MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P5 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
356002
ma
22-08 2022
Kl. 20:30
Copenhagen Foxes Fremad Valby 8 Valby Idrætspark
3
-
2
356004 ma
22-08 2022
Kl. 22:00
Frem 6 Oversidder Valby Idrætspark
356005
ti
23-08 2022
Kl. 18:00
Skjold 12 FA 2000 7 Lundehusparken
1
-
9
356006 fr
26-08 2022
Kl. 20:15
FB 26 FB 28 Jens Jessens Vej
1
-
1
356003
27-08 2022
Kl. 10:00
ØKF 3 Polyteknisk FK Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
356009
ma
29-08 2022
Kl. 20:30
Polyteknisk FK Copenhagen Foxes Valby Idrætspark
5
-
3
356010 ma
29-08 2022
Kl. 22:00
Oversidder ØKF 3
356008
on
31-08 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 8 Skjold 12 Valby Idrætspark
16
-
0
356011 to
01-09 2022
Kl. 17:45
FB 28 Frem 6 Jens Jessens Vej
6
-
1
356007
03-09 2022
Kl. 16:00
FA 2000 7 FB 26 Jens Jessens Vej
5
-
4
356013 ma
05-09 2022
Kl. 20:30
Copenhagen Foxes Oversidder Valby Idrætspark
356015 ti
06-09 2022
Kl. 18:00
Skjold 12 Polyteknisk FK Lundehusparken
3
-
5
356014 on
07-09 2022
Kl. 18:45
ØKF 3 FB 28 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
5
356012
10-09 2022
Kl. 16:00
FA 2000 7 Fremad Valby 8 Jens Jessens Vej
2
-
3
356018
ma
12-09 2022
Kl. 20:30
Polyteknisk FK FA 2000 7 Valby Idrætspark
2
-
4
356020 ma
12-09 2022
Kl. 22:00
Oversidder Skjold 12
356017
on
14-09 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 8 FB 26 Valby Idrætspark
5
-
0
356019
17-09 2022
Kl. 12:30
Frem 6 ØKF 3 Valby Idrætspark
3
-
6
356021
18-09 2022
Kl. 16:00
FB 28 Copenhagen Foxes Jens Jessens Vej
8
-
0
356016 on
21-09 2022
Kl. 20:30
Frem 6 FB 26 Valby Idrætspark
0
-
7
356023 ma
26-09 2022
Kl. 20:30
Polyteknisk FK FB 26 Valby Idrætspark
3
-
10
356025 ma
26-09 2022
Kl. 22:00
Oversidder Fremad Valby 8
356026 ti
27-09 2022
Kl. 20:30
FB 28 FA 2000 7 Jens Jessens Vej
3
-
2
356022
01-10 2022
Kl. 10:00
ØKF 3 Copenhagen Foxes Kløvermarkens Idrætsanlæg
7
-
1
356024
02-10 2022
Kl. 12:00
Frem 6 Skjold 12 Valby Idrætspark
3
-
2
356029 ma
03-10 2022
Kl. 20:30
Polyteknisk FK Oversidder Valby Idrætspark
356030 ti
04-10 2022
Kl. 18:00
Skjold 12 ØKF 3 Lundehusparken
0
-
9
356028
on
05-10 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 8 FB 28 Valby Idrætspark
3
-
3
356031 fr
07-10 2022
Kl. 19:45
FB 26 Copenhagen Foxes Jens Jessens Vej
4
-
0
356027
09-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 7 Frem 6 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
356033
ma
10-10 2022
Kl. 19:15
Copenhagen Foxes Frem 6 Valby Idrætspark
1
-
2
356034
on
12-10 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 8 Polyteknisk FK Valby Idrætspark
4
-
2
356032
15-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 7 Oversidder Jens Jessens Vej
356036
16-10 2022
Kl. 14:00
FB 26 ØKF 3 Jens Jessens Vej
6
-
2
356037
ma
17-10 2022
Kl. 20:30
Copenhagen Foxes Skjold 12 Valby Idrætspark
7
-
1
356040 fr
21-10 2022
Kl. 20:15
FB 26 Oversidder Jens Jessens Vej
356038
22-10 2022
Kl. 11:15
ØKF 3 FA 2000 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
9
-
4
356041
22-10 2022
Kl. 16:00
FB 28 Polyteknisk FK Jens Jessens Vej
1
-
0
356039
23-10 2022
Kl. 12:00
Frem 6 Fremad Valby 8 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
356035
23-10 2022
Kl. 12:45
Skjold 12 FB 28 Lundehusparken
2
-
0
356046 ti
25-10 2022
Kl. 22:00
Oversidder FB 28
356043 on
26-10 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby 8 ØKF 3 Valby Idrætspark
1
-
4
356044
29-10 2022
Kl. 15:00
Frem 6 Polyteknisk FK Valby Idrætspark
3
-
1
356042
29-10 2022
Kl. 16:00
FA 2000 7 Copenhagen Foxes Jens Jessens Vej
5
-
2
356045
30-10 2022
Kl. 11:30
Skjold 12 FB 26 Lundehusparken
0
-
16
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind