MENU

Serie 3, P2/5 Forår, P5 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
303487 ti
29-03 2022
Kl. 20:30
Oversidder Skjold 4
303486
fr
01-04 2022
Kl. 19:00
FB 5 FB 9 Jens Jessens Vej
3
-
5
303482
02-04 2022
Kl. 16:00
Føroyar 2 Vigerslev 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
5
303483
02-04 2022
Kl. 16:00
Tårnby FF 2 Dragør 2 Vestamager Idrætsanlæg
4
-
0
303485
03-04 2022
Kl. 14:00
B 1903 5 Oversidder B1903
303492 to
07-04 2022
Kl. 20:00
Vigerslev 2 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
303491 fr
08-04 2022
Kl. 19:00
FB 9 B 1903 5 Jens Jessens Vej
1
-
7
303589
09-04 2022
Kl. 16:00
Fix 2 Føroyar 2 Tingbjerg Idrætspark
1
-
3
303489
10-04 2022
Kl. 10:00
Dragør 2 FC Nyhavn 2 Dragør Bk
0
-
4
303490
10-04 2022
Kl. 12:00
Oversidder Tårnby FF 2
303488
10-04 2022
Kl. 16:00
Skjold 4 FB 5 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
10
303738 ti
12-04 2022
Kl. 19:15
Oversidder Fix 2
303735 to
14-04 2022
Kl. 10:00
Dragør 2 Oversidder Dragør Bk
303736 to
14-04 2022
Kl. 12:00
B 1903 5 Skjold 4 B1903
Udehold taberdømt
303737
to
14-04 2022
Kl. 12:00
FB 5 Vigerslev 2 Jens Jessens Vej
0
-
3
303656 to
14-04 2022
Kl. 12:00
Tårnby FF 2 FB 9 Vestamager Idrætsanlæg
6
-
1
303744
to
21-04 2022
Kl. 20:00
Vigerslev 2 B 1903 5 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
2
303759
23-04 2022
Kl. 16:00
Fix 2 FB 5 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
3
-
7
303741
24-04 2022
Kl. 10:00
Føroyar 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
303742
24-04 2022
Kl. 12:00
Oversidder FC Nyhavn 2
303743
24-04 2022
Kl. 16:00
FB 9 Dragør 2 Jens Jessens Vej
1
-
6
303740
24-04 2022
Kl. 16:00
Skjold 4 Tårnby FF 2 Fælledparken
4
-
4
303775 fr
29-04 2022
Kl. 18:00
FC Nyhavn 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
305847
fr
29-04 2022
Kl. 19:00
FB 5 Føroyar 2 Jens Jessens Vej
5
-
2
303760
30-04 2022
Kl. 12:00
Tårnby FF 2 Vigerslev 2 Vestamager Idrætsanlæg
1
-
2
305842
01-05 2022
Kl. 10:00
Dragør 2 Skjold 4 Dragør Bk
Udehold taberdømt
305846
01-05 2022
Kl. 12:00
Oversidder FB 9
305843
01-05 2022
Kl. 14:00
B 1903 5 Fix 2 B1903
15
-
2
305852 ti
03-05 2022
Kl. 20:30
Oversidder FB 5
303658 on
04-05 2022
Kl. 18:00
FC Nyhavn 2 Føroyar 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
305856
to
05-05 2022
Kl. 20:00
Vigerslev 2 Dragør 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
1
305848
07-05 2022
Kl. 16:00
Skjold 4 Oversidder Fælledparken
305850
08-05 2022
Kl. 16:00
Føroyar 2 B 1903 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
305851
08-05 2022
Kl. 16:00
FB 9 FC Nyhavn 2 Jens Jessens Vej
3
-
1
305860
on
11-05 2022
Kl. 18:30
Fix 2 Tårnby FF 2 Gadelandet
4
-
4
305862 fr
13-05 2022
Kl. 18:00
FC Nyhavn 2 FB 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
305861
14-05 2022
Kl. 12:00
Tårnby FF 2 Føroyar 2 Vestamager Idrætsanlæg
4
-
3
305863
15-05 2022
Kl. 10:00
Dragør 2 Fix 2 Dragør Bk
3
-
2
305865
15-05 2022
Kl. 12:00
Oversidder Vigerslev 2
305866
15-05 2022
Kl. 16:00
FB 9 Skjold 4 Jens Jessens Vej
1
-
1
305864 ma
16-05 2022
Kl. 20:15
B 1903 5 Oversidder B1903
305870 ti
17-05 2022
Kl. 20:30
Oversidder Tårnby FF 2
305871
to
19-05 2022
Kl. 20:00
Vigerslev 2 FB 9 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
0
305872
21-05 2022
Kl. 16:00
Fix 2 Oversidder Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
305867
22-05 2022
Kl. 16:00
Skjold 4 FC Nyhavn 2 Fælledparken
Udehold taberdømt
305868
22-05 2022
Kl. 16:00
Føroyar 2 Dragør 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
5
306059 fr
27-05 2022
Kl. 18:00
FC Nyhavn 2 B 1903 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
8
306056
28-05 2022
Kl. 12:00
Tårnby FF 2 FB 5 Vestamager Idrætsanlæg
0
-
3
306060
29-05 2022
Kl. 10:00
Dragør 2 Oversidder Dragør Bk
306061
29-05 2022
Kl. 12:00
Oversidder Føroyar 2
306066
29-05 2022
Kl. 16:00
FB 9 Fix 2 Jens Jessens Vej
2
-
2
311200 ti
31-05 2022
Kl. 20:30
Oversidder Oversidder
305869 on
01-06 2022
Kl. 18:00
B 1903 5 FB 5 B1903
12
-
0
311197 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
FC Nyhavn 2 Vigerslev 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
311199 fr
03-06 2022
Kl. 19:00
FB 5 Dragør 2 Jens Jessens Vej
Hjemmehold taberdømt
311202
04-06 2022
Kl. 16:00
Fix 2 Skjold 4 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
1
-
3
311198
05-06 2022
Kl. 14:00
B 1903 5 Tårnby FF 2 B1903
Udehold taberdømt
306069
05-06 2022
Kl. 16:00
Føroyar 2 FB 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
3
303484 on
08-06 2022
Kl. 18:30
FC Nyhavn 2 Fix 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
5
306027
on
08-06 2022
Kl. 19:30
Skjold 4 Vigerslev 2 Fælledparken
1
-
2
313533 on
15-06 2022
Kl. 18:15
Skjold 4 Føroyar 2 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
3
313538
on
15-06 2022
Kl. 20:30
Vigerslev 2 Fix 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
1
313535
to
16-06 2022
Kl. 18:00
Dragør 2 B 1903 5 Dragør Bk
0
-
7
313534
18-06 2022
Kl. 12:00
Tårnby FF 2 FC Nyhavn 2 Vestamager Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
313536
19-06 2022
Kl. 12:00
Oversidder FB 5
313537
19-06 2022
Kl. 14:00
FB 9 Oversidder Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 2 - 5 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i pulje 2 - 5 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2 efter foråret 2022.

Log ind