MENU

8-M+40 (Veteran) Pokal 21/22 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
579122 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF (rk. 2) (2) Blovstrød IF (rk. 1) Albertslund Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

579130 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (rk. 2) FC Galaksi (rk. 1) Hillerød Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

579132 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (rk. 2) LSF (rk. 2) Gadehaveskolen kunstgræs
5 - 1
579134 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Grønne Stjerne (rk. 1) Oversidder Langbjergskolen
579136 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF (rk. 1) (1) Oversidder Albertslund Stadion
579121 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:30
Måløv BK (rk. 2) FC Rudersdal (rk. 2) (2) Måløv Idrætspark
2 - 0
579124 1 ti
26-10 2021
Kl. 20:00
Bosna IF (rk. 2) Hareskov IF (rk. 1) Langbjergskolen
2 - 4
579135 1 ti
26-10 2021
Kl. 20:15
Snekkersten IF (rk. 2) Vapnagård FK 72 (rk. 2) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
6 - 4
579128 1 ti
26-10 2021
Kl. 20:35
Rebæk IF (rk. 2) Solrød FC (rk. 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
0 - 7
579126 1 ti
26-10 2021
Kl. 20:45
Karlslunde IF (rk. 2) Hvalsø IF (rk. 2) Karlslunde Stadion
0 - 3
579125
1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
IF Bytoften (rk. 2) Ejby IF 1968 (rk. 1) Gladsaxe skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

579127 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Oversidder Himmelev Kunstgræsbane
579129 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Ålholm IF (rk. 2) Frem Hellebæk (rk. 1) Hillerød Stadion Kunstgræs
2 - 4
579133 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (rk. 1) BK Friheden (rk. 1) Gryden
3 - 1
579131
1 on
27-10 2021
Kl. 20:30
Vestegnen FK (rk. 2) Greve Fodbold (rk. 1) Greve Idræts Center Kunstgræs
1 - 9
579123 1 to
28-10 2021
Kl. 20:15
Bagsværd BK (rk. 1) FC Rudersdal (rk. 1) (1) Bagsværd Stadion
3 - 0
768725 2 ti
09-11 2021
Kl. 19:00
Ejby IF 1968 (rk. 1) Albertslund IF (rk. 1) (1) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3 - 4
768727
2 ti
09-11 2021
Kl. 20:15
Snekkersten IF (rk. 2) FC Galaksi (rk. 1) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
2 - 0
768724 2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
Grønne Stjerne (rk. 1) Blovstrød IF (rk. 1) Langbjergskolen
UHT

Udehold taberdømt

768720 2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Greve Fodbold (rk. 1) Himmelev Kunstgræsbane
HHT

Hjemmehold taberdømt

768723 2 on
10-11 2021
Kl. 19:30
Frem Hellebæk (rk. 1) Slagslunde-Ganløse IF (rk. 1) Pedella Park Kunstgræs
6 - 7
768726 2 on
10-11 2021
Kl. 19:45
Taastrup FC (rk. 2) Solrød FC (rk. 2) Gadehaveskolen kunstgræs
5 - 6
768721 2 on
10-11 2021
Kl. 20:15
Hvalsø IF (rk. 2) Måløv BK (rk. 2) Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
2 - 6
768722 2 to
11-11 2021
Kl. 19:35
Hareskov IF (rk. 1) Bagsværd BK (rk. 1) Birkevang
3 - 1
486310 3 ti
23-11 2021
Kl. 19:30
Måløv BK (rk. 2) Albertslund IF (rk. 1) (1) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
6 - 2
486314 3 ti
23-11 2021
Kl. 20:15
Snekkersten IF (rk. 2) Solrød FC (rk. 2) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
2 - 6
486311 3 on
24-11 2021
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (rk. 1) Greve Fodbold (rk. 1) Gryden
4 - 2
486312 3 ti
30-11 2021
Kl. 19:30
Hareskov IF (rk. 1) Grønne Stjerne (rk. 1) Birkevang
4 - 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 44-45
3. runde spilles i uge 46-48
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2022

FINALEN: søndag den 22. maj 2022

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind