MENU

Futsal 1. Division Øst, Herrer //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
166265
to
18-11 2021
Kl. 20:15
Ishøj United Futsal Gentofte Ishøj Idrætscenter
3 - 4
166263
20-11 2021
Kl. 13:00
Fårevejle BK HB Fårevejle Hallen
1 - 5
166272
21-11 2021
Kl. 09:30
FC Saget FC Fjordbold Hal C
3 - 5
166293
27-11 2021
Kl. 17:00
HB Ishøj United ECV Hallen
3 - 3
166280
27-11 2021
Kl. 17:30
Futsal Gentofte FC Saget Gentofte Sportspark, Opvisningshal
6 - 2
166294 ti
30-11 2021
Kl. 19:00
Fårevejle BK FC Saget Fårevejle Hallen
4 - 3
166295
to
02-12 2021
Kl. 20:15
Ishøj United FC Fjordbold Ishøj Idrætscenter
2 - 4
166464
04-12 2021
Kl. 16:30
HB Futsal Gentofte Kildeskovshallen
6 - 8
166465
ti
07-12 2021
Kl. 19:00
Fårevejle BK Futsal Gentofte Fårevejle Hallen
4 - 7
167205
11-12 2021
Kl. 13:15
FC Saget Ishøj United ECV Hallen
1 - 4
167204
11-12 2021
Kl. 14:00
FC Fjordbold HB Skuldelev Idrætspark
2 - 6
166279
02-01 2022
Kl. 16:00
FC Fjordbold Fårevejle BK Frederikssund Hallerne
7 - 4
167206
to
06-01 2022
Kl. 20:15
Ishøj United Fårevejle BK Ishøj Idrætscenter
5 - 13
167208
08-01 2022
Kl. 17:00
HB FC Saget ECV Hallen
5 - 2
167207
08-01 2022
Kl. 18:00
Futsal Gentofte FC Fjordbold Gentofte Sportspark, Opvisningshal
9 - 6
167227
22-01 2022
Kl. 15:00
HB Fårevejle BK Hal C
4 - 5
167212
22-01 2022
Kl. 16:00
Futsal Gentofte Ishøj United Gentofte Sportspark, Opvisningshal
UHT

Udehold taberdømt

167209
22-01 2022
Kl. 17:00
FC Fjordbold FC Saget Frederikssund Hallerne
UHT

Udehold taberdømt

167229 ti
25-01 2022
Kl. 19:00
Fårevejle BK FC Fjordbold Fårevejle Hallen
UHT

Udehold taberdømt

167264 to
27-01 2022
Kl. 20:15
Ishøj United HB Ishøj Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

167265
29-01 2022
Kl. 13:00
FC Saget Futsal Gentofte ECV Hallen
167266
05-02 2022
Kl. 17:00
FC Fjordbold Ishøj United Frederikssund Hallerne
UHT

Udehold taberdømt

167321
06-02 2022
Kl. 11:00
FC Saget Fårevejle BK ECV Hallen
167269
06-02 2022
Kl. 16:30
Futsal Gentofte HB Kildeskovshallen
167322 to
10-02 2022
Kl. 20:15
Ishøj United FC Saget Ishøj Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

167639
13-02 2022
Kl. 09:30
HB FC Fjordbold Hal C
167471
13-02 2022
Kl. 16:30
Futsal Gentofte Fårevejle BK Kildeskovshallen
167669 ti
15-02 2022
Kl. 19:00
Fårevejle BK Ishøj United Fårevejle Hallen
UHT

Udehold taberdømt

167812
19-02 2022
Kl. 13:15
FC Saget HB Sundbyøster Hal 2
167811
20-02 2022
Kl. 12:00
FC Fjordbold Futsal Gentofte Møllegårdhallen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
1) Det er førstnævnte holds ansvar at medbringe:
     - futsalbold, veste, tidtager samt indberette kampens resultat

2) Benskinner er obligatoriske i Futsal.

3) Der anvendes elektronisk holdkort i Futsalturneringen.

4) Spilletiden er 2 x 20 min (effektiv) med to dommere

Log ind