MENU

Serie 5, P2/8 Forår, P2 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
613594
to
31-03 2022
Kl. 20:30
B93 5 HB 11 B 93 Svanemølleanlæg.
7
-
2
613591
02-04 2022
Kl. 14:00
FC Culpa 2 CBS Sport 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
3
613593
02-04 2022
Kl. 14:00
Skjold 15 FB 21 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
10
613592
03-04 2022
Kl. 16:00
Oversidder ØKF 5
613711
on
06-04 2022
Kl. 20:30
Valby 5 Skjold 15 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
2
613709 fr
08-04 2022
Kl. 19:00
ØKF 5 FC Culpa 2 Sundby Idrætspark
Udehold taberdømt
613596
09-04 2022
Kl. 14:00
HB 11 FC Nordhavn 2 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
6
613707
10-04 2022
Kl. 10:00
CBS Sport 4 B93 5 Jens Jessens Vej
1
-
2
613710
10-04 2022
Kl. 16:00
FB 21 Oversidder Jens Jessens Vej
613712 to
14-04 2022
Kl. 14:00
HB 11 CBS Sport 4 Kunst, Fælledparken
2
-
6
613714
ma
18-04 2022
Kl. 10:00
FC Culpa 2 FB 21 Valby Idrætspark
1
-
2
613720
ma
18-04 2022
Kl. 10:00
FC Nordhavn 2 Skjold 15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
613717 ma
18-04 2022
Kl. 16:00
Oversidder Valby 5
617626 on
20-04 2022
Kl. 18:30
Valby 5 FC Culpa 2 Valby Idrætspark
2
-
8
422997
23-04 2022
Kl. 12:00
Skjold 15 Oversidder Fælledparken
613725
24-04 2022
Kl. 10:00
CBS Sport 4 FC Nordhavn 2 Jens Jessens Vej
4
-
2
422998
24-04 2022
Kl. 16:00
FB 21 B93 5 Jens Jessens Vej
6
-
1
613718
to
28-04 2022
Kl. 20:30
B93 5 ØKF 5 B 93 Svanemølleanlæg.
6
-
0
617630
on
04-05 2022
Kl. 20:40
B93 5 Valby 5 B 93 Svanemølleanlæg.
7
-
3
617628
07-05 2022
Kl. 10:00
FC Culpa 2 Skjold 15 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
5
617627
07-05 2022
Kl. 12:00
HB 11 FB 21 Fælledparken
1
-
5
617631
07-05 2022
Kl. 18:00
FC Nordhavn 2 Oversidder Emdrupparken
617629
08-05 2022
Kl. 10:00
CBS Sport 4 ØKF 5 Jens Jessens Vej
4
-
0
613595
ti
10-05 2022
Kl. 19:30
FC Nordhavn 2 Valby 5 Emdrupparken
5
-
1
631807 on
18-05 2022
Kl. 18:30
Valby 5 HB 11 Valby Idrætspark
3
-
6
617633
fr
20-05 2022
Kl. 18:00
ØKF 5 FC Nordhavn 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
4
617634
21-05 2022
Kl. 16:00
Skjold 15 B93 5 Fælledparken
3
-
4
617638
22-05 2022
Kl. 10:00
CBS Sport 4 FB 21 Jens Jessens Vej
1
-
1
617632
22-05 2022
Kl. 16:00
Oversidder FC Culpa 2
631811 to
26-05 2022
Kl. 20:30
B93 5 Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
631810
fr
27-05 2022
Kl. 18:00
ØKF 5 FB 21 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
5
631808
28-05 2022
Kl. 12:00
HB 11 Skjold 15 Fælledparken
2
-
9
631812
28-05 2022
Kl. 18:00
FC Nordhavn 2 FC Culpa 2 Emdrupparken
Udehold taberdømt
631809
29-05 2022
Kl. 10:00
CBS Sport 4 Valby 5 Jens Jessens Vej
9
-
3
677132 on
01-06 2022
Kl. 18:30
Valby 5 ØKF 5 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
671385
04-06 2022
Kl. 10:00
FC Culpa 2 B93 5 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
1
677111
04-06 2022
Kl. 16:00
Skjold 15 CBS Sport 4 Fælledparken
1
-
3
677113
05-06 2022
Kl. 10:00
FC Nordhavn 2 FB 21 Emdrupparken
0
-
8
677110
05-06 2022
Kl. 16:00
Oversidder HB 11
677225 on
08-06 2022
Kl. 18:30
Valby 5 FB 21 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
613859 to
09-06 2022
Kl. 19:00
ØKF 5 HB 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
677224
ma
13-06 2022
Kl. 20:30
B93 5 FC Nordhavn 2 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
3
677134
19-06 2022
Kl. 14:00
HB 11 FC Culpa 2 Fælledparken
3
-
3
677137
19-06 2022
Kl. 14:00
ØKF 5 Skjold 15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
3
677135
19-06 2022
Kl. 16:00
CBS Sport 4 Oversidder Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 27 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 - 9 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind