MENU

Herre Senior 2 7M Efterår, P2 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
317507 ma
22-08 2022
Kl. 20:15
FA 2000 3 HB 3 Jens Jessens Vej
3
-
4
317509 on
24-08 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 FB 12 Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
317508
27-08 2022
Kl. 14:00
FB 7 Nørrebro United 4 Jens Jessens Vej
4
-
3
317505
28-08 2022
Kl. 12:00
FB 8 Skjold 3 Jens Jessens Vej
0
-
2
317511
03-09 2022
Kl. 11:30
Skjold 3 FB 7 Lundehusparken
2
-
3
317514
03-09 2022
Kl. 16:00
FB 12 FA 2000 3 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
317510
04-09 2022
Kl. 13:45
Nørrebro United 4 Østerbro IF 2 Nørrebroparken
3
-
5
317506 on
07-09 2022
Kl. 18:30
Valby Stefan 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
3
317516 ma
12-09 2022
Kl. 19:00
Stefan 4 Nørrebro United 4 Rådvadsvej
1
-
5
317519
ma
12-09 2022
Kl. 19:30
FB 12 FB 8 Jens Jessens Vej
5
-
1
317517 ma
12-09 2022
Kl. 20:15
FA 2000 3 Valby Jens Jessens Vej
2
-
4
317513 to
15-09 2022
Kl. 18:00
HB 3 Valby Fælledparken
5
-
3
317515 to
15-09 2022
Kl. 19:15
Skjold 3 Østerbro IF 2 Lundehusparken
5
-
3
317518
17-09 2022
Kl. 12:30
HB 3 FB 7 Fælledparken
2
-
3
317524 on
21-09 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 Valby Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
317522 to
22-09 2022
Kl. 20:30
Skjold 3 Stefan 4 Lundehusparken
3
-
1
317521
fr
23-09 2022
Kl. 19:45
FB 8 FA 2000 3 Jens Jessens Vej
2
-
6
317523
24-09 2022
Kl. 14:00
FB 7 FB 12 Jens Jessens Vej
3
-
1
317520
24-09 2022
Kl. 16:00
Nørrebro United 4 HB 3 Nørrebroparken
3
-
3
317526 ma
26-09 2022
Kl. 18:00
Stefan 4 Østerbro IF 2 Rådvadsvej
5
-
2
317587 ma
26-09 2022
Kl. 20:15
FA 2000 3 FB 7 Jens Jessens Vej
3
-
0
317525 ma
26-09 2022
Kl. 20:30
Valby FB 8 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
0
317589 to
29-09 2022
Kl. 19:30
FB 12 Nørrebro United 4 Frederiksberg IP, kunst
0
-
0
317588
01-10 2022
Kl. 13:45
HB 3 Skjold 3 Fælledparken
3
-
2
317592 ma
03-10 2022
Kl. 17:30
Stefan 4 HB 3 Rådvadsvej
1
-
3
317591 ma
03-10 2022
Kl. 21:00
Skjold 3 FB 12 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
317594
on
05-10 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 FB 8 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
1
317593
08-10 2022
Kl. 14:00
FB 7 Valby Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
317590
09-10 2022
Kl. 15:00
Nørrebro United 4 FA 2000 3 Nørrebroparken
1
-
4
317597 ma
10-10 2022
Kl. 18:00
Valby FB 12 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
2
317598 ti
11-10 2022
Kl. 20:30
FB 7 Stefan 4 Jens Jessens Vej
7
-
1
317599 on
12-10 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 FA 2000 3 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
2
317596
16-10 2022
Kl. 12:00
FB 8 HB 3 Jens Jessens Vej
4
-
3
317595
16-10 2022
Kl. 13:45
Nørrebro United 4 Skjold 3 Nørrebroparken
3
-
2
317601 ma
17-10 2022
Kl. 20:15
Valby Nørrebro United 4 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
7
317603 on
19-10 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 HB 3 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
317602 on
19-10 2022
Kl. 20:15
FA 2000 3 Skjold 3 Jens Jessens Vej
2
-
3
317512
to
20-10 2022
Kl. 20:00
Stefan 4 FB 8 Grøndal Multicenter
4
-
1
317600
23-10 2022
Kl. 12:00
FB 8 FB 7 Jens Jessens Vej
4
-
6
317604 ma
24-10 2022
Kl. 19:30
FB 12 Stefan 4 Jens Jessens Vej
6
-
1
317618 ti
25-10 2022
Kl. 20:30
FB 7 Østerbro IF 2 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
317617 to
27-10 2022
Kl. 20:15
Stefan 4 FA 2000 3 Genforeningspladsen
1
-
7
317616
29-10 2022
Kl. 11:30
Skjold 3 Valby Lundehusparken
2
-
0
317619
30-10 2022
Kl. 12:30
HB 3 FB 12 Fælledparken
3
-
0
317605
30-10 2022
Kl. 14:00
Nørrebro United 4 FB 8 Nørrebroparken
1
-
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle fire puljer rykker ned

Log ind