 1000 Stadion
0 - 2
116546
4
30-10 2021
Kl. 11:50
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Humlebæk BK (rk. 2) Himmelev Idrætspark
5 - 2
575264 5 on
20-04 2022
Kl. 18:30
Farum BK (rk. 3) B. 73, Slagelse (rk. 2) Farum Park
575263 5 on
27-04 2022
Kl. 18:30
Næstved I.F. (rk. 2) Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 35-36 
3. runde spilles i uge 37-44 
4. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2022
FINALEN: søndag den 22. maj 2022 

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind