MENU

U19 Drenge Ligaen 2021/22 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
241818
14-08 2021
Kl. 11:00
AC Horsens Esbjerg CASA Arena Horsens
1 - 0
241813
14-08 2021
Kl. 13:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion
6 - 1
241815
14-08 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
2 - 2
241814
14-08 2021
Kl. 13:30
AGF Silkeborg AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 4
241822
fr
20-08 2021
Kl. 18:00
FC Midtjylland AaB EDC Arena – Ikast (kunst)
1 - 4
241821
21-08 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 4
241823
21-08 2021
Kl. 12:30
Vejle OB VB Parken
0 - 0
241819
21-08 2021
Kl. 13:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion
2 - 1
241820
21-08 2021
Kl. 13:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion
0 - 7
241825
21-08 2021
Kl. 13:00
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
2 - 1
241824
21-08 2021
Kl. 14:00
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
3 - 0
241832
28-08 2021
Kl. 12:00
FC København SønderjyskE KB. P. Bangsvej
9 - 3
241831
28-08 2021
Kl. 12:30
OB Silkeborg OB-Ådalen
0 - 1
241826
28-08 2021
Kl. 13:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion
1 - 3
241827
28-08 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AC Horsens Right to Dream Park
2 - 0
241829
28-08 2021
Kl. 13:30
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 3
241830
28-08 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland Esbjerg EDC Arena – Ikast (kunst)
5 - 4
317585
28-08 2021
Kl. 15:15
Randers Freja FC AaB Randers Stadion
1 - 1
241835
11-09 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE AaB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2 - 1
241839
11-09 2021
Kl. 13:00
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
4 - 3
241837
11-09 2021
Kl. 13:00
AC Horsens FC København CASA Arena Horsens
1 - 4
241833
11-09 2021
Kl. 13:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion
4 - 0
241834
11-09 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC OB Randers Stadion
3 - 3
241838
11-09 2021
Kl. 14:00
Esbjerg Brøndby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
1 - 2
241836
11-09 2021
Kl. 16:00
FC Midtjylland Vejle Billund Idrætscenter
4 - 4
241817
ti
14-09 2021
Kl. 15:30
FC København Brøndby KB. P. Bangsvej
2 - 0
241845
18-09 2021
Kl. 12:30
OB AC Horsens OB-Ådalen
4 - 0
241846
18-09 2021
Kl. 12:30
Vejle Silkeborg VB Parken
1 - 4
241840
18-09 2021
Kl. 13:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion
1 - 1
241841
18-09 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Randers Freja FC Right to Dream Park
2 - 1
241842
18-09 2021
Kl. 13:00
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
1 - 1
241843
18-09 2021
Kl. 13:00
AaB FC København AaB's Anlæg
0 - 1
241844
18-09 2021
Kl. 13:00
FC Midtjylland SønderjyskE EDC Arena – Ikast (kunst)
3 - 3
242082
25-09 2021
Kl. 12:00
AC Horsens Lyngby Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1 - 1
242080
25-09 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 4
242081
25-09 2021
Kl. 13:00
FC København OB KB. P. Bangsvej
5 - 1
242084
25-09 2021
Kl. 13:00
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
1 - 3
241847
25-09 2021
Kl. 13:30
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 1
242083
25-09 2021
Kl. 13:45
Esbjerg FC Nordsjælland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
0 - 5
242103
02-10 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland OB Right to Dream Park
3 - 1
242104
02-10 2021
Kl. 13:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion
2 - 1
242105
02-10 2021
Kl. 13:00
AaB Silkeborg AaB's Anlæg
1 - 1
242106
02-10 2021
Kl. 13:30
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 4
242239
16-10 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE AGF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 1
242240
16-10 2021
Kl. 12:30
OB FC Midtjylland OB-Ådalen
2 - 1
242243
16-10 2021
Kl. 12:30
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens
1 - 1
242244
16-10 2021
Kl. 13:00
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs)
3 - 2
242241
16-10 2021
Kl. 13:00
Lyngby Vejle Sportsefterskolen Sjælsølund Kunstgræs
5 - 1
242238
16-10 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion, kunstgræs
3 - 0
242246
23-10 2021
Kl. 12:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion
3 - 1
282564
23-10 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE AC Horsens Vojens Kunstgræsbane
3 - 1
282562
23-10 2021
Kl. 13:00
AaB Vejle AaB's Anlæg
3 - 4
242245
23-10 2021
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion
8 - 2
282563
23-10 2021
Kl. 13:30
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 1
282566
23-10 2021
Kl. 14:00
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
0 - 4
242107
ti
26-10 2021
Kl. 18:30
FC Midtjylland AC Horsens EDC Arena – Ikast (kunst)
1 - 0
282568
fr
29-10 2021
Kl. 17:00
Randers Freja FC FC København Randers Stadion, kunstgræs
0 - 1
282570
30-10 2021
Kl. 12:30
OB AaB OB-Ådalen
0 - 0
282571
30-10 2021
Kl. 12:30
Vejle Esbjerg VB Parken
2 - 2
286291
30-10 2021
Kl. 12:30
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens
1 - 1
286292
30-10 2021
Kl. 13:00
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
1 - 2
282567
30-10 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Lyngby Right to Dream Park
3 - 0
282569
30-10 2021
Kl. 13:00
FC Midtjylland Brøndby EDC Arena – Ikast (kunst)
1 - 6
242108
ti
02-11 2021
Kl. 18:00
Esbjerg Randers Freja FC Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
1 - 2
305880
06-11 2021
Kl. 12:00
FC København Silkeborg Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 2
305881
06-11 2021
Kl. 12:30
AC Horsens Vejle Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
0 - 2
305879
06-11 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE Randers Freja FC Haderslev Kunstgræsbane
1 - 1
286293
06-11 2021
Kl. 13:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
2 - 1
286298
06-11 2021
Kl. 13:00
AaB Esbjerg AaB's Anlæg
3 - 4
305878
06-11 2021
Kl. 13:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 2
305909
fr
19-11 2021
Kl. 16:00
Vejle FC København VB Parken
0 - 2
305908
20-11 2021
Kl. 12:30
OB Lyngby OB-Ådalen
2 - 2
305911
20-11 2021
Kl. 13:00
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs)
2 - 4
305905
20-11 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AaB Right to Dream Park
0 - 2
305906
20-11 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC AC Horsens Randers Stadion, kunstgræs
4 - 2
305907
20-11 2021
Kl. 13:00
FC Midtjylland AGF EDC Arena – Ikast (kunst)
3 - 0
305910
20-11 2021
Kl. 14:00
Esbjerg SønderjyskE Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
3 - 6
306963
fr
26-11 2021
Kl. 18:45
OB Esbjerg OB-Ådalen
3 - 1
306962
27-11 2021
Kl. 12:30
SønderjyskE Vejle Haderslev Kunstgræsbane
3 - 1
306965
27-11 2021
Kl. 12:30
AC Horsens Silkeborg Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1 - 0
305914
27-11 2021
Kl. 13:00
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion, kunstgræs
0 - 1
305912
27-11 2021
Kl. 13:00
AaB Brøndby AaB's Anlæg
0 - 4
305913
27-11 2021
Kl. 13:30
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 2
241812
04-12 2021
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Vejle Right to Dream Park
3 - 1
241816
04-12 2021
Kl. 13:30
OB SønderjyskE OB-Ådalen
3 - 0
242085
11-12 2021
Kl. 12:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion
4 - 5
306966
fr
18-02 2022
Kl. 13:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion
1 - 1
306971
19-02 2022
Kl. 11:30
Vejle AGF Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
4 - 0
306968
19-02 2022
Kl. 13:00
Lyngby AC Horsens Lundtofte Hallen
4 - 0
306969
19-02 2022
Kl. 13:00
AaB OB AaB's Anlæg
1 - 4
282565
19-02 2022
Kl. 17:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland EDC Arena – Ikast (kunst)
2 - 1
306978
26-02 2022
Kl. 12:00
FC København Lyngby KB. P. Bangsvej
2 - 0
317486
26-02 2022
Kl. 12:30
AC Horsens FC Nordsjælland Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
3 - 1
306975
26-02 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE FC Midtjylland Haderslev Kunstgræsbane
2 - 5
306976
26-02 2022
Kl. 12:30
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
3 - 2
306977
26-02 2022
Kl. 12:30
Vejle AaB VB Parken
2 - 0
306974
26-02 2022
Kl. 13:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
3 - 0
317487
26-02 2022
Kl. 13:00
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
1 - 5
317489
05-03 2022
Kl. 12:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
2 - 1
317490
05-03 2022
Kl. 13:00
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
2 - 3
317492
05-03 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion, kunstgræs
3 - 0
317493
05-03 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland OB EDC Arena – Ikast (kunst)
5 - 1
317488
05-03 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park
3 - 1
317491
05-03 2022
Kl. 13:30
AGF AC Horsens AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 0
317494
05-03 2022
Kl. 14:00
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
3 - 2
317541
12-03 2022
Kl. 12:30
AC Horsens OB Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
1 - 1
317542
12-03 2022
Kl. 13:00
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
2 - 1
317495
12-03 2022
Kl. 13:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
3 - 2
317527
12-03 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park
2 - 2
317528
12-03 2022
Kl. 13:00
AaB Lyngby AaB's Anlæg
5 - 3
317530
12-03 2022
Kl. 13:00
FC København Randers Freja FC Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 1
317529
12-03 2022
Kl. 13:30
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 4
306964
ti
15-03 2022
Kl. 15:00
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 5
242079
19-03 2022
Kl. 12:00
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion, kunstgræs
1 - 4
306972
19-03 2022
Kl. 12:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2 - 1
317561
19-03 2022
Kl. 12:30
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen
2 - 0
317548
to
31-03 2022
Kl. 17:30
Vejle AC Horsens VB Parken
0 - 0
317547
fr
01-04 2022
Kl. 14:00
OB Brøndby OB-Ådalen
2 - 1
317545
fr
01-04 2022
Kl. 16:30
SønderjyskE FC København Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0 - 4
317546
fr
01-04 2022
Kl. 17:00
FC Midtjylland Silkeborg EDC Arena – Ikast (kunst)
1 - 1
317543
02-04 2022
Kl. 13:00
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
1 - 1
317544
02-04 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC AGF Randers Stadion, kunstgræs
3 - 1
317549
02-04 2022
Kl. 14:00
Esbjerg Lyngby Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2 - 0
317554
09-04 2022
Kl. 12:00
FC København Vejle KB. P. Bangsvej
4 - 0
317555
09-04 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Randers Freja FC CASA Arena Horsens
1 - 2
317556
09-04 2022
Kl. 13:00
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs)
6 - 0
317550
09-04 2022
Kl. 13:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
1 - 2
317551
09-04 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park
2 - 2
317552
09-04 2022
Kl. 13:00
Lyngby OB Sportsefterskolen Sjælsølund Kunstgræs
1 - 2
317553
09-04 2022
Kl. 13:30
AGF SønderjyskE AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 1
286294
ti
12-04 2022
Kl. 14:00
Lyngby FC Midtjylland Lundtofte Idrætsplads
3 - 3
317558
on
13-04 2022
Kl. 12:30
Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion
1 - 0
317568
on
13-04 2022
Kl. 13:00
Silkeborg AC Horsens JYSK Park (kunstgræs)
0 - 4
317557
on
13-04 2022
Kl. 13:00
AaB AGF AaB's Anlæg
3 - 1
317562
to
14-04 2022
Kl. 12:30
Vejle Brøndby VB Parken
2 - 0
306967
to
14-04 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
3 - 1
317560
16-04 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland FC København EDC Arena – Ikast (kunst)
3 - 3
317559
ma
18-04 2022
Kl. 13:00
SønderjyskE Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
2 - 3
317572
fr
22-04 2022
Kl. 18:00
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 6
317574
23-04 2022
Kl. 12:00
FC København AC Horsens KB. P. Bangsvej
5 - 0
317573
23-04 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE OB Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0 - 2
317569
23-04 2022
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
3 - 4
317570
23-04 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park
5 - 2
317571
23-04 2022
Kl. 13:00
Vejle Lyngby VB Parken
0 - 1
317575
23-04 2022
Kl. 14:00
Esbjerg AaB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
3 - 3
306970
ti
26-04 2022
Kl. 18:00
FC Midtjylland Randers Freja FC EDC Arena – Ikast (kunst)
5 - 0
317577
30-04 2022
Kl. 12:00
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion
3 - 1
317580
30-04 2022
Kl. 12:00
FC København Esbjerg KB. P. Bangsvej
3 - 2
317581
30-04 2022
Kl. 12:30
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens
1 - 2
317578
30-04 2022
Kl. 12:30
OB AGF OB-Ådalen
3 - 1
317579
30-04 2022
Kl. 12:30
Vejle FC Nordsjælland VB Parken
2 - 3
317576
30-04 2022
Kl. 13:00
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
0 - 5
317582
30-04 2022
Kl. 13:00
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
0 - 2
317667
to
05-05 2022
Kl. 18:00
Vejle FC Midtjylland VB Parken
1 - 2
317583
fr
06-05 2022
Kl. 19:15
FC Nordsjælland Brøndby Right to Dream Park
3 - 0
317669
07-05 2022
Kl. 12:00
Esbjerg AC Horsens Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
0 - 1
317586
07-05 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0 - 3
317668
07-05 2022
Kl. 12:30
OB FC København OB-Ådalen
1 - 1
317584
07-05 2022
Kl. 13:30
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
0 - 2
241828
ti
10-05 2022
Kl. 18:00
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
0 - 3
317699
ti
10-05 2022
Kl. 18:00
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens
0 - 3
317671
fr
13-05 2022
Kl. 13:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion
1 - 4
317675
14-05 2022
Kl. 11:45
Esbjerg FC Midtjylland Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
2 - 1
317673
14-05 2022
Kl. 12:00
FC København AGF KB. P. Bangsvej
5 - 2
317674
14-05 2022
Kl. 12:30
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens
2 - 0
317672
14-05 2022
Kl. 12:30
Vejle Randers Freja FC VB Parken
1 - 1
317676
14-05 2022
Kl. 13:00
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs)
2 - 2
317670
14-05 2022
Kl. 13:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion
6 - 0
242242
ti
17-05 2022
Kl. 18:00
FC København FC Nordsjælland KB. P. Bangsvej
0 - 3
317700 on
18-05 2022
Kl. 19:30
Esbjerg OB Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
317680
21-05 2022
Kl. 12:30
SønderjyskE Esbjerg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
317682
21-05 2022
Kl. 12:30
OB Vejle OB-Ådalen
317683
21-05 2022
Kl. 13:00
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs)
317681
21-05 2022
Kl. 13:00
FC Midtjylland Lyngby EDC Arena – Ikast (kunst)
317679
21-05 2022
Kl. 13:00
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion
317677
21-05 2022
Kl. 13:00
AaB AC Horsens AaB's Anlæg
317678
21-05 2022
Kl. 13:30
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang
317684
28-05 2022
Kl. 13:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
317685
28-05 2022
Kl. 13:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park
317696
28-05 2022
Kl. 13:00
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
317697
28-05 2022
Kl. 13:00
Vejle SønderjyskE VB Parken
317698
28-05 2022
Kl. 13:00
FC København AaB KB. P. Bangsvej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Dansk Boldspil-Union på mail eller på tlf: 4326 2222

Log ind