MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P4 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
355906 ma
22-08 2022
Kl. 18:30
Volvox Fremad Valby 5 Lersøparken
4
-
2
355908 on
24-08 2022
Kl. 18:00
Oversidder Oversidder
355910
27-08 2022
Kl. 14:30
Nørrebro United 7 FB 24 Nørrebroparken
7
-
3
355913 ma
29-08 2022
Kl. 18:00
Laddersfield Town Volvox Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
3
355911 ti
30-08 2022
Kl. 20:00
Vesterbro Alliancen Nørrebro United 7 Valby Idrætspark
1
-
3
355912
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 5 AB Tårnby Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
1
355914
03-09 2022
Kl. 11:15
Oversidder HB 12
355915
04-09 2022
Kl. 12:00
FB 24 Oversidder Jens Jessens Vej
355917 ma
05-09 2022
Kl. 18:00
Volvox Oversidder Lersøparken
355916 ti
06-09 2022
Kl. 20:00
Vesterbro Alliancen Fremad Valby 5 Valby Idrætspark
2
-
4
355920
10-09 2022
Kl. 16:00
Nørrebro United 7 Oversidder Nørrebroparken
355919
11-09 2022
Kl. 12:00
AB Tårnby Laddersfield Town Tårnby Stadion
6
-
2
355922 ma
12-09 2022
Kl. 18:00
Laddersfield Town Vesterbro Alliancen Valby Idrætspark
3
-
3
355923 ti
13-09 2022
Kl. 20:30
Oversidder HB 12
355921 on
14-09 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 5 Nørrebro United 7 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
6
355918
to
15-09 2022
Kl. 20:00
HB 12 FB 24 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
0
355924
17-09 2022
Kl. 10:00
Oversidder AB Tårnby
355925
18-09 2022
Kl. 12:00
FB 24 Volvox Jens Jessens Vej
1
-
2
355927 ma
26-09 2022
Kl. 18:00
Laddersfield Town Nørrebro United 7 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
7
355928 on
28-09 2022
Kl. 19:15
Oversidder AB Tårnby
355909
on
28-09 2022
Kl. 20:00
AB Tårnby Vesterbro Alliancen Tårnby Stadion
4
-
9
355907
to
29-09 2022
Kl. 20:00
HB 12 Laddersfield Town Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
355929
01-10 2022
Kl. 10:00
Oversidder Fremad Valby 5
355930
01-10 2022
Kl. 12:00
FB 24 Vesterbro Alliancen Jens Jessens Vej
7
-
1
355926
02-10 2022
Kl. 13:45
HB 12 Volvox Fælledparken
2
-
2
355933 ma
03-10 2022
Kl. 18:00
Laddersfield Town Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
355931 ti
04-10 2022
Kl. 20:00
Vesterbro Alliancen Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
355932 on
05-10 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 5 FB 24 Kunst, Valby IP, tribunen
7
-
0
355935
08-10 2022
Kl. 13:00
Nørrebro United 7 Volvox Nørrebroparken
355934
09-10 2022
Kl. 12:00
AB Tårnby HB 12 Tårnby Stadion
355936 ti
11-10 2022
Kl. 20:00
Vesterbro Alliancen Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
355938 on
12-10 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 5 Laddersfield Town Kunst, Valby IP, tribunen
355940
15-10 2022
Kl. 11:30
Nørrebro United 7 HB 12 Nørrebroparken
355939
15-10 2022
Kl. 12:00
AB Tårnby FB 24 Tårnby Stadion
355937
16-10 2022
Kl. 14:00
Volvox Oversidder Lersøparken
355943 on
19-10 2022
Kl. 20:30
Oversidder Fremad Valby 5
355945
22-10 2022
Kl. 14:00
FB 24 Laddersfield Town Jens Jessens Vej
355942
22-10 2022
Kl. 15:00
HB 12 Vesterbro Alliancen Fælledparken
355944
23-10 2022
Kl. 13:30
Nørrebro United 7 Oversidder Nørrebroparken
355941
23-10 2022
Kl. 14:00
Volvox AB Tårnby Lersøparken
355992 ma
24-10 2022
Kl. 18:00
Laddersfield Town Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
355990 ti
25-10 2022
Kl. 20:00
Vesterbro Alliancen Volvox Valby Idrætspark
355991 on
26-10 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 5 HB 12 Kunst, Valby IP, tribunen
356001
29-10 2022
Kl. 10:00
Oversidder FB 24
355993
30-10 2022
Kl. 12:00
AB Tårnby Nørrebro United 7 Tårnby Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind