Serie 3, P2/5 Forår, P2 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
301013
03-04 2022
10:00 HB 4 Husum 3 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
0
03. apr 2022
10:00
HB 4
4
Husum 3
0
Runde 1
301016
03-04 2022
10:00 Vestia 2 FB 6 Bavnehøj Idrætsanlæg
2
-
2
03. apr 2022
10:00
Vestia 2
2
FB 6
2
Runde 1
300995
03-04 2022
14:00 Hvidovre IF 3 Sundby BK 3 Avedøre Stadion Kunstgræs
3
-
1
03. apr 2022
14:00
Hvidovre IF 3
3
Sundby BK 3
1
Runde 2
301026
on06-04 2022
20:30 B93 3 HB 4 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
1
06. apr 2022
20:30
B93 3
3
HB 4
1
Runde 2
301057
fr08-04 2022
20:00 FC Udfordringen 2 Hvidovre IF 3 Valby Idrætspark
1
-
3
08. apr 2022
20:00
FC Udfordringen 2
1
Hvidovre IF 3
3
Runde 2
301028
09-04 2022
16:00 Sundby BK 3 Fremad Valby 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
09. apr 2022
16:00
Sundby BK 3
0
Fremad Valby 4
1
Runde 2
301025
10-04 2022
14:00 Husum 3 Skovshoved IF 4 Husumparken
2
-
3
10. apr 2022
14:00
Husum 3
2
Skovshoved IF 4
3
Runde 2
301027
10-04 2022
14:00 FB 6 Vanløse IF 3 Jens Jessens Vej
6
-
0
10. apr 2022
14:00
FB 6
6
Vanløse IF 3
0
Runde 2
301024
10-04 2022
16:00 CSC 2 Vestia 2 Sundby Idrætspark
1
-
0
10. apr 2022
16:00
CSC 2
1
Vestia 2
0
Runde 3
301059
on13-04 2022
20:00 Skovshoved IF 4 Hvidovre IF 3 Gentofte Sportspark Vest
0
-
3
13. apr 2022
20:00
Skovshoved IF 4
0
Hvidovre IF 3
3
Runde 3
301062
to14-04 2022
10:00 Vestia 2 Sundby BK 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
HHT
14. apr 2022
10:00
Vestia 2
Sundby BK 3
HHT
Runde 3
301058
to14-04 2022
12:00 HB 4 FB 6 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
5
14. apr 2022
12:00
HB 4
1
FB 6
5
Runde 3
301060
to14-04 2022
12:00 Husum 3 B93 3 Husumparken
2
-
2
14. apr 2022
12:00
Husum 3
2
B93 3
2
Runde 3
301063
to14-04 2022
14:00 Fremad Valby 4 FC Udfordringen 2 Valby Idrætspark
HHT
14. apr 2022
14:00
Fremad Valby 4
FC Udfordringen 2
HHT
Runde 3
301061
to14-04 2022
16:00 Vanløse IF 3 CSC 2 Vanløse Idrætspark
HHT
14. apr 2022
16:00
Vanløse IF 3
CSC 2
HHT
Runde 4
301069
on20-04 2022
20:30 B93 3 Skovshoved IF 4 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
0
20. apr 2022
20:30
B93 3
5
Skovshoved IF 4
0
Runde 4
301628
fr22-04 2022
18:00 Sundby BK 3 Vanløse IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
22. apr 2022
18:00
Sundby BK 3
3
Vanløse IF 3
1
Runde 4
301629
fr22-04 2022
20:00 FC Udfordringen 2 Vestia 2 Valby Idrætspark
1
-
2
22. apr 2022
20:00
FC Udfordringen 2
1
Vestia 2
2
Runde 4
301510
23-04 2022
14:00 FB 6 Husum 3 Jens Jessens Vej
6
-
1
23. apr 2022
14:00
FB 6
6
Husum 3
1
Runde 4
301064
24-04 2022
16:00 CSC 2 HB 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
0
24. apr 2022
16:00
CSC 2
3
HB 4
0
Runde 5
301644
on27-04 2022
20:30 B93 3 FB 6 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
2
27. apr 2022
20:30
B93 3
1
FB 6
2
Runde 4
301065
to28-04 2022
19:00 Hvidovre IF 3 Fremad Valby 4 Avedøre Stadion Kunstgræs
2
-
2
28. apr 2022
19:00
Hvidovre IF 3
2
Fremad Valby 4
2
Runde 5
301636
30-04 2022
12:00 Vanløse IF 3 FC Udfordringen 2 Vanløse Idrætspark
2
-
2
30. apr 2022
12:00
Vanløse IF 3
2
FC Udfordringen 2
2
Runde 5
301634
01-05 2022
10:00 Skovshoved IF 4 Fremad Valby 4 Skovshoved I P
UHT
01. maj 2022
10:00
Skovshoved IF 4
Fremad Valby 4
UHT
Runde 5
301635
01-05 2022
12:00 Husum 3 CSC 2 Husumparken
2
-
2
01. maj 2022
12:00
Husum 3
2
CSC 2
2
Runde 5
301630
01-05 2022
14:00 HB 4 Sundby BK 3 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
3
01. maj 2022
14:00
HB 4
6
Sundby BK 3
3
Runde 5
301648
01-05 2022
16:00 Vestia 2 Hvidovre IF 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
3
01. maj 2022
16:00
Vestia 2
3
Hvidovre IF 3
3
Runde 1
301015
ti03-05 2022
20:45 Vanløse IF 3 B93 3 Vanløse Idrætspark
1
-
1
03. maj 2022
20:45
Vanløse IF 3
1
B93 3
1
Runde 6
302580
fr06-05 2022
19:00 Sundby BK 3 Husum 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
2
06. maj 2022
19:00
Sundby BK 3
5
Husum 3
2
Runde 6
302577
07-05 2022
16:00 FB 6 Skovshoved IF 4 Jens Jessens Vej
3
-
2
07. maj 2022
16:00
FB 6
3
Skovshoved IF 4
2
Runde 6
302582
08-05 2022
12:00 FC Udfordringen 2 HB 4 Valby Idrætspark
3
-
3
08. maj 2022
12:00
FC Udfordringen 2
3
HB 4
3
Runde 6
301990
08-05 2022
14:00 Hvidovre IF 3 Vanløse IF 3 Hvidovre IF's baner
UHT
08. maj 2022
14:00
Hvidovre IF 3
Vanløse IF 3
UHT
Runde 6
302579
08-05 2022
14:00 Fremad Valby 4 Vestia 2 Valby Idrætspark
1
-
3
08. maj 2022
14:00
Fremad Valby 4
1
Vestia 2
3
Runde 1
301014
on11-05 2022
19:15 Skovshoved IF 4 FC Udfordringen 2 Skovshoved I P
3
-
3
11. maj 2022
19:15
Skovshoved IF 4
3
FC Udfordringen 2
3
Runde 7
302603
on11-05 2022
20:30 B93 3 Sundby BK 3 B 93 Svanemølleanlæg.
9
-
1
11. maj 2022
20:30
B93 3
9
Sundby BK 3
1
Runde 7
302588
14-05 2022
12:00 HB 4 Hvidovre IF 3 Fælledparken
0
-
0
14. maj 2022
12:00
HB 4
0
Hvidovre IF 3
0
Runde 7
302595
14-05 2022
16:00 Vanløse IF 3 Fremad Valby 4 Vanløse Idrætspark
14. maj 2022
16:00
Vanløse IF 3
Fremad Valby 4
Runde 7
302591
15-05 2022
12:00 Skovshoved IF 4 Vestia 2 Skovshoved I P
UHT
15. maj 2022
12:00
Skovshoved IF 4
Vestia 2
UHT
Runde 7
302594
15-05 2022
14:00 Husum 3 FC Udfordringen 2 Husumparken
3
-
2
15. maj 2022
14:00
Husum 3
3
FC Udfordringen 2
2
Runde 7
302604
15-05 2022
14:00 FB 6 CSC 2 Jens Jessens Vej
6
-
0
15. maj 2022
14:00
FB 6
6
CSC 2
0
Runde 8
302615
fr20-05 2022
20:00 FC Udfordringen 2 B93 3 Valby Idrætspark
0
-
5
20. maj 2022
20:00
FC Udfordringen 2
0
B93 3
5
Runde 8
302614
21-05 2022
12:00 Sundby BK 3 FB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
6
21. maj 2022
12:00
Sundby BK 3
1
FB 6
6
Runde 8
302611
22-05 2022
14:00 Hvidovre IF 3 Husum 3 Hvidovre IF's baner
2
-
0
22. maj 2022
14:00
Hvidovre IF 3
2
Husum 3
0
Runde 8
302613
22-05 2022
14:00 Fremad Valby 4 HB 4 Valby Idrætspark
3
-
4
22. maj 2022
14:00
Fremad Valby 4
3
HB 4
4
Runde 8
302612
22-05 2022
16:00 Vestia 2 Vanløse IF 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
UHT
22. maj 2022
16:00
Vestia 2
Vanløse IF 3
UHT
Runde 8
302605
22-05 2022
16:00 CSC 2 Skovshoved IF 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
7
22. maj 2022
16:00
CSC 2
3
Skovshoved IF 4
7
Runde 9
302620
on25-05 2022
20:30 B93 3 Hvidovre IF 3 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
3
25. maj 2022
20:30
B93 3
5
Hvidovre IF 3
3
Runde 9
302622
28-05 2022
14:00 FB 6 FC Udfordringen 2 Jens Jessens Vej
4
-
1
28. maj 2022
14:00
FB 6
4
FC Udfordringen 2
1
Runde 9
302617
29-05 2022
10:00 HB 4 Vestia 2 Fælledparken
2
-
4
29. maj 2022
10:00
HB 4
2
Vestia 2
4
Runde 9
302618
29-05 2022
12:00 Skovshoved IF 4 Vanløse IF 3 Skovshoved I P
UHT
29. maj 2022
12:00
Skovshoved IF 4
Vanløse IF 3
UHT
Runde 9
302619
29-05 2022
14:00 Husum 3 Fremad Valby 4 Husumparken
1
-
5
29. maj 2022
14:00
Husum 3
1
Fremad Valby 4
5
Runde 9
302616
29-05 2022
14:00 CSC 2 Sundby BK 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
29. maj 2022
14:00
CSC 2
1
Sundby BK 3
1
Runde 10
302639
04-06 2022
16:00 Vanløse IF 3 HB 4 Vanløse Idrætspark
HHT
04. jun 2022
16:00
Vanløse IF 3
HB 4
HHT
Runde 10
302643
05-06 2022
10:00 Fremad Valby 4 B93 3 Valby Idrætspark
0
-
3
05. jun 2022
10:00
Fremad Valby 4
0
B93 3
3
Runde 10
302645
05-06 2022
10:00 FC Udfordringen 2 CSC 2 Valby Idrætspark
4
-
3
05. jun 2022
10:00
FC Udfordringen 2
4
CSC 2
3
Runde 10
302626
05-06 2022
10:00 Skovshoved IF 4 Sundby BK 3 Skovshoved I P
4
-
0
05. jun 2022
10:00
Skovshoved IF 4
4
Sundby BK 3
0
Runde 10
302623
05-06 2022
14:00 Hvidovre IF 3 FB 6 Hvidovre IF's baner
2
-
5
05. jun 2022
14:00
Hvidovre IF 3
2
FB 6
5
Runde 10
302641
05-06 2022
16:00 Vestia 2 Husum 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
3
05. jun 2022
16:00
Vestia 2
1
Husum 3
3
Runde 6
301982
to09-06 2022
19:00 CSC 2 B93 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
09. jun 2022
19:00
CSC 2
1
B93 3
4
Runde 1
301023
12-06 2022
10:00 Fremad Valby 4 CSC 2 Valby Idrætspark
HHT
12. jun 2022
10:00
Fremad Valby 4
CSC 2
HHT
Runde 11
302706
on15-06 2022
20:30 B93 3 Vestia 2 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
2
15. jun 2022
20:30
B93 3
1
Vestia 2
2
Runde 11
302757
18-06 2022
14:00 FB 6 Fremad Valby 4 Jens Jessens Vej
UHT
18. jun 2022
14:00
FB 6
Fremad Valby 4
UHT
Runde 11
302758
18-06 2022
16:00 Sundby BK 3 FC Udfordringen 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
7
18. jun 2022
16:00
Sundby BK 3
0
FC Udfordringen 2
7
Runde 11
302703
19-06 2022
10:00 HB 4 Skovshoved IF 4 Fælledparken
1
-
5
19. jun 2022
10:00
HB 4
1
Skovshoved IF 4
5
Runde 11
302704
19-06 2022
14:00 Husum 3 Vanløse IF 3 Husumparken
UHT
19. jun 2022
14:00
Husum 3
Vanløse IF 3
UHT
Runde 11
302673
19-06 2022
16:00 CSC 2 Hvidovre IF 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
19. jun 2022
16:00
CSC 2
Hvidovre IF 3
HHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 2 - 5 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i pulje 2 - 5 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2 efter foråret 2022.

Log ind