MENU

Serie 5, P2/8 Forår, P3 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
678272
02-04 2022
Kl. 11:00
Jægersborg 7 Heimdal 5 Gentofte Sportspark Vest
1
-
1
677226
03-04 2022
Kl. 16:00
FC Ryparken 2 Union 5 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
678276
03-04 2022
Kl. 16:00
HIK 6 Oversidder HIK
678280 to
07-04 2022
Kl. 20:00
Union 5 Jægersborg 7 Genforeningspladsen
4
-
2
678286 to
07-04 2022
Kl. 20:30
Oversidder Skjold 11
678279 fr
08-04 2022
Kl. 20:00
Heimdal 5 HIK 6 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
1
678282
10-04 2022
Kl. 12:00
FB 20 Hekla 2 Jens Jessens Vej
2
-
2
678289 on
13-04 2022
Kl. 19:00
Hekla 2 Oversidder Hekla Park
678291 ma
18-04 2022
Kl. 10:00
HIK 6 Skjold 11 HIK
7
-
2
678290 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 7 KB 10 Gentofte Sportspark Vest
3
-
1
678288
ma
18-04 2022
Kl. 14:00
FC Ryparken 2 FB 20 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
1
679872 to
21-04 2022
Kl. 20:30
Oversidder FC Ryparken 2
679865
24-04 2022
Kl. 12:00
FB 20 Jægersborg 7 Jens Jessens Vej
2
-
4
679861
24-04 2022
Kl. 14:00
Skjold 11 Hekla 2 Fælledparken
5
-
1
679843 ma
25-04 2022
Kl. 19:45
KB 10 Heimdal 5 Frederiksberg IP, kunst
0
-
0
678281
to
28-04 2022
Kl. 19:00
KB 10 FC Ryparken 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
3
679839 fr
29-04 2022
Kl. 19:00
Union 5 HIK 6 Genforeningspladsen
2
-
2
680360 to
05-05 2022
Kl. 20:00
Union 5 KB 10 Genforeningspladsen
4
-
1
680371
08-05 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 7 Oversidder Gentofte Sportspark Vest
680322
08-05 2022
Kl. 14:00
FC Ryparken 2 Skjold 11 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
0
680382
08-05 2022
Kl. 16:00
HIK 6 Hekla 2 HIK
2
-
3
679873 on
11-05 2022
Kl. 18:00
Heimdal 5 FB 20 Fælledparken
1
-
1
678287 on
18-05 2022
Kl. 18:00
Heimdal 5 Union 5 Fælledparken
Hjemmehold taberdømt
681022 to
19-05 2022
Kl. 20:30
Oversidder Heimdal 5
680383
22-05 2022
Kl. 12:00
Hekla 2 FC Ryparken 2 Hekla Park
1
-
2
681023 to
26-05 2022
Kl. 10:00
Heimdal 5 Skjold 11 Kunst, Fælledparken
Hjemmehold taberdømt
681592 to
26-05 2022
Kl. 20:00
Union 5 Oversidder Grøndal Multicenter
681021 to
26-05 2022
Kl. 20:00
Union 5 FB 20 Grøndal Multicenter
1
-
3
681594
29-05 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 7 Hekla 2 Gentofte Sportspark Vest
0
-
1
682262
29-05 2022
Kl. 16:00
HIK 6 FC Ryparken 2 HIK
1
-
2
681593 ma
30-05 2022
Kl. 19:45
KB 10 FB 20 Frederiksberg IP, kunst
1
-
4
682285 to
02-06 2022
Kl. 20:30
Oversidder KB 10
682282
04-06 2022
Kl. 16:00
HIK 6 FB 20 HIK
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
682264
05-06 2022
Kl. 10:00
FC Ryparken 2 Jægersborg 7 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
1
682279
05-06 2022
Kl. 14:00
Hekla 2 Heimdal 5 Hekla Park
2
-
1
682281
05-06 2022
Kl. 14:00
Skjold 11 Union 5 Fælledparken
3
-
6
677227
12-06 2022
Kl. 14:00
Hekla 2 KB 10 Hekla Park
Udehold taberdømt
680984
12-06 2022
Kl. 14:00
Skjold 11 Jægersborg 7 Ryparken Idrætsanlæg
8
-
1
678270 ti
14-06 2022
Kl. 19:30
Skjold 11 FB 20 Fælledparken
4
-
0
680983 on
15-06 2022
Kl. 20:15
KB 10 HIK 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
7
682286
19-06 2022
Kl. 14:00
Heimdal 5 FC Ryparken 2 Fælledparken
1
-
5
682292
19-06 2022
Kl. 16:00
Union 5 Hekla 2 Grøndal Multicenter
3
-
4
682293
19-06 2022
Kl. 16:00
KB 10 Skjold 11 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
1
682294
19-06 2022
Kl. 16:00
Jægersborg 7 HIK 6 Gentofte Sportspark Vest
2
-
7
682295
19-06 2022
Kl. 16:00
FB 20 Oversidder Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 27 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 - 9 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind