MENU

Herre Senior 2 7M Efterår, P2 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
378755 ma
23-08 2021
Kl. 19:00
FB 4 Østerbro IF 3 Jens Jessens Vej
4 - 1
378750 ma
23-08 2021
Kl. 20:30
Oversidder HB 5
378756
ti
24-08 2021
Kl. 19:15
Viktoria 2 Skjold 5 Fælledparken
4 - 4
378754
ti
24-08 2021
Kl. 20:00
Union 2 B 1903 2 Genforeningspladsen
3 - 2
378752
28-08 2021
Kl. 11:00
Nørrebro United 5 Stefan 3 Nørrebroparken
5 - 0
378762 fr
03-09 2021
Kl. 18:30
Stefan 3 Oversidder Rådvadsvej
378760
04-09 2021
Kl. 11:15
HB 5 FB 4 Fælledparken
2 - 0
378764
04-09 2021
Kl. 14:00
B 1903 2 Nørrebro United 5 B1903
3 - 5
378765
05-09 2021
Kl. 10:15
Skjold 5 Union 2 Lundehusparken
0 - 3
378758
05-09 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 3 Viktoria 2 Ryparken Idrætsanlæg
3 - 1
378766 ti
07-09 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 HB 5 Fælledparken
1 - 3
378790
to
09-09 2021
Kl. 19:00
Viktoria 2 Union 2 Fælledparken
0 - 1
378767 to
09-09 2021
Kl. 20:30
Oversidder B 1903 2
378789 to
09-09 2021
Kl. 20:30
FB 4 Stefan 3 Jens Jessens Vej
3 - 5
378786
12-09 2021
Kl. 12:15
Nørrebro United 5 Skjold 5 Nørrebroparken
5 - 0
378793
ti
14-09 2021
Kl. 20:00
Union 2 Nørrebro United 5 Grøndal Multicenter
4 - 0
378792
18-09 2021
Kl. 11:00
Stefan 3 Østerbro IF 3 Rådvadsvej
5 - 3
378791
18-09 2021
Kl. 13:45
HB 5 Viktoria 2 Fælledparken
3 - 0
378794
18-09 2021
Kl. 14:00
B 1903 2 FB 4 B1903
2 - 5
378795
19-09 2021
Kl. 12:45
Skjold 5 Oversidder Lundehusparken
379426 ma
20-09 2021
Kl. 20:30
Oversidder Union 2
379432
to
23-09 2021
Kl. 18:00
Viktoria 2 Nørrebro United 5 Fælledparken
3 - 2
379431 fr
24-09 2021
Kl. 19:45
FB 4 Skjold 5 Jens Jessens Vej
2 - 4
379427
26-09 2021
Kl. 12:30
HB 5 Stefan 3 Fælledparken
2 - 0
378796
26-09 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 3 B 1903 2 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 2
379436
ti
28-09 2021
Kl. 20:00
Union 2 FB 4 Grøndal Multicenter
4 - 2
379438 to
30-09 2021
Kl. 18:00
Skjold 5 Østerbro IF 3 Lundehusparken
0 - 2
379433
02-10 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United 5 Oversidder Nørrebroparken
379435
03-10 2021
Kl. 11:15
Stefan 3 Viktoria 2 Rådvadsvej
Udehold taberdømt
379446
ti
05-10 2021
Kl. 20:00
Union 2 HB 5 Grøndal Multicenter
2 - 1
379441
09-10 2021
Kl. 12:00
Stefan 3 B 1903 2 Rådvadsvej
5 - 1
379443
09-10 2021
Kl. 14:30
Viktoria 2 Oversidder Fælledparken
379442
10-10 2021
Kl. 12:00
FB 4 Nørrebro United 5 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
379440
10-10 2021
Kl. 12:30
HB 5 Skjold 5 Fælledparken
2 - 1
379439
10-10 2021
Kl. 16:00
Østerbro IF 3 Union 2 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 1
379444 ma
11-10 2021
Kl. 20:30
Oversidder FB 4
379448 to
14-10 2021
Kl. 18:00
Skjold 5 Stefan 3 Lundehusparken
0 - 0
379447
16-10 2021
Kl. 13:00
Viktoria 2 B 1903 2 Fælledparken
2 - 2
379445
17-10 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United 5 Østerbro IF 3 Nørrebroparken
4 - 3
379437
24-10 2021
Kl. 16:00
B 1903 2 HB 5 B1903
Hjemmehold taberdømt
379449
30-10 2021
Kl. 11:00
Østerbro IF 3 Oversidder Fælledparken
379451
30-10 2021
Kl. 12:00
Stefan 3 Union 2 Rådvadsvej
0 - 4
379452
30-10 2021
Kl. 12:00
FB 4 Viktoria 2 Jens Jessens Vej
3 - 5
379450
30-10 2021
Kl. 13:45
HB 5 Nørrebro United 5 Fælledparken
1 - 1
379453
31-10 2021
Kl. 12:00
B 1903 2 Skjold 5 B1903
Hjemmehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8, 9 og 10 i alle fire puljer rykker ned.
 

Log ind