MENU

Ungdomspokalen U16 Piger (06) 21/22 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
566054 on
18-08 2021
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (2) Vallensbæk IF (2) Strøbyhallen
3 - 1
566059 on
18-08 2021
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (2) Bagsværd BK (2) Hørsholm Idrætspark
Udehold taberdømt
566061
on
18-08 2021
Kl. 18:30
Hvalsø IF (2) Sorø Freja (2) Hvalsø ny Idrætsplads
6 - 5
566063 on
18-08 2021
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) Frederikssund FB (2) Helsinge Stadion
4 - 2
901855
ti
31-08 2021
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (1) Nykøbing FC (Øst 2) Birkerød Stadion
0 - 4
901845
on
01-09 2021
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (2) Dragør BK (Øst 2) Hørsholm Idrætspark
1 - 2
901846
on
01-09 2021
Kl. 18:00
Helsinge Fodbold (2) B93 (DM) Helsinge Stadion
0 - 19
901848
on
01-09 2021
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (Øst 2) Hareskov IF (Øst 2) Virum Stadion
4 - 1
901850
on
01-09 2021
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Øst 1) Farum BK (DM) Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 7
901851
on
01-09 2021
Kl. 18:00
FC Helsingør (Øst 2) HIK (Øst 1) Mørdrup Idrætsanlæg
0 - 4
901852
on
01-09 2021
Kl. 18:00
Hvidovre IF (1) FA 2000 (Øst 1) Hvidovre IF's baner
0 - 14
901853
on
01-09 2021
Kl. 18:00
AIK 65 Strøby Fodbold (2) BSF (DM) Strøbyhallen
0 - 23
901857
on
01-09 2021
Kl. 18:00
Sydsjællands PIge Alliance (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Rema 1000 Stadion
0 - 3
901858
on
01-09 2021
Kl. 18:00
Ringsted Pigefodbold (Øst 2) HB Køge (DM) Ringsted Stadion
2 - 0
901859
on
01-09 2021
Kl. 18:00
Solrød FC/Havdrup GI (1) Herlufsholm GF (Øst 1) Solrød Idrætscenter
0 - 11
901856
on
01-09 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF (2) Brøndbyernes IF (DM) Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 6
901849
to
02-09 2021
Kl. 18:30
GVI (1) Allerød Fodbold Klub (Øst 1) GVI. Nymosen
1 - 10
901847
ma
06-09 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby (1) B 1908 (Øst 2) Valby IP, tribunen
2 - 3
901854
ti
07-09 2021
Kl. 18:00
Roskilde Pigefodbold (1) B. 73, Slagelse (Øst 2) Himmelev Idrætspark
2 - 1
901844 to
09-09 2021
Kl. 17:30
Ålholm/FIF (1) FC Damsø (Øst 2) FIF-Stadion Kunstgræs
8 - 0
118243
on
29-09 2021
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (Øst 2) FA 2000 (Øst 1) Virum Stadion
0 - 1
118244
on
29-09 2021
Kl. 18:30
Ringsted Pigefodbold (Øst 2) B 1908 (Øst 2) Ringsted Stadion
5 - 0
118245
on
29-09 2021
Kl. 18:30
HIK (Øst 1) BSF (DM) Gentofte Sportspark
2 - 4
118247
on
29-09 2021
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (Øst 1) Allerød Fodbold Klub (Øst 1) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
3 - 2
118248
on
29-09 2021
Kl. 18:30
Ålholm/FIF (1) Greve Fodbold (Øst 1) FIF-Stadion Kunstgræs
1 - 8
118250
on
29-09 2021
Kl. 19:00
B93 (DM) Farum BK (DM) B 93 Svanemølleanlæg.
1 - 4
118246
to
30-09 2021
Kl. 18:45
Roskilde Pigefodbold (1) Nykøbing FC (Øst 2) Borup Stadion, kunstgræs
3 - 4
118249
to
30-09 2021
Kl. 19:00
Dragør BK (Øst 2) Brøndbyernes IF (DM) Dragør Bk
0 - 7
601450
on
27-10 2021
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 2) Herlufsholm GF (Øst 1) NFC Anlæg Syd
0 - 2
601451
on
27-10 2021
Kl. 18:30
FA 2000 (Øst 1) Brøndbyernes IF (DM) Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 5
601453
to
04-11 2021
Kl. 19:30
Greve Fodbold (Øst 1) BSF (DM) Greve Idræts Center Kunstgræs
0 - 5
601452
13-11 2021
Kl. 14:00
Ringsted Pigefodbold (Øst 2) Farum BK (DM) Ringsted Stadion
0 - 3
586711
on
27-04 2022
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (Øst 1) BSF (DM) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
0 - 4
586707
ti
03-05 2022
Kl. 18:00
FA 2000 (Øst 1) Farum BK (DM) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
581703
22-05 2022
Kl. 14:00
Farum BK (DM) BSF (DM) Ballerup Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 4 kampe 18.8 - Lodtrækning næste runde 20.8 kl.- 12.00
2. runde 32 hold 1.9 - Lodtrækning næste runde 3.9 kl.- 12.00
3. runde 16 hold 29.9 - Lodtrækning næste runde 1.10 kl.- 12.00
4. runde kvartfinaler 27.10 - Lodtrækning næste runde 3.12 kl.- 12.00

Semifinale   27.4.22
finale 2022  22.5.22 (alt efter finalehold - måske hverdag)

 Husk lodtrækning foregår live på DBU Sjælland facebook.

Log ind