Herre Senior 4 7M Efterår, P4 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
355906
ma22-08 2022
18:30 Volvox Fremad Valby 5 Lersøparken
4
-
2
22. aug 2022
18:30
Volvox
4
Fremad Valby 5
2
355908
on24-08 2022
18:00 Oversidder Oversidder
24. aug 2022
18:00
Oversidder
Oversidder
355910
27-08 2022
14:30 Nørrebro United 7 FB 24 Nørrebroparken
7
-
3
27. aug 2022
14:30
Nørrebro United 7
7
FB 24
3
355913
ma29-08 2022
18:00 Laddersfield Town Volvox Valby Idrætspark
1
-
3
29. aug 2022
18:00
Laddersfield Town
1
Volvox
3
355911
ti30-08 2022
20:00 Vesterbro Alliancen Nørrebro United 7 Valby Idrætspark
1
-
3
30. aug 2022
20:00
Vesterbro Alliancen
1
Nørrebro United 7
3
355912
on31-08 2022
18:00 Fremad Valby 5 AB Tårnby Valby Idrætspark
4
-
1
31. aug 2022
18:00
Fremad Valby 5
4
AB Tårnby
1
355914
03-09 2022
11:15 Oversidder HB 12
03. sep 2022
11:15
Oversidder
HB 12
355915
04-09 2022
12:00 FB 24 Oversidder Jens Jessens Vej
04. sep 2022
12:00
FB 24
Oversidder
355917
ma05-09 2022
18:00 Volvox Oversidder Lersøparken
05. sep 2022
18:00
Volvox
Oversidder
355916
ti06-09 2022
20:00 Vesterbro Alliancen Fremad Valby 5 Valby Idrætspark
2
-
4
06. sep 2022
20:00
Vesterbro Alliancen
2
Fremad Valby 5
4
355920
10-09 2022
16:00 Nørrebro United 7 Oversidder Nørrebroparken
10. sep 2022
16:00
Nørrebro United 7
Oversidder
355919
11-09 2022
12:00 AB Tårnby Laddersfield Town Tårnby Stadion
6
-
2
11. sep 2022
12:00
AB Tårnby
6
Laddersfield Town
2
355922
ma12-09 2022
18:00 Laddersfield Town Vesterbro Alliancen Valby Idrætspark
3
-
3
12. sep 2022
18:00
Laddersfield Town
3
Vesterbro Alliancen
3
355923
ti13-09 2022
20:30 Oversidder HB 12
13. sep 2022
20:30
Oversidder
HB 12
355921
on14-09 2022
18:00 Fremad Valby 5 Nørrebro United 7 Valby Idrætspark
5
-
6
14. sep 2022
18:00
Fremad Valby 5
5
Nørrebro United 7
6
355918
to15-09 2022
20:00 HB 12 FB 24 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
0
15. sep 2022
20:00
HB 12
1
FB 24
0
355924
17-09 2022
10:00 Oversidder AB Tårnby
17. sep 2022
10:00
Oversidder
AB Tårnby
355925
18-09 2022
12:00 FB 24 Volvox Jens Jessens Vej
1
-
2
18. sep 2022
12:00
FB 24
1
Volvox
2
355927
ma26-09 2022
18:00 Laddersfield Town Nørrebro United 7 Valby Idrætspark
3
-
7
26. sep 2022
18:00
Laddersfield Town
3
Nørrebro United 7
7
355928
on28-09 2022
19:15 Oversidder AB Tårnby
28. sep 2022
19:15
Oversidder
AB Tårnby
355909
on28-09 2022
20:00 AB Tårnby Vesterbro Alliancen Tårnby Stadion
4
-
9
28. sep 2022
20:00
AB Tårnby
4
Vesterbro Alliancen
9
355907
to29-09 2022
20:00 HB 12 Laddersfield Town Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
29. sep 2022
20:00
HB 12
3
Laddersfield Town
1
355929
01-10 2022
10:00 Oversidder Fremad Valby 5
01. okt 2022
10:00
Oversidder
Fremad Valby 5
355930
01-10 2022
12:00 FB 24 Vesterbro Alliancen Jens Jessens Vej
7
-
1
01. okt 2022
12:00
FB 24
7
Vesterbro Alliancen
1
355926
02-10 2022
13:45 HB 12 Volvox Fælledparken
2
-
2
02. okt 2022
13:45
HB 12
2
Volvox
2
355933
ma03-10 2022
18:00 Laddersfield Town Oversidder Valby Idrætspark
03. okt 2022
18:00
Laddersfield Town
Oversidder
355931
ti04-10 2022
20:00 Vesterbro Alliancen Oversidder Valby Idrætspark
04. okt 2022
20:00
Vesterbro Alliancen
Oversidder
355932
on05-10 2022
18:00 Fremad Valby 5 FB 24 Valby Idrætspark
7
-
0
05. okt 2022
18:00
Fremad Valby 5
7
FB 24
0
355935
08-10 2022
13:00 Nørrebro United 7 Volvox Nørrebroparken
0
-
6
08. okt 2022
13:00
Nørrebro United 7
0
Volvox
6
355934
09-10 2022
12:00 AB Tårnby HB 12 Tårnby Stadion
1
-
3
09. okt 2022
12:00
AB Tårnby
1
HB 12
3
355936
ti11-10 2022
20:00 Vesterbro Alliancen Oversidder Valby Idrætspark
11. okt 2022
20:00
Vesterbro Alliancen
Oversidder
355938
on12-10 2022
18:00 Fremad Valby 5 Laddersfield Town Valby Idrætspark
3
-
0
12. okt 2022
18:00
Fremad Valby 5
3
Laddersfield Town
0
355940
15-10 2022
11:30 Nørrebro United 7 HB 12 Nørrebroparken
1
-
4
15. okt 2022
11:30
Nørrebro United 7
1
HB 12
4
355939
15-10 2022
12:00 AB Tårnby FB 24 Tårnby Stadion
4
-
4
15. okt 2022
12:00
AB Tårnby
4
FB 24
4
355937
16-10 2022
14:00 Volvox Oversidder Lersøparken
16. okt 2022
14:00
Volvox
Oversidder
355943
on19-10 2022
20:30 Oversidder Fremad Valby 5
19. okt 2022
20:30
Oversidder
Fremad Valby 5
355945
22-10 2022
14:00 FB 24 Laddersfield Town Jens Jessens Vej
3
-
2
22. okt 2022
14:00
FB 24
3
Laddersfield Town
2
355942
22-10 2022
15:00 HB 12 Vesterbro Alliancen Fælledparken
2
-
1
22. okt 2022
15:00
HB 12
2
Vesterbro Alliancen
1
355944
23-10 2022
13:30 Nørrebro United 7 Oversidder Nørrebroparken
23. okt 2022
13:30
Nørrebro United 7
Oversidder
355941
23-10 2022
14:00 Volvox AB Tårnby Lersøparken
6
-
1
23. okt 2022
14:00
Volvox
6
AB Tårnby
1
355992
ma24-10 2022
18:00 Laddersfield Town Oversidder Valby Idrætspark
24. okt 2022
18:00
Laddersfield Town
Oversidder
355990
ti25-10 2022
20:00 Vesterbro Alliancen Volvox Valby Idrætspark
4
-
2
25. okt 2022
20:00
Vesterbro Alliancen
4
Volvox
2
355991
on26-10 2022
18:00 Fremad Valby 5 HB 12 Valby Idrætspark
3
-
4
26. okt 2022
18:00
Fremad Valby 5
3
HB 12
4
356001
29-10 2022
10:00 Oversidder FB 24
29. okt 2022
10:00
Oversidder
FB 24
355993
30-10 2022
12:00 AB Tårnby Nørrebro United 7 Tårnby Stadion
4
-
1
30. okt 2022
12:00
AB Tårnby
4
Nørrebro United 7
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind