MENU

Serie 5, P2/8 Forår, P6 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
683925
02-04 2022
Kl. 10:00
Skjold 12 FB 15 Ryparken Idrætsanlæg
8
-
0
683923
03-04 2022
Kl. 16:00
FA 2000 11 HB 10 Jens Jessens Vej
3
-
5
683929 fr
08-04 2022
Kl. 18:00
Union 7 Oversidder Genforeningspladsen
683930 fr
08-04 2022
Kl. 20:00
HB 10 Heimdal 4 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
0
683933 fr
08-04 2022
Kl. 20:00
Jægersborg 5 Skjold 12 Gentofte Sportspark Vest
4
-
4
683932
10-04 2022
Kl. 10:00
FB 15 KFB 4 Jens Jessens Vej
2
-
2
683931
10-04 2022
Kl. 14:00
KB 9 FA 2000 11 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
7
683934
fr
15-04 2022
Kl. 18:00
Union 7 HB 10 Genforeningspladsen
2
-
2
683937
17-04 2022
Kl. 12:00
Heimdal 4 KB 9 Fælledparken
0
-
4
683938 ma
18-04 2022
Kl. 10:00
Oversidder Skjold 12
683936 ma
18-04 2022
Kl. 14:00
KFB 4 Jægersborg 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
683935 ma
18-04 2022
Kl. 16:00
FA 2000 11 FB 15 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
683939 fr
22-04 2022
Kl. 18:00
HB 10 Oversidder Fælledparken
683941
23-04 2022
Kl. 10:00
Skjold 12 KFB 4 Fælledparken
5
-
1
683942
24-04 2022
Kl. 10:00
FB 15 Heimdal 4 Jens Jessens Vej
2
-
1
683943
24-04 2022
Kl. 14:00
Jægersborg 5 FA 2000 11 Gentofte Sportspark Vest
0
-
10
683940
24-04 2022
Kl. 16:00
KB 9 Union 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
8
683927 fr
29-04 2022
Kl. 19:00
Oversidder Jægersborg 5
Udehold taberdømt
683947
ma
02-05 2022
Kl. 18:30
Jægersborg 5 Heimdal 4 Gentofte Sportspark Vest
0
-
1
683924 ma
02-05 2022
Kl. 19:00
KFB 4 KB 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
683946 fr
06-05 2022
Kl. 18:00
HB 10 KB 9 Fælledparken
2
-
3
683944
08-05 2022
Kl. 12:00
Union 7 FB 15 Grøndal Multicenter
2
-
2
683945
08-05 2022
Kl. 16:00
FA 2000 11 Skjold 12 Jens Jessens Vej
2
-
3
683948
08-05 2022
Kl. 16:00
Oversidder KFB 4
Udehold taberdømt
683951
21-05 2022
Kl. 10:00
Skjold 12 Heimdal 4 Fælledparken
2
-
2
683952
22-05 2022
Kl. 10:00
FB 15 HB 10 Jens Jessens Vej
1
-
5
683950
22-05 2022
Kl. 16:00
KB 9 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
683949
22-05 2022
Kl. 18:00
KFB 4 FA 2000 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
744082
to
26-05 2022
Kl. 18:00
Union 7 Skjold 12 Grøndal Multicenter
3
-
4
683955 fr
27-05 2022
Kl. 19:00
KB 9 FB 15 Kunst, KB, P. Bangs Vej
7
-
2
683954 fr
27-05 2022
Kl. 20:00
HB 10 Jægersborg 5 Kunst, Fælledparken
Udehold taberdømt
684253
29-05 2022
Kl. 14:00
Heimdal 4 KFB 4 Fælledparken
Udehold taberdømt
684254
29-05 2022
Kl. 16:00
Oversidder FA 2000 11
683926 to
02-06 2022
Kl. 20:00
Union 7 Heimdal 4 Genforeningspladsen
6
-
0
684257
04-06 2022
Kl. 10:00
Skjold 12 HB 10 Fælledparken
6
-
0
684256
05-06 2022
Kl. 14:00
KFB 4 Union 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
684258
05-06 2022
Kl. 16:00
Oversidder FB 15
684259
05-06 2022
Kl. 16:00
Jægersborg 5 KB 9 Gentofte Sportspark Vest
4
-
5
684255
05-06 2022
Kl. 16:00
FA 2000 11 Heimdal 4 Jens Jessens Vej
7
-
1
683953
11-06 2022
Kl. 16:00
Jægersborg 5 Union 7 Gentofte Sportspark Vest
Hjemmehold taberdømt
684263
19-06 2022
Kl. 12:00
Heimdal 4 Oversidder Fælledparken
684260
19-06 2022
Kl. 14:00
Union 7 FA 2000 11 Genforeningspladsen
5
-
1
684261
19-06 2022
Kl. 16:00
HB 10 KFB 4 Fælledparken
Udehold taberdømt
684262
19-06 2022
Kl. 16:00
KB 9 Skjold 12 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
2
684264
19-06 2022
Kl. 16:00
FB 15 Jægersborg 5 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 27 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 - 9 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind