MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P3 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
355860
20-08 2022
Kl. 12:00
Oversidder Union 5
355859 ma
22-08 2022
Kl. 18:30
Fix Inter Copenhagen CF Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
1
-
3
355862
ti
23-08 2022
Kl. 19:00
Stefan 6 FB 22 Grøndal Multicenter
4
-
2
355858
ti
23-08 2022
Kl. 20:15
Vestia VLI Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
1
355861
28-08 2022
Kl. 16:00
FB 30 FA 2000 10 Jens Jessens Vej
3
-
10
355867 ma
29-08 2022
Kl. 19:30
FB 22 Oversidder Jens Jessens Vej
355864
ma
29-08 2022
Kl. 20:00
VLI FB 30 Jens Jessens Vej
10
-
1
355865
ma
29-08 2022
Kl. 20:30
Inter Copenhagen CF Vestia Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
5
355863
03-09 2022
Kl. 16:00
FA 2000 10 Stefan 6 Jens Jessens Vej
4
-
8
355866
04-09 2022
Kl. 12:00
Union 5 Fix Grøndal Multicenter
Udehold taberdømt
355870 ma
05-09 2022
Kl. 18:30
Fix FB 22 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
Udehold taberdømt
355869
ti
06-09 2022
Kl. 20:15
Vestia Union 5 Bavnehøj Idrætsanlæg
7
-
2
355875 on
07-09 2022
Kl. 19:00
Stefan 6 Oversidder Grøndal Multicenter
355878
10-09 2022
Kl. 12:00
Oversidder Fix
Udehold taberdømt
355868
11-09 2022
Kl. 14:00
FA 2000 10 VLI Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
355874
11-09 2022
Kl. 17:30
FB 30 Inter Copenhagen CF Jens Jessens Vej
2
-
0
355880 ma
12-09 2022
Kl. 19:30
FB 22 Vestia Jens Jessens Vej
2
-
2
355876
17-09 2022
Kl. 10:30
VLI Stefan 6 Jens Jessens Vej
1
-
5
355879
18-09 2022
Kl. 12:00
Union 5 FB 30 Genforeningspladsen
5
-
1
355883
24-09 2022
Kl. 12:00
Oversidder FB 30
355885 ma
26-09 2022
Kl. 19:30
FB 22 FA 2000 10 Jens Jessens Vej
5
-
4
355882
ma
26-09 2022
Kl. 20:30
Inter Copenhagen CF Stefan 6 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
1
355887 on
28-09 2022
Kl. 19:00
VLI FB 22 Jens Jessens Vej
2
-
5
355881
01-10 2022
Kl. 12:00
Fix Vestia Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
Hjemmehold taberdømt
355884
02-10 2022
Kl. 14:00
Union 5 VLI Grøndal Multicenter
0
-
6
355888 ma
03-10 2022
Kl. 20:30
Inter Copenhagen CF Union 5 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
355890 on
05-10 2022
Kl. 19:00
Stefan 6 Vestia Rådvadsvej
Ude- og hjemmehold taberdømt
355889
08-10 2022
Kl. 12:00
FB 30 Fix Jens Jessens Vej
1
-
13
355893
08-10 2022
Kl. 12:45
VLI Inter Copenhagen CF Jens Jessens Vej
2
-
3
355886
09-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 10 Oversidder Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
355894 ma
10-10 2022
Kl. 19:30
FB 30 FB 22 Jens Jessens Vej
1
-
1
355892 ti
11-10 2022
Kl. 20:15
Vestia Oversidder Bavnehøj Idrætsanlæg
355895 fr
14-10 2022
Kl. 19:00
Stefan 6 Fix Grøndal Multicenter
Udehold taberdømt
355898
15-10 2022
Kl. 12:00
Oversidder VLI
355891
16-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 10 Union 5 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
355900 ma
17-10 2022
Kl. 19:30
FB 22 Inter Copenhagen CF Jens Jessens Vej
3
-
4
355899
on
19-10 2022
Kl. 20:00
Stefan 6 Union 5 Grøndal Multicenter
14
-
2
355897
22-10 2022
Kl. 12:00
Fix FA 2000 10 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
355902 ma
24-10 2022
Kl. 20:00
VLI Fix Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
355877 ma
24-10 2022
Kl. 20:30
Inter Copenhagen CF FA 2000 10 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
355896 ti
25-10 2022
Kl. 20:15
Vestia FB 30 Bavnehøj Idrætsanlæg
16
-
2
355903 on
26-10 2022
Kl. 20:30
Inter Copenhagen CF Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
355904
29-10 2022
Kl. 16:00
FB 30 Stefan 6 Jens Jessens Vej
3
-
8
355905
30-10 2022
Kl. 14:00
Union 5 FB 22 Grøndal Multicenter
2
-
4
355901
30-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 10 Vestia Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind