MENU

Herre Senior 4 7M Efterår, P6 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
356047
ma
22-08 2022
Kl. 20:15
B93 2 Fremad Valby 10 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
2
356048 ma
22-08 2022
Kl. 22:00
Oversidder Stefan 7
356049 ma
22-08 2022
Kl. 22:00
KB 5 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
356050
27-08 2022
Kl. 16:00
FB 27 Hellas 2 Jens Jessens Vej
2
-
3
356051
28-08 2022
Kl. 17:30
Østerbro IF 7 FB 25 Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
356055 ma
29-08 2022
Kl. 22:00
Oversidder Oversidder
356056 ti
30-08 2022
Kl. 20:30
FB 25 KB 5 Jens Jessens Vej
1
-
7
356054
to
01-09 2022
Kl. 19:00
Stefan 7 B93 2 Rådvadsvej
3
-
3
356052 to
01-09 2022
Kl. 19:30
Hellas 2 Østerbro IF 7 Kulbaneparken
2
-
5
356053
04-09 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 10 FB 27 Valby Idrætspark
2
-
1
356058 ma
05-09 2022
Kl. 22:00
B93 2 Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
356059 ma
05-09 2022
Kl. 22:00
Oversidder FB 25
356060
to
08-09 2022
Kl. 18:15
FB 27 Stefan 7 Jens Jessens Vej
3
-
2
356057 to
08-09 2022
Kl. 19:30
Hellas 2 Fremad Valby 10 Kulbaneparken
1
-
2
356061
11-09 2022
Kl. 17:30
Østerbro IF 7 KB 5 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
13
356064 ma
12-09 2022
Kl. 22:00
KB 5 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
356065 ma
12-09 2022
Kl. 22:00
Oversidder FB 27
356063
to
15-09 2022
Kl. 18:30
Stefan 7 Hellas 2 Rådvadsvej
3
-
1
356066
17-09 2022
Kl. 14:00
FB 25 B93 2 Jens Jessens Vej
1
-
6
356062
18-09 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 10 Østerbro IF 7 Valby Idrætspark
1
-
5
356067 ma
26-09 2022
Kl. 22:00
Oversidder B93 2
356070 ma
26-09 2022
Kl. 22:00
Oversidder Fremad Valby 10
356071 ti
27-09 2022
Kl. 20:30
FB 25 Hellas 2 Jens Jessens Vej
2
-
2
356069 to
29-09 2022
Kl. 20:30
KB 5 FB 27 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
2
356068
02-10 2022
Kl. 12:00
Stefan 7 Østerbro IF 7 Rådvadsvej
3
-
1
356074 ma
03-10 2022
Kl. 22:00
Stefan 7 Oversidder Rådvadsvej
356072 to
06-10 2022
Kl. 19:45
Hellas 2 KB 5 Kulbaneparken
1
-
5
356073
08-10 2022
Kl. 13:30
Fremad Valby 10 FB 25 Valby Idrætspark
7
-
3
356075
08-10 2022
Kl. 14:00
FB 27 Oversidder Jens Jessens Vej
356076
09-10 2022
Kl. 17:30
Østerbro IF 7 B93 2 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
6
356080 ti
11-10 2022
Kl. 20:30
FB 27 FB 25 Jens Jessens Vej
1
-
2
356077 on
12-10 2022
Kl. 17:30
Hellas 2 Oversidder Kulbaneparken
356081 to
13-10 2022
Kl. 21:00
Østerbro IF 7 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
356079
15-10 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 10 Stefan 7 Valby Idrætspark
3
-
2
356078
15-10 2022
Kl. 17:30
B93 2 KB 5 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
4
356083 ma
17-10 2022
Kl. 22:00
Oversidder Hellas 2
356086
ti
18-10 2022
Kl. 20:30
FB 25 Stefan 7 Jens Jessens Vej
3
-
2
356082
to
20-10 2022
Kl. 20:30
B93 2 FB 27 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
3
356084 to
20-10 2022
Kl. 20:30
KB 5 Fremad Valby 10 Kunst, KB, P. Bangs Vej
7
-
1
356085 to
20-10 2022
Kl. 21:00
Østerbro IF 7 Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
356091 ma
24-10 2022
Kl. 22:00
Oversidder FB 25
356088 on
26-10 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 10 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
356087 on
26-10 2022
Kl. 19:30
Hellas 2 B93 2 Kulbaneparken
Hjemmehold taberdømt
356089
to
27-10 2022
Kl. 20:15
Stefan 7 KB 5 Genforeningspladsen
2
-
11
356090
30-10 2022
Kl. 10:00
FB 27 Østerbro IF 7 Jens Jessens Vej
2
-
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning
De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de otte puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle otte puljer rykker ned

Log ind