MENU

Herre Senior 5 7M Efterår, P2 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
918052
ma
23-08 2021
Kl. 19:00
Fremad Valby 11 KFB 5 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
918068 ti
24-08 2021
Kl. 20:30
Skjold 18 Internazionale SIKBH 1889 Lundehusparken
3 - 2
918051
on
25-08 2021
Kl. 18:00
HB 16 ØKF 3 Fælledparken
3 - 2
918043
on
25-08 2021
Kl. 19:00
Frem 9 Sønderbro Fight 3 Frem, Valby IP
2 - 3
918071 on
01-09 2021
Kl. 19:00
Internazionale SIKBH 1889 Fix 2 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
918180
04-09 2021
Kl. 12:00
KFB 5 HB 16 Kløvermarkens Idrætsanlæg
8 - 3
918078
04-09 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 Skjold 18 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 1
918282
05-09 2021
Kl. 16:00
FB 31 Fremad Valby 11 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 3
918079
ma
06-09 2021
Kl. 18:00
ØKF 3 Frem 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 4
918420
on
08-09 2021
Kl. 18:30
Frem 9 KFB 5 Frem, Valby IP
4 - 3
918415 on
08-09 2021
Kl. 19:00
Internazionale SIKBH 1889 Sønderbro Fight 3 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
918426 to
09-09 2021
Kl. 18:30
Fix 2 Fremad Valby 11 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
5 - 5
918423
11-09 2021
Kl. 12:45
Skjold 18 ØKF 3 Lundehusparken
2 - 7
918421
12-09 2021
Kl. 11:15
HB 16 FB 31 Fælledparken
5 - 7
918070 ma
13-09 2021
Kl. 18:30
Fix 2 FB 31 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
1 - 2
918429 ma
13-09 2021
Kl. 19:00
Fremad Valby 11 HB 16 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 2
918432
to
16-09 2021
Kl. 20:30
FB 31 Frem 9 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 7
918430
18-09 2021
Kl. 12:00
KFB 5 Skjold 18 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
918427
18-09 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 Fix 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 2
918428 ma
20-09 2021
Kl. 18:00
ØKF 3 Internazionale SIKBH 1889 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 4
918434 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Internazionale SIKBH 1889 KFB 5 Kunst, Valby IP, tribunen
8 - 0
918438 to
23-09 2021
Kl. 17:45
Sønderbro Fight 3 ØKF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 0
918455 fr
24-09 2021
Kl. 18:00
Fix 2 HB 16 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
11 - 3
918444
25-09 2021
Kl. 11:30
Skjold 18 FB 31 Lundehusparken
2 - 0
918436
25-09 2021
Kl. 13:30
Frem 9 Fremad Valby 11 Frem, Valby IP
2 - 2
918468 ma
27-09 2021
Kl. 19:00
Fremad Valby 11 Skjold 18 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
918470
02-10 2021
Kl. 12:00
KFB 5 Sønderbro Fight 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 5
918472
02-10 2021
Kl. 14:00
FB 31 Internazionale SIKBH 1889 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 3
918464
02-10 2021
Kl. 15:00
HB 16 Frem 9 Fælledparken
1 - 3
918465
03-10 2021
Kl. 18:00
ØKF 3 Fix 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 2
918979 on
06-10 2021
Kl. 19:00
Internazionale SIKBH 1889 Fremad Valby 11 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 0
918994 fr
08-10 2021
Kl. 19:30
Fix 2 Frem 9 Tingbjerg Idrætspark
0 - 2
918989
09-10 2021
Kl. 12:45
Skjold 18 HB 16 Lundehusparken
7 - 0
918980
09-10 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 FB 31 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 0
918982
10-10 2021
Kl. 18:00
ØKF 3 KFB 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 2
918998 ma
11-10 2021
Kl. 19:00
Fremad Valby 11 Sønderbro Fight 3 Kunst, Valby IP, tribunen
9 - 0
919000 fr
15-10 2021
Kl. 18:00
Fix 2 KFB 5 Tingbjerg Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
918996
16-10 2021
Kl. 14:00
Frem 9 Skjold 18 Frem, Valby IP
0 - 3
919001
16-10 2021
Kl. 14:00
FB 31 ØKF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
918997
17-10 2021
Kl. 11:15
HB 16 Internazionale SIKBH 1889 Fælledparken
0 - 3
919002 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Internazionale SIKBH 1889 Frem 9 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
919017
30-10 2021
Kl. 12:00
KFB 5 FB 31 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 3
919016
30-10 2021
Kl. 12:45
Skjold 18 Fix 2 Lundehusparken
3 - 2
919013
30-10 2021
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 3 HB 16 Kløvermarkens Idrætsanlæg
10 - 0
919014
31-10 2021
Kl. 18:00
ØKF 3 Fremad Valby 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 20 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind