MENU

Serie 3, P2/5 Forår, P2 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
301013
03-04 2022
Kl. 10:00
HB 4 Husum 3 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
0
301016
03-04 2022
Kl. 10:00
Vestia 2 FB 6 Bavnehøj Idrætsanlæg
2
-
2
300995
03-04 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 Sundby BK 3 Avedøre Stadion Kunstgræs
3
-
1
301026 on
06-04 2022
Kl. 20:30
B93 3 HB 4 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
1
301057
fr
08-04 2022
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 Hvidovre IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
3
301028
09-04 2022
Kl. 16:00
Sundby BK 3 Fremad Valby 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
301025
10-04 2022
Kl. 14:00
Husum 3 Skovshoved IF 4 Husumparken
2
-
3
301027
10-04 2022
Kl. 14:00
FB 6 Vanløse IF 3 Jens Jessens Vej
6
-
0
301024
10-04 2022
Kl. 16:00
CSC 2 Vestia 2 Sundby Idrætspark
1
-
0
301059
on
13-04 2022
Kl. 20:00
Skovshoved IF 4 Hvidovre IF 3 Gentofte Sportspark Vest
0
-
3
301062 to
14-04 2022
Kl. 10:00
Vestia 2 Sundby BK 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
301058 to
14-04 2022
Kl. 12:00
HB 4 FB 6 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
5
301060 to
14-04 2022
Kl. 12:00
Husum 3 B93 3 Husumparken
2
-
2
301063 to
14-04 2022
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 FC Udfordringen 2 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
301061 to
14-04 2022
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 CSC 2 Vanløse Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
301069 on
20-04 2022
Kl. 20:30
B93 3 Skovshoved IF 4 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
0
301628
fr
22-04 2022
Kl. 18:00
Sundby BK 3 Vanløse IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
301629 fr
22-04 2022
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 Vestia 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
2
301510
23-04 2022
Kl. 14:00
FB 6 Husum 3 Jens Jessens Vej
6
-
1
301064
24-04 2022
Kl. 16:00
CSC 2 HB 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
0
301644 on
27-04 2022
Kl. 20:30
B93 3 FB 6 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
2
301065
to
28-04 2022
Kl. 19:00
Hvidovre IF 3 Fremad Valby 4 Avedøre Stadion Kunstgræs
2
-
2
301636
30-04 2022
Kl. 12:00
Vanløse IF 3 FC Udfordringen 2 Vanløse Idrætspark
2
-
2
301634
01-05 2022
Kl. 10:00
Skovshoved IF 4 Fremad Valby 4 Skovshoved I P
Udehold taberdømt
301635
01-05 2022
Kl. 12:00
Husum 3 CSC 2 Husumparken
2
-
2
301630
01-05 2022
Kl. 14:00
HB 4 Sundby BK 3 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
3
301648
01-05 2022
Kl. 16:00
Vestia 2 Hvidovre IF 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
3
301015 ti
03-05 2022
Kl. 20:45
Vanløse IF 3 B93 3 Vanløse Idrætspark
1
-
1
302580
fr
06-05 2022
Kl. 19:00
Sundby BK 3 Husum 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
2
302577
07-05 2022
Kl. 16:00
FB 6 Skovshoved IF 4 Jens Jessens Vej
3
-
2
302582
08-05 2022
Kl. 12:00
FC Udfordringen 2 HB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
3
301990
08-05 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 Vanløse IF 3 Hvidovre IF's baner
Udehold taberdømt
302579
08-05 2022
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 Vestia 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
3
301014 on
11-05 2022
Kl. 19:15
Skovshoved IF 4 FC Udfordringen 2 Skovshoved I P
3
-
3
302603 on
11-05 2022
Kl. 20:30
B93 3 Sundby BK 3 B 93 Svanemølleanlæg.
9
-
1
302588
14-05 2022
Kl. 12:00
HB 4 Hvidovre IF 3 Kunst, Fælledparken
0
-
0
302595
14-05 2022
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 Fremad Valby 4 Vanløse Idrætspark
302591
15-05 2022
Kl. 12:00
Skovshoved IF 4 Vestia 2 Skovshoved I P
Udehold taberdømt
302594
15-05 2022
Kl. 14:00
Husum 3 FC Udfordringen 2 Husumparken
3
-
2
302604
15-05 2022
Kl. 14:00
FB 6 CSC 2 Jens Jessens Vej
6
-
0
302615 fr
20-05 2022
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 B93 3 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
5
302614
21-05 2022
Kl. 12:00
Sundby BK 3 FB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
6
302611
22-05 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 Husum 3 Hvidovre IF's baner
2
-
0
302613
22-05 2022
Kl. 14:00
Fremad Valby 4 HB 4 Valby IP, tribunen
3
-
4
302612
22-05 2022
Kl. 16:00
Vestia 2 Vanløse IF 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
302605
22-05 2022
Kl. 16:00
CSC 2 Skovshoved IF 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
7
302620
on
25-05 2022
Kl. 20:30
B93 3 Hvidovre IF 3 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
3
302622
28-05 2022
Kl. 14:00
FB 6 FC Udfordringen 2 Jens Jessens Vej
4
-
1
302617
29-05 2022
Kl. 10:00
HB 4 Vestia 2 Kunst, Fælledparken
2
-
4
302618
29-05 2022
Kl. 12:00
Skovshoved IF 4 Vanløse IF 3 Skovshoved I P
Udehold taberdømt
302619
29-05 2022
Kl. 14:00
Husum 3 Fremad Valby 4 Husumparken
1
-
5
302616
29-05 2022
Kl. 14:00
CSC 2 Sundby BK 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
302639
04-06 2022
Kl. 16:00
Vanløse IF 3 HB 4 Vanløse Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
302643
05-06 2022
Kl. 10:00
Fremad Valby 4 B93 3 Valby IP, tribunen
0
-
3
302645
05-06 2022
Kl. 10:00
FC Udfordringen 2 CSC 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
3
302626
05-06 2022
Kl. 10:00
Skovshoved IF 4 Sundby BK 3 Skovshoved I P
4
-
0
302623
05-06 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 FB 6 Hvidovre IF's baner
2
-
5
302641
05-06 2022
Kl. 16:00
Vestia 2 Husum 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
3
301982
to
09-06 2022
Kl. 19:00
CSC 2 B93 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
301023
12-06 2022
Kl. 10:00
Fremad Valby 4 CSC 2 Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
302706 on
15-06 2022
Kl. 20:30
B93 3 Vestia 2 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
2
302757
18-06 2022
Kl. 14:00
FB 6 Fremad Valby 4 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
302758
18-06 2022
Kl. 16:00
Sundby BK 3 FC Udfordringen 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
7
302703
19-06 2022
Kl. 10:00
HB 4 Skovshoved IF 4 Kunst, Fælledparken
1
-
5
302704
19-06 2022
Kl. 14:00
Husum 3 Vanløse IF 3 Husumparken
Udehold taberdømt
302673
19-06 2022
Kl. 16:00
CSC 2 Hvidovre IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 2 - 5 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i pulje 2 - 5 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2 efter foråret 2022.

Log ind