MENU

Serie 3, P2/5 Forår, P3 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
302859 ma
28-03 2022
Kl. 20:30
Oversidder Skjold 3
302857
fr
01-04 2022
Kl. 20:00
Brønshøj 3 Bispebjerg 2 Tingbjerg Idrætspark
1 - 2
302858
02-04 2022
Kl. 14:00
FB 4 FB 8 Jens Jessens Vej
5 - 0
302852
03-04 2022
Kl. 12:00
ØKF 2 Sundby BK 4 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 6
302856
03-04 2022
Kl. 14:00
Union 3 HB 6 Genforeningspladsen
1 - 1
302874 fr
08-04 2022
Kl. 18:00
Sundby BK 4 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
302869
09-04 2022
Kl. 12:00
KFUM 3 Union 3 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 6
302875
09-04 2022
Kl. 14:00
HB 6 ØKF 2 Kunst, Fælledparken
0 - 0
302866
10-04 2022
Kl. 12:00
Skjold 3 FB 4 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
302872
10-04 2022
Kl. 12:00
FB 8 Brønshøj 3 Jens Jessens Vej
0 - 2
302895 ma
11-04 2022
Kl. 19:15
Oversidder HB 6
302893 to
14-04 2022
Kl. 10:00
Brønshøj 3 Skjold 3 Tingbjerg Idrætspark
0 - 1
302892
to
14-04 2022
Kl. 12:00
KFUM 3 Bispebjerg 2 Emdrupparken
4 - 6
302894
to
14-04 2022
Kl. 14:00
FB 4 Sundby BK 4 Jens Jessens Vej
1 - 6
302887 ti
19-04 2022
Kl. 18:00
Union 3 ØKF 2 Grøndal Multicenter
3 - 1
302886 on
20-04 2022
Kl. 18:30
HB 3 FB 8 Fælledparken
4 - 1
302902
fr
22-04 2022
Kl. 18:00
HB 6 FB 4 Kunst, Fælledparken
0 - 1
302898
23-04 2022
Kl. 12:00
Bispebjerg 2 Union 3 Lersøparken
5 - 1
302896
24-04 2022
Kl. 12:00
Skjold 3 HB 3 Ryparken Idrætsanlæg
5 - 0
302897
24-04 2022
Kl. 14:00
ØKF 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
302900
24-04 2022
Kl. 14:00
FB 8 KFUM 3 Jens Jessens Vej
0 - 2
302901
24-04 2022
Kl. 14:00
Sundby BK 4 Brønshøj 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
302871
ti
26-04 2022
Kl. 18:30
Bispebjerg 2 HB 3 Lersøparken
1 - 3
302912 fr
29-04 2022
Kl. 18:30
KFUM 3 Skjold 3 Emdrupparken
1 - 7
302913 fr
29-04 2022
Kl. 20:00
Brønshøj 3 HB 6 Tingbjerg Idrætspark
2 - 2
302903
fr
29-04 2022
Kl. 20:00
HB 3 Sundby BK 4 Kunst, Fælledparken
1 - 4
302916
30-04 2022
Kl. 12:00
Bispebjerg 2 FB 8 Lersøparken
7 - 2
302919
30-04 2022
Kl. 14:00
FB 4 ØKF 2 Jens Jessens Vej
7 - 1
302911
30-04 2022
Kl. 14:00
Union 3 Oversidder Genforeningspladsen
302924 ti
03-05 2022
Kl. 20:30
Oversidder FB 4
302926 fr
06-05 2022
Kl. 18:00
HB 6 HB 3 Kunst, Fælledparken
1 - 1
302921
07-05 2022
Kl. 14:00
Skjold 3 Bispebjerg 2 Fælledparken
3 - 2
302922
08-05 2022
Kl. 12:00
ØKF 2 Brønshøj 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
302923
08-05 2022
Kl. 14:00
FB 8 Union 3 Jens Jessens Vej
4 - 4
302925
08-05 2022
Kl. 14:00
Sundby BK 4 KFUM 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
302927 on
11-05 2022
Kl. 19:00
HB 3 ØKF 2 Fælledparken
4 - 2
302930 fr
13-05 2022
Kl. 20:00
Brønshøj 3 Oversidder Tingbjerg Idrætspark
302931
14-05 2022
Kl. 12:00
Bispebjerg 2 Sundby BK 4 Lersøparken
0 - 3
302928
14-05 2022
Kl. 14:00
Union 3 FB 4 Genforeningspladsen
4 - 3
302929
14-05 2022
Kl. 14:00
KFUM 3 HB 6 Emdrupparken
0 - 0
302932
15-05 2022
Kl. 16:00
FB 8 Skjold 3 Jens Jessens Vej
2 - 5
302939 on
18-05 2022
Kl. 20:30
Oversidder HB 3
302941
fr
20-05 2022
Kl. 18:00
HB 6 Bispebjerg 2 Fælledparken
2 - 1
302937
fr
20-05 2022
Kl. 18:30
FB 4 Brønshøj 3 Jens Jessens Vej
3 - 2
302934
21-05 2022
Kl. 10:00
ØKF 2 KFUM 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
8 - 0
302933
21-05 2022
Kl. 14:00
Skjold 3 Union 3 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 0
302940
22-05 2022
Kl. 14:00
Sundby BK 4 FB 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
302956 on
25-05 2022
Kl. 19:00
HB 3 FB 4 Fælledparken
3 - 6
302959
28-05 2022
Kl. 12:00
Bispebjerg 2 ØKF 2 Lersøparken
3 - 7
302960
28-05 2022
Kl. 14:00
FB 8 HB 6 Jens Jessens Vej
3 - 2
302957
28-05 2022
Kl. 14:00
Union 3 Brønshøj 3 Genforeningspladsen
0 - 1
302958
28-05 2022
Kl. 16:00
KFUM 3 Oversidder Emdrupparken
302942
29-05 2022
Kl. 12:00
Skjold 3 Sundby BK 4 Ryparken Idrætsanlæg
4 - 1
302969 on
01-06 2022
Kl. 20:30
Oversidder Bispebjerg 2
302968 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
KFUM 3 FB 4 Emdrupparken
2 - 5
302967 fr
03-06 2022
Kl. 20:00
Brønshøj 3 HB 3 Tingbjerg Idrætspark
Udehold taberdømt
302966
04-06 2022
Kl. 14:00
Union 3 Sundby BK 4 Genforeningspladsen
1 - 3
302961
05-06 2022
Kl. 14:00
ØKF 2 FB 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 0
302970 ma
06-06 2022
Kl. 10:00
HB 6 Skjold 3 Kunst, Fælledparken
3 - 1
302853 fr
10-06 2022
Kl. 18:00
HB 3 KFUM 3 Fælledparken
3 - 0
302974 ti
14-06 2022
Kl. 18:30
Bispebjerg 2 FB 4 Lersøparken
0 - 2
302972 on
15-06 2022
Kl. 19:30
HB 3 Union 3 Fælledparken
1 - 0
302971
fr
17-06 2022
Kl. 18:00
Skjold 3 ØKF 2 Ryparken Idrætsanlæg
2 - 2
302973
18-06 2022
Kl. 12:00
KFUM 3 Brønshøj 3 Emdrupparken
3 - 2
302976
19-06 2022
Kl. 14:00
Sundby BK 4 HB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 1
302975
19-06 2022
Kl. 16:00
FB 8 Oversidder Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 2 - 5 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i pulje 2 - 5 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2 efter foråret 2022.

Log ind