MENU

Ungdomspokal U16 Drenge (06) 21/22 (2022) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
444220 1 ma
23-08 2021
Kl. 19:00
Skovshoved IF (Ø2) Skjold Birkerød (1) Skovshoved I P
7
-
4
444787
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Dianalund IF (1) Jægersborg BK (1) Dianalund Stadion
6
-
9
444204 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Bagsværd BK (3) Herstedøster IC (3) Bagsværd Stadion
6
-
0
444210
1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Vanløse (1) HIK (M) Vanløse Idrætspark
0
-
10
444211 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Måløv BK (2) FC Rudersdal (2) Måløv Idrætspark
Udehold taberdømt
444212 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (2) Frederikssund FB (M) Slangerup Stadion
Hjemmehold taberdømt
444218 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Hvidovre IF Værløse BK (2) Avedøre Stadion Kunstgræs
Udehold taberdømt
444784 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (3) Lynge-Broby IF (1) Ejby Stadion
2
-
7
444796
1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Tuse IF (1) SSL Tusehallen
5
-
2
444798
1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
B 1908 (3) Frem (M) Sundby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
444799
1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Suså IF (M) Virum-Sorgenfri (Ø2) Herlufmaglehallen
12
-
11
444786 1 on
25-08 2021
Kl. 19:00
FC Storebælt (3) Tårnby FF (Ø2) Korsør ny Stadion
2
-
11
444785
1 to
26-08 2021
Kl. 18:00
Frem Bjæverskov (1) Greve Fodbold (M) Bjæverskov Stadion
3
-
5
444797 1 to
26-08 2021
Kl. 18:30
Kværkeby IF (3) Jyllinge FC (1) Kværkeby Stadion
Hjemmehold taberdømt
444221 1 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
FHF/SGIF (1) Vordingborg IF (M) Hedehusene Idrætspark
1
-
13
444219 1 to
02-09 2021
Kl. 18:30
FIF, Hillerød (3) B.93 (Ø2) FIF-Stadion
1
-
5
444217 1 ti
07-09 2021
Kl. 18:30
Humlebæk BK (2) Borup IF Fodbold (1) Humlebæk Stadion
Udehold taberdømt
444201
1 on
08-09 2021
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (1) FC Holte (1) Vallensbæk Idrætscenter
4
-
2
463167 2 ti
21-09 2021
Kl. 19:00
Bagsværd BK (3) A27 (Ø1) Gladsaxe stadion Kunstgræs
8
-
9
463164
2 on
22-09 2021
Kl. 18:00
BK Friheden (2) HIK (M) Strandmarkens Fritidscenter
0
-
16
463170
2 on
22-09 2021
Kl. 18:00
Hvidovre IF Hekla (1) Hvidovre IF's baner
9
-
0
463176
2 on
22-09 2021
Kl. 18:00
Jægersborg BK (1) Tårnby FF (Ø2) Gentofte Sportspark Vest
1
-
2
463177 2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Suså IF (M) LSF (Ø1) Herlufmagle Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
463173 2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Greve Fodbold (M) KB Greve Idræts Center Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
463175
2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Tuse IF (1) KFUM BK, Roskilde (Ø1) Tuse Kunstgræs 2020
Udehold taberdømt
463165 2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Måløv BK (2) B 1903 (Ø1) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
0
-
7
463166
2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (1) Slagslunde-Ganløse IF (M) Vallensbæk Idrætscenter kunst
1
-
3
463168
2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Tølløse (2) Frederikssund FB (M) Tølløse Stadion
0
-
6
463169
2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Gladsaxe-Hero (Ø1) B.93 (Ø2) Gladsaxe Stadion
4
-
0
463172
2 on
22-09 2021
Kl. 19:30
Farum BK (2) Skovshoved IF (Ø2) Right to Dream Park
7
-
3
463171 2 to
23-09 2021
Kl. 19:00
Vordingborg IF (M) Karlslunde IF (Ø1) Vordingborg Kunst "Panteren"
3
-
0
835991
3 on
06-10 2021
Kl. 18:15
HIK (M) B 1903 (Ø1) Gentofte Sportspark Vest
7
-
0
463179
2 on
06-10 2021
Kl. 19:00
Humlebæk BK (2) Fremad Valby (Ø1) Humlebæk Stadion Kunstgræs
2
-
3
463174
2 to
07-10 2021
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF (1) Lyngby Bk (Ø1) Frederiksberg Skole, kunstgræs
2
-
4
837297
3 to
07-10 2021
Kl. 19:15
Hvidovre IF Gladsaxe-Hero (Ø1) Avedøre Stadion Kunstgræs
3
-
0
463178 2 on
13-10 2021
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Frem (M) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
Udehold taberdømt
837298
3 on
13-10 2021
Kl. 19:30
Farum BK (2) Vordingborg IF (M) Stavnsholt
11
-
0
837299 3 on
13-10 2021
Kl. 19:30
Lyngby Bk (Ø1) KB Lyngby Stadion Kunstgræsbane
1
-
2
837303
3 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Tuse IF (1) Tårnby FF (Ø2) Tuse Kunstgræs 2020
0
-
3
835989 3 to
28-10 2021
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (M) A27 (Ø1) Gryden kunstgræs
0
-
4
836658
3 on
03-11 2021
Kl. 19:00
Frederikssund FB (M) Fremad Valby (Ø1) Frederikssund Stadion Kunstgræs
4
-
3
837769
3 to
04-11 2021
Kl. 19:00
Jyllinge FC (1) LSF (Ø1) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
1
-
8
937027
4
05-03 2022
Kl. 14:00
HIK (M) A27 (Ø1) HIK
6
-
1
937029
4 on
09-03 2022
Kl. 19:00
Farum BK (2) KB Farum Park
0
-
3
937028 4 on
09-03 2022
Kl. 19:15
Hvidovre IF Frederikssund FB (M) Avedøre Stadion Kunstgræs
8
-
0
937030 4 to
10-03 2022
Kl. 19:00
Tårnby FF (Ø2) LSF (Ø1) Vestamager Idrætsanlæg
2
-
1
582309 5 on
20-04 2022
Kl. 19:00
KB HIK (M) Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
582308 5 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Tårnby FF (Ø2) Hvidovre IF Vestamager Idrætsanlæg
0
-
4
113724
6
26-06 2022
Kl. 12:00
KB Hvidovre IF Sundby I P. Opvisn.
1
-
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 24. – 26. august (uge 34)
2. runde – 20. – 23. september (uge 38)
3. runde – 4. - 6. oktober (uge 40)
4. runde – 7. - 10. marts marts 2022 (uge 10)
5. runde – 18. - 21. april 2022 (semifinaler) (uge 16)
6. runde – Finaledato er ukendt pt.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0 - 3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind