MENU

Serie 2, P2/3 Forår, P2 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
294101
fr
01-04 2022
Kl. 19:00
B1908 3 Sundby BK 2 Sundby Idrætspark
2 - 3
294107
02-04 2022
Kl. 12:00
Viktoria 2 Fremad Valby 2 Kunst, Fælledparken
2 - 2
294103
02-04 2022
Kl. 14:00
HB 2 AB Tårnby 2 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
294109
03-04 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 GVI 3 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
294106 ma
04-04 2022
Kl. 20:00
Union 2 CBS Sport 3 Genforeningspladsen
1 - 1
294108
ti
05-04 2022
Kl. 19:00
FB 2 Østerbro IF 2 Jens Jessens Vej
2 - 1
294112
ti
05-04 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 HB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 2
294116
ti
05-04 2022
Kl. 20:15
Sundby BK 2 Sønderbro Fight 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
294111 fr
08-04 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 Union 2 Tårnby Stadion
10 - 1
294110
10-04 2022
Kl. 12:00
GVI 3 FB 2 GVI. Nymosen
0 - 3
294117
10-04 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 3 B1908 3 Jens Jessens Vej
1 - 2
294113
10-04 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 Viktoria 2 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 6
294119
ti
12-04 2022
Kl. 20:00
Union 2 B1908 3 Genforeningspladsen
1 - 4
294120 on
13-04 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 Fremad Valby 2 Tårnby Stadion
6 - 3
294122
to
14-04 2022
Kl. 12:00
FB 2 Sundby BK 2 Jens Jessens Vej
3 - 1
294123 to
14-04 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 CBS Sport 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
294198
ti
19-04 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 Union 2 Valby IP, Stadion, kunst
6 - 1
296315
ti
19-04 2022
Kl. 20:15
Sundby BK 2 Viktoria 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 0
294187 fr
22-04 2022
Kl. 19:00
B1908 3 Sønderbro Fight 2 Sundby Idrætspark
Udehold taberdømt
296316
24-04 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 3 FB 2 Jens Jessens Vej
1 - 5
294186
24-04 2022
Kl. 16:00
GVI 3 HB 2 GVI. Nymosen
Hjemmehold taberdømt
294199
24-04 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 AB Tårnby 2 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 0
297678 fr
29-04 2022
Kl. 18:00
Union 2 Sønderbro Fight 2 Grøndal Multicenter
3 - 0
297679 fr
29-04 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 GVI 3 Tårnby Stadion
3 - 2
297681
fr
29-04 2022
Kl. 19:00
Fremad Valby 2 Østerbro IF 2 Valby IP, Stadion, kunst
1 - 4
297677
30-04 2022
Kl. 10:00
HB 2 Sundby BK 2 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 7
297680
30-04 2022
Kl. 12:00
Viktoria 2 CBS Sport 3 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 1
297687
ti
03-05 2022
Kl. 20:15
Sundby BK 2 AB Tårnby 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
297684 fr
06-05 2022
Kl. 19:00
B1908 3 Viktoria 2 Sundby Idrætspark
2 - 2
297686
08-05 2022
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 FB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 7
297688
08-05 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 3 HB 2 Jens Jessens Vej
10 - 1
297683
08-05 2022
Kl. 14:00
GVI 3 Fremad Valby 2 GVI. Nymosen
2 - 6
297685
08-05 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 Union 2 Kunst, Fælledparken
5 - 0
297693
ti
10-05 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 Sundby BK 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
297690 on
11-05 2022
Kl. 20:00
Union 2 FB 2 Genforeningspladsen
Hjemmehold taberdømt
297691 fr
13-05 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 CBS Sport 3 Tårnby Stadion
3 - 1
297689
14-05 2022
Kl. 14:00
HB 2 B1908 3 Fælledparken
5 - 2
297692
14-05 2022
Kl. 14:00
Viktoria 2 Sønderbro Fight 2 Fælledparken
4 - 2
297694
15-05 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 GVI 3 Kunst, Fælledparken
4 - 1
297705
ti
17-05 2022
Kl. 20:15
Sundby BK 2 Østerbro IF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6 - 5
297704 to
19-05 2022
Kl. 19:15
Sønderbro Fight 2 HB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 1
297696 fr
20-05 2022
Kl. 19:00
B1908 3 AB Tårnby 2 Sundby Idrætspark
0 - 1
297697
21-05 2022
Kl. 12:00
FB 2 Viktoria 2 Jens Jessens Vej
2 - 1
297706
22-05 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 3 Fremad Valby 2 Jens Jessens Vej
6 - 2
297796
ti
24-05 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 B1908 3 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
297795 fr
27-05 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 Sønderbro Fight 2 Tårnby Stadion
3 - 0
297707
29-05 2022
Kl. 12:00
GVI 3 Sundby BK 2 GVI. Nymosen
0 - 5
297812
29-05 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 2 CBS Sport 3 Kunst, Fælledparken
1 - 2
297682
ti
31-05 2022
Kl. 19:30
FB 2 B1908 3 Jens Jessens Vej
6 - 0
297814
ti
31-05 2022
Kl. 20:00
Union 2 Sundby BK 2 Genforeningspladsen
1 - 9
297826
04-06 2022
Kl. 12:00
FB 2 AB Tårnby 2 Jens Jessens Vej
3 - 1
297824
04-06 2022
Kl. 14:00
Viktoria 2 HB 2 Fælledparken
Udehold taberdømt
298379
05-06 2022
Kl. 14:00
CBS Sport 3 GVI 3 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
298348 ti
07-06 2022
Kl. 19:15
Sønderbro Fight 2 Fremad Valby 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 4
297708
ti
07-06 2022
Kl. 19:30
HB 2 FB 2 Fælledparken
5 - 5
297779 ti
07-06 2022
Kl. 20:00
Union 2 Viktoria 2 Genforeningspladsen
2 - 4
294121 to
09-06 2022
Kl. 18:00
Viktoria 2 GVI 3 Fælledparken
Udehold taberdømt
297813
to
09-06 2022
Kl. 19:00
B1908 3 Østerbro IF 2 Sundby Idrætspark
1 - 4
294118
ti
14-06 2022
Kl. 19:30
HB 2 Østerbro IF 2 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 5
298385
ti
14-06 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 FB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
297695 on
15-06 2022
Kl. 19:00
GVI 3 Union 2 GVI. Nymosen
Hjemmehold taberdømt
298384 fr
17-06 2022
Kl. 18:00
AB Tårnby 2 Viktoria 2 Tårnby Stadion
2 - 3
298482
fr
17-06 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 Sønderbro Fight 2 Ryparken Idrætsanlæg
9 - 2
298383
18-06 2022
Kl. 14:00
HB 2 Union 2 Fælledparken
Udehold taberdømt
298495
18-06 2022
Kl. 14:00
Sundby BK 2 CBS Sport 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
298381
19-06 2022
Kl. 14:00
GVI 3 B1908 3 GVI. Nymosen
Hjemmehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 og 3 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 5 og 6 samt den dårligste nr. 10 rykker ned.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) 
dårligste placering 
b) 
flest udeblivelser 
c) 
dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) 
dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) 
dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) 
lodtrækning.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold

Log ind