MENU

3F Superliga Grundspil 2021/22 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat TV
252133
1 fr
16-07 2021
Kl. 19:00
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning
1 - 2
TV3 Sport
254237
1
18-07 2021
Kl. 14:00
Vejle Boldklub Randers FC Vejle Stadion
0 - 2
EuroSport 2
252136
1
18-07 2021
Kl. 14:00
FC Nordsjælland Viborg Right to Dream Park
1 - 2
TV3 Sport
252135
1
18-07 2021
Kl. 16:00
F.C. København AaB Parken
2 - 2
Canal 9
252134
1
18-07 2021
Kl. 19:00
AGF Brøndby IF Ceres Park
1 - 1
TV3+
254238
1 ma
19-07 2021
Kl. 19:00
Silkeborg IF SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
0 - 0
TV3 Sport
254624
2
24-07 2021
Kl. 18:00
AaB FC Midtjylland Aalborg Portland Park
0 - 1
TV3 Sport
254625
2
25-07 2021
Kl. 14:00
FC Nordsjælland AGF Right to Dream Park
0 - 0
TV3 Sport
254626
2
25-07 2021
Kl. 14:00
Randers FC OB Cepheus Park Randers
1 - 1
Canal 9
254614
2
25-07 2021
Kl. 16:00
F.C. København Silkeborg IF Parken
0 - 0
Canal 9
254239
2
25-07 2021
Kl. 18:00
Brøndby IF Viborg Brøndby Stadion
1 - 1
TV3+
254627
2 ma
26-07 2021
Kl. 19:00
SønderjyskE Vejle Boldklub Sydbank Park, Haderslev
1 - 0
TV3 Sport
254631
3
31-07 2021
Kl. 16:00
Viborg FC Midtjylland Energi Viborg Arena
0 - 2
TV3 Sport
254628
3
01-08 2021
Kl. 14:00
AGF Randers FC Ceres Park
1 - 2
TV3 Sport
254848
3
01-08 2021
Kl. 14:00
Silkeborg IF AaB JYSK Park (kunstgræs)
0 - 0
Canal 9
254630
3
01-08 2021
Kl. 16:00
Vejle Boldklub Brøndby IF Vejle Stadion
2 - 2
Canal 9
254629
3
01-08 2021
Kl. 18:00
OB F.C. København Nature Energy Park
0 - 2
TV3+
254632
3 ma
02-08 2021
Kl. 19:00
SønderjyskE FC Nordsjælland Sydbank Park, Haderslev
0 - 2
TV3 Sport
254870
4 fr
06-08 2021
Kl. 18:30
Silkeborg IF Viborg JYSK Park (kunstgræs)
4 - 1
TV3 Sport
254849
4 fr
06-08 2021
Kl. 20:30
FC Midtjylland Vejle Boldklub MCH Arena, Herning
4 - 1
TV3 Sport
254869
4
08-08 2021
Kl. 14:00
Randers FC SønderjyskE Cepheus Park Randers
1 - 0
Canal 9
254866
4
08-08 2021
Kl. 16:00
F.C. København Brøndby IF Parken
4 - 2
TV3+
254867
4
08-08 2021
Kl. 18:00
AaB AGF Aalborg Portland Park
2 - 0
Canal 9
254868
4 ma
09-08 2021
Kl. 19:00
FC Nordsjælland OB Right to Dream Park
3 - 1
TV3 Sport
254876
5 fr
13-08 2021
Kl. 17:30
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev
0 - 2
TV3 Max
254875
5 fr
13-08 2021
Kl. 19:15
Viborg Randers FC Energi Viborg Arena
1 - 2
TV3 Sport
254871
5 fr
13-08 2021
Kl. 21:00
Brøndby IF FC Nordsjælland Brøndby Stadion
0 - 1
Canal 9
254873
5
15-08 2021
Kl. 16:00
OB Silkeborg IF Nature Energy Park
1 - 1
EuroSport 2
254872
5
15-08 2021
Kl. 18:00
AGF F.C. København Ceres Park
1 - 3
TV3+
254874
5 ma
16-08 2021
Kl. 19:00
Vejle Boldklub AaB Vejle Stadion
0 - 1
TV3 Sport
254877
6 fr
20-08 2021
Kl. 19:00
FC Midtjylland Silkeborg IF MCH Arena, Herning
3 - 0
EuroSport 2
255029
6
21-08 2021
Kl. 18:00
OB Brøndby IF Nature Energy Park
2 - 2
TV3+
255039
6
22-08 2021
Kl. 14:00
Randers FC AaB Cepheus Park Randers
1 - 1
TV3 Sport
254878
6
22-08 2021
Kl. 16:00
F.C. København SønderjyskE Parken
2 - 0
Canal 9
255031
6
22-08 2021
Kl. 18:00
Viborg AGF Energi Viborg Arena
2 - 0
TV3 Sport
255030
6 ma
23-08 2021
Kl. 19:00
FC Nordsjælland Vejle Boldklub Right to Dream Park
3 - 1
TV3 Sport
255042
7 fr
27-08 2021
Kl. 19:00
AaB FC Nordsjælland Aalborg Portland Park
2 - 1
TV3 Sport
255044
7
29-08 2021
Kl. 14:00
SønderjyskE Viborg Sydbank Park, Haderslev
2 - 2
EuroSport 2
255045
7
29-08 2021
Kl. 14:00
Silkeborg IF Randers FC JYSK Park (kunstgræs)
2 - 1
TV3 Sport
255043
7
29-08 2021
Kl. 16:00
Vejle Boldklub F.C. København Vejle Stadion
0 - 4
Canal 9
255041
7
29-08 2021
Kl. 18:00
AGF OB Ceres Park
2 - 2
TV3 Sport
255040
7
29-08 2021
Kl. 20:00
Brøndby IF FC Midtjylland Brøndby Stadion
2 - 0
TV3+
255047
8 fr
10-09 2021
Kl. 18:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning
2 - 0
TV3 Sport
255046
8 fr
10-09 2021
Kl. 20:00
Brøndby IF Silkeborg IF Brøndby Stadion
1 - 1
TV3+
255050
8
12-09 2021
Kl. 14:00
Viborg AaB Energi Viborg Arena
2 - 3
EuroSport 2
255051
8
12-09 2021
Kl. 16:00
Randers FC F.C. København Cepheus Park Randers
0 - 2
Canal 9
255048
8
12-09 2021
Kl. 18:00
AGF Vejle Boldklub Ceres Park
1 - 0
TV3 Sport
255049
8 ma
13-09 2021
Kl. 19:00
OB SønderjyskE Nature Energy Park
2 - 1
TV3 Sport
255053
9 fr
17-09 2021
Kl. 19:00
AaB OB Aalborg Portland Park
2 - 0
TV3 Sport
255055
9
19-09 2021
Kl. 14:00
Randers FC FC Nordsjælland Cepheus Park Randers
3 - 2
TV3 Sport
255054
9
19-09 2021
Kl. 14:00
Vejle Boldklub Viborg Vejle Stadion
1 - 1
EuroSport 2
255056
9
19-09 2021
Kl. 16:00
SønderjyskE Brøndby IF Sydbank Park, Haderslev
1 - 0
Canal 9
255052
9
19-09 2021
Kl. 18:00
F.C. København FC Midtjylland Parken
0 - 1
TV3+
255057
9 ma
20-09 2021
Kl. 19:00
Silkeborg IF AGF JYSK Park (kunstgræs)
0 - 2
TV3 Sport
255059
10
26-09 2021
Kl. 14:00
FC Midtjylland Randers FC MCH Arena, Herning
1 - 0
TV3 Sport
255066
10
26-09 2021
Kl. 14:00
Viborg OB Energi Viborg Arena
1 - 1
EuroSport 2
255061
10
26-09 2021
Kl. 16:00
FC Nordsjælland F.C. København Right to Dream Park
1 - 5
Canal 9
255058
10
26-09 2021
Kl. 18:00
Brøndby IF AaB Brøndby Stadion
2 - 1
TV3+
255065
10
26-09 2021
Kl. 20:00
Vejle Boldklub Silkeborg IF Vejle Stadion
2 - 4
TV3 Sport
255060
10 ma
27-09 2021
Kl. 19:00
AGF SønderjyskE Ceres Park
1 - 0
TV3 Sport
256155
11 fr
01-10 2021
Kl. 19:00
OB Vejle Boldklub Nature Energy Park
6 - 0
TV3 Sport
255069
11
03-10 2021
Kl. 14:00
AaB SønderjyskE Aalborg Portland Park
4 - 0
EuroSport 2
256157
11
03-10 2021
Kl. 14:00
Silkeborg IF FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
4 - 1
TV3 Sport
255067
11
03-10 2021
Kl. 16:00
FC Midtjylland AGF MCH Arena, Herning
4 - 0
Canal 9
256156
11
03-10 2021
Kl. 18:00
Randers FC Brøndby IF Cepheus Park Randers
1 - 1
TV3+
255068
11
03-10 2021
Kl. 20:00
F.C. København Viborg Parken
1 - 1
TV3+
256204
12 fr
15-10 2021
Kl. 19:00
Viborg Silkeborg IF Energi Viborg Arena
1 - 1
TV3 Sport
256203
12
17-10 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Right to Dream Park
2 - 2
TV3 Sport
256202
12
17-10 2021
Kl. 14:00
OB Randers FC Nature Energy Park
1 - 2
EuroSport 2
256158
12
17-10 2021
Kl. 16:00
Brøndby IF Vejle Boldklub Brøndby Stadion
3 - 2
Canal 9
256205
12
17-10 2021
Kl. 18:00
SønderjyskE F.C. København Sydbank Park, Haderslev
1 - 1
TV3+
256159 12 ma
18-10 2021
Kl. 19:00
AGF AaB Ceres Park
TV3 Sport
256209 13 fr
22-10 2021
Kl. 19:00
Vejle Boldklub FC Nordsjælland Vejle Stadion
TV3 Sport
256211 13
24-10 2021
Kl. 14:00
Silkeborg IF OB JYSK Park (kunstgræs)
EuroSport 2
256206 13
24-10 2021
Kl. 14:00
Brøndby IF F.C. København Brøndby Stadion
TV3+
256210 13
24-10 2021
Kl. 16:00
Randers FC AGF Cepheus Park Randers
Canal 9
256207 13
24-10 2021
Kl. 18:00
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning
TV3 Sport
256208 13 ma
25-10 2021
Kl. 19:00
AaB Viborg Aalborg Portland Park
TV3 Sport
256217 14
31-10 2021
Kl. 14:00
Randers FC FC Midtjylland Cepheus Park Randers
TV3 Sport
256214 14
31-10 2021
Kl. 14:00
FC Nordsjælland AaB Right to Dream Park
EuroSport 2
256212 14
31-10 2021
Kl. 16:00
F.C. København Vejle Boldklub Parken
Canal 9
256215 14
31-10 2021
Kl. 18:00
Viborg Brøndby IF Energi Viborg Arena
TV3+
256218 14
31-10 2021
Kl. 20:00
SønderjyskE Silkeborg IF Sydbank Park, Haderslev
TV3 Sport
256213 14 ma
01-11 2021
Kl. 19:00
OB AGF Nature Energy Park
TV3 Sport
256223 15 fr
05-11 2021
Kl. 19:00
Viborg FC Nordsjælland Energi Viborg Arena
TV3 Sport
256221 15
07-11 2021
Kl. 14:00
AaB Randers FC Aalborg Portland Park
TV3 Sport
256222 15
07-11 2021
Kl. 14:00
Vejle Boldklub SønderjyskE Vejle Stadion
EuroSport 2
256220 15
07-11 2021
Kl. 16:00
AGF FC Midtjylland Ceres Park
Canal 9
256219 15
07-11 2021
Kl. 18:00
Brøndby IF OB Brøndby Stadion
TV3+
256224 15
07-11 2021
Kl. 20:00
Silkeborg IF F.C. København JYSK Park (kunstgræs)
TV3 Sport
256227 16 fr
19-11 2021
Kl. 19:00
OB Viborg Nature Energy Park
TV3 Sport
256228 16
21-11 2021
Kl. 14:00
FC Nordsjælland Silkeborg IF Right to Dream Park
TV3 Sport
256229 16
21-11 2021
Kl. 14:00
Randers FC Vejle Boldklub Cepheus Park Randers
EuroSport 2
256226 16
21-11 2021
Kl. 16:00
F.C. København AGF Parken
Canal 9
256225 16
21-11 2021
Kl. 18:00
FC Midtjylland Brøndby IF MCH Arena, Herning
TV3+
256230 16 ma
22-11 2021
Kl. 19:00
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev
TV3 Sport
256232 17 fr
26-11 2021
Kl. 19:00
AGF Silkeborg IF Ceres Park
TV3 Sport
256236 17
28-11 2021
Kl. 14:00
Viborg SønderjyskE Energi Viborg Arena
TV3 Sport
256234 17
28-11 2021
Kl. 14:00
OB FC Nordsjælland Nature Energy Park
EuroSport 2
256231 17
28-11 2021
Kl. 16:00
Brøndby IF Randers FC Brøndby Stadion
Canal 9
256233 17
28-11 2021
Kl. 18:00
AaB F.C. København Aalborg Portland Park
TV3+
256235 17 ma
29-11 2021
Kl. 19:00
Vejle Boldklub FC Midtjylland Vejle Stadion
TV3 Sport
256240 18
20-02 2022
Kl. 15:00
Randers FC Viborg Cepheus Park Randers
256239 18
20-02 2022
Kl. 15:00
FC Nordsjælland Brøndby IF Right to Dream Park
256242 18
20-02 2022
Kl. 15:00
Silkeborg IF Vejle Boldklub JYSK Park (kunstgræs)
256237 18
20-02 2022
Kl. 15:00
FC Midtjylland AaB MCH Arena, Herning
256238 18
20-02 2022
Kl. 15:00
F.C. København OB Parken
256241 18
20-02 2022
Kl. 15:00
SønderjyskE AGF Sydbank Park, Haderslev
256731 19
27-02 2022
Kl. 15:00
OB FC Midtjylland Nature Energy Park
256243 19
27-02 2022
Kl. 15:00
Brøndby IF SønderjyskE Brøndby Stadion
256244 19
27-02 2022
Kl. 15:00
AaB Silkeborg IF Aalborg Portland Park
256734 19
27-02 2022
Kl. 15:00
Viborg F.C. København Energi Viborg Arena
256732 19
27-02 2022
Kl. 15:00
FC Nordsjælland Randers FC Right to Dream Park
256733 19
27-02 2022
Kl. 15:00
Vejle Boldklub AGF Vejle Stadion
272402 20
06-03 2022
Kl. 15:00
Silkeborg IF Brøndby IF JYSK Park (kunstgræs)
256736 20
06-03 2022
Kl. 15:00
AGF FC Nordsjælland Ceres Park
256738 20
06-03 2022
Kl. 15:00
AaB Vejle Boldklub Aalborg Portland Park
256735 20
06-03 2022
Kl. 15:00
FC Midtjylland Viborg MCH Arena, Herning
256737 20
06-03 2022
Kl. 15:00
F.C. København Randers FC Parken
259043 20
06-03 2022
Kl. 15:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev
275705 21
13-03 2022
Kl. 15:00
OB AaB Nature Energy Park
272403 21
13-03 2022
Kl. 15:00
Brøndby IF AGF Brøndby Stadion
275704 21
13-03 2022
Kl. 15:00
FC Midtjylland F.C. København MCH Arena, Herning
275707 21
13-03 2022
Kl. 15:00
Viborg Vejle Boldklub Energi Viborg Arena
275706 21
13-03 2022
Kl. 15:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Right to Dream Park
275708 21
13-03 2022
Kl. 15:00
Randers FC Silkeborg IF Cepheus Park Randers
275712 22
20-03 2022
Kl. 15:00
Vejle Boldklub OB Vejle Stadion
275714 22
20-03 2022
Kl. 15:00
Silkeborg IF FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
275709 22
20-03 2022
Kl. 15:00
AGF Viborg Ceres Park
275711 22
20-03 2022
Kl. 15:00
AaB Brøndby IF Aalborg Portland Park
275710 22
20-03 2022
Kl. 15:00
F.C. København FC Nordsjælland Parken
275713 22
20-03 2022
Kl. 15:00
SønderjyskE Randers FC Sydbank Park, Haderslev
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller på tlf: 3525 1545

Log ind