MENU

Herre Senior 1 7M Efterår, P1 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
335388 ma
22-08 2022
Kl. 22:00
Oversidder FB 4
335384 ti
23-08 2022
Kl. 20:30
FC Culpa Skjold 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
1
335386
28-08 2022
Kl. 16:00
FA 2000 Stefan 2 Jens Jessens Vej
3
-
7
335391 ma
29-08 2022
Kl. 19:15
FC Sukkerbold FC Culpa Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
0
335392 on
31-08 2022
Kl. 19:45
Stefan 2 HB 2 Rådvadsvej
4
-
1
335387 to
01-09 2022
Kl. 20:30
FB 3 Nørrebro United 2 Jens Jessens Vej
4
-
2
335390
03-09 2022
Kl. 12:45
Skjold 2 FB 3 Lundehusparken
1
-
1
335389
03-09 2022
Kl. 16:00
Nørrebro United 2 Oversidder Nørrebroparken
335393
04-09 2022
Kl. 12:00
FB 4 FA 2000 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
335385 ma
05-09 2022
Kl. 19:30
HB 2 FC Sukkerbold Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
335398 ma
05-09 2022
Kl. 22:00
Oversidder FA 2000
335395 on
07-09 2022
Kl. 19:15
FC Culpa Stefan 2 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
335396
10-09 2022
Kl. 11:15
HB 2 FB 4 Fælledparken
2
-
1
335394
10-09 2022
Kl. 13:00
Nørrebro United 2 Skjold 2 Nørrebroparken
8
-
2
335397
11-09 2022
Kl. 12:00
FB 3 FC Sukkerbold Jens Jessens Vej
3
-
3
335402 ti
13-09 2022
Kl. 18:15
Stefan 2 FB 3 Rådvadsvej
0
-
4
335399 to
15-09 2022
Kl. 18:00
Skjold 2 Oversidder Lundehusparken
335400
17-09 2022
Kl. 12:00
FC Sukkerbold Nørrebro United 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
1
335403
17-09 2022
Kl. 12:00
FB 4 FC Culpa Jens Jessens Vej
3
-
2
335401
18-09 2022
Kl. 11:15
HB 2 FA 2000 Fælledparken
1
-
2
335408 ma
19-09 2022
Kl. 22:00
Oversidder HB 2
335405 ti
20-09 2022
Kl. 20:30
FC Culpa FA 2000 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
4
335406 to
22-09 2022
Kl. 19:15
Skjold 2 FC Sukkerbold Lundehusparken
2
-
6
335407
24-09 2022
Kl. 12:00
FB 3 FB 4 Jens Jessens Vej
2
-
1
335404
24-09 2022
Kl. 14:30
Nørrebro United 2 Stefan 2 Nørrebroparken
4
-
7
335410 ma
26-09 2022
Kl. 19:15
FC Sukkerbold Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
335412 ti
27-09 2022
Kl. 18:00
Stefan 2 Skjold 2 Rådvadsvej
4
-
1
335413
01-10 2022
Kl. 12:00
FB 4 Nørrebro United 2 Jens Jessens Vej
3
-
4
335411
01-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 FB 3 Jens Jessens Vej
6
-
2
335409
02-10 2022
Kl. 11:15
HB 2 FC Culpa Fælledparken
3
-
2
335416 ma
03-10 2022
Kl. 19:15
FC Sukkerbold Stefan 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
3
335418 ma
03-10 2022
Kl. 22:00
Oversidder FC Culpa
335415 to
06-10 2022
Kl. 19:15
Skjold 2 FB 4 Lundehusparken
2
-
4
335414 fr
07-10 2022
Kl. 18:30
Nørrebro United 2 FA 2000 Nørrebroparken
Udehold taberdømt
335417
09-10 2022
Kl. 12:00
FB 3 HB 2 Jens Jessens Vej
1
-
4
317202 ma
17-10 2022
Kl. 20:00
Stefan 2 FB 4 Grøndal Multicenter
10
-
2
335419 ma
17-10 2022
Kl. 20:30
FC Culpa FB 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
3
335422 ma
17-10 2022
Kl. 22:00
Oversidder Stefan 2
335421 on
19-10 2022
Kl. 20:15
FA 2000 Skjold 2 Jens Jessens Vej
1
-
4
335420
22-10 2022
Kl. 11:15
HB 2 Nørrebro United 2 Fælledparken
0
-
3
335423
22-10 2022
Kl. 12:00
FB 4 FC Sukkerbold Jens Jessens Vej
2
-
2
306635 ma
24-10 2022
Kl. 19:15
FC Sukkerbold FA 2000 Kunst, Valby IP, tribunen
6
-
0
317201 to
27-10 2022
Kl. 20:30
FB 3 Oversidder Jens Jessens Vej
335425
29-10 2022
Kl. 12:45
Skjold 2 HB 2 Lundehusparken
5
-
2
335424
29-10 2022
Kl. 13:00
Nørrebro United 2 FC Culpa Nørrebroparken
5
-
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i begge puljer rykker ned

Log ind