MENU

U10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 19/9, Pulje 2, 2 baner //

Spillested

Hillerød Stadion
Orange
Sort
Sort

Assistent

Helle Kildegaard Greisen Tel: / Mobil: 28591974

Spillested

Hørsholm Idrætspark
Rød
Blå
Rød

Holdleder

Karina Bernth Sagild Tel: / Mobil: 51949055

Træner

Thomas Lavstsen Tel: 3023 9113 / Mobil: 30239113

Træner

Carsten Dam Sønderbo-Jacobsen Tel: / Mobil:

Træner

Jesper Sagild Tel: 24658785 / Mobil: 24658785

Træner

Henrik Jensen Tel: / Mobil: 40626295

Træner

Faridin Edi Saiti Tel: 60514975 / Mobil: 60514975

Træner

Theis Svenning Kipling Tel: / Mobil: +4551676363

Træner

Kenneth Løvehammer Tel: / Mobil: 27287110

Assistenttræner

Christian Ditlev Pedersen Tel: 4040 5311 / Mobil: 40405311

Teamleder

Andreas Floor Kogsbøll Tel: 30616306 / Mobil: 30616306

Spillested

Smørum Idrætscenter
Hvid
Sort
Sort

Holdleder

Katja Breyt Høegsberg Tel: Årgang 2012 / Mobil: 60174692

Træner

Claus Jakob Vogelius Tel: Årgang 2012 / Mobil: 23282433

Træner

Claus Belling Tel: Årgang 2012 / Mobil: 23220714

Træner

Jonas Andersen Tel: Årgang 2012 / Mobil: 42128088

Sportschef

Jan Møller Tel: Årgang 2009 / Mobil: 29924887

Cheftræner

Jes Petersen Tel: årgang 2012 / Mobil: 40725442

Spillested

Såby Hallen
Rød/Blå
Sort
Rød

Holdleder

Stine Fredborg Stockmarr Tel: / Mobil: 40356584

Træner

Paw Nybo Andersen Tel: 51272034 / Mobil: 51272034

Træner

Tórstein Vincent Joensen Tel: / Mobil: 25265701

Spillested

Virum Stadion
Hvid
Grøn
Hvid

Holdleder

Tine Hegelund Tel: / Mobil: 26170640

Holdleder

Jean Bojer Tel: / Mobil: 20209166

Holdleder

Jacob Baagøe Fredeløkke Tel: / Mobil: 22700788

Holdleder

Henrik Bramsnæs Tel: / Mobil: 51908109

Træner

Henrik Bramsnæs Tel: / Mobil: 51908109

Træner

William Adler Tel: 45850181 / Mobil: 42265616

Assistenttræner

Bertram Dalgas Rasmussen Tel: / Mobil: 6021 6839

Assistenttræner

Rasmus Schou Lunøe Tel: 25424381 / Mobil: 93977049

Assistenttræner

Asger Busch Tel: / Mobil: 31333566
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubbens stævneleder. Alle hold møder senest 20 minutter før første kamp i puljen.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau. 
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.

Efterårsserien består af 4 stævner, bemærk datoerne for det enkelte stævne. Bemærk at der kan forekomme ændringer i kampprogrammet til de enkelte stævner, så husk at holde jer opdateret på appen eller via www.dbusjaelland.dk.

Ved udeblivelser bedes I aftale på dagen så alle får fire kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til jerp@dbusjaelland.dk

Log ind