MENU

Herre Senior 1 7M Forår, P1 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
589691
ti
05-04 2022
Kl. 19:00
FB Union 2 Jens Jessens Vej
2
-
4
589687 on
06-04 2022
Kl. 19:15
FC Sukkerbold Nørrebro United 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
2
589689 on
06-04 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 2 KB Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
8
589690 on
06-04 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 HIK Ryparken Idrætsanlæg
0
-
2
589688
09-04 2022
Kl. 12:00
FC Randoms Nørrebro BK Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
3
589694 ma
18-04 2022
Kl. 18:00
FC Randoms FC Sukkerbold Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
3
589692 ti
19-04 2022
Kl. 20:30
HIK FB Gentofte Sportspark Vest
1
-
5
589695 ti
19-04 2022
Kl. 20:30
KB Nørrebro BK Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
6
589696 on
20-04 2022
Kl. 20:00
Union 2 Fremad Valby 2 Grøndal Multicenter
2
-
9
589693
23-04 2022
Kl. 13:00
Nørrebro United 2 Østerbro IF 2 Nørrebroparken
6
-
2
589701 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
FB Fremad Valby 2 Jens Jessens Vej
2
-
4
589698 ti
26-04 2022
Kl. 19:15
FC Sukkerbold KB Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
0
589700 on
27-04 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 FC Randoms Ryparken Idrætsanlæg
1
-
3
589699
30-04 2022
Kl. 13:15
Nørrebro BK Union 2 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
1
589697
30-04 2022
Kl. 16:00
HIK Nørrebro United 2 HIK
Hjemmehold taberdømt
589703 ma
02-05 2022
Kl. 18:00
FC Randoms HIK Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
589706 ti
03-05 2022
Kl. 20:00
Union 2 FC Sukkerbold Genforeningspladsen
0
-
1
589704 on
04-05 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 2 Nørrebro BK Kunst, Valby IP, tribunen
6
-
3
589702
07-05 2022
Kl. 11:30
Nørrebro United 2 FB Nørrebroparken
3
-
2
589705
07-05 2022
Kl. 12:00
KB Østerbro IF 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
11
-
0
589711 ti
10-05 2022
Kl. 19:00
FB Nørrebro BK Jens Jessens Vej
3
-
2
589708 ti
10-05 2022
Kl. 19:15
FC Sukkerbold Fremad Valby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
3
589707 ti
10-05 2022
Kl. 20:30
HIK KB Gentofte Sportspark Vest
0
-
5
589710
on
11-05 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 Union 2 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
4
589709
15-05 2022
Kl. 10:00
Nørrebro United 2 FC Randoms Nørrebroparken
6
-
4
589716
ti
17-05 2022
Kl. 20:00
Union 2 HIK Genforeningspladsen
10
-
0
589715 ti
17-05 2022
Kl. 20:30
KB Nørrebro United 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
3
589714 on
18-05 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 2 Østerbro IF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
10
-
6
589712
22-05 2022
Kl. 10:00
Nørrebro BK FC Sukkerbold Ryparken Idrætsanlæg
5
-
2
589719 ma
23-05 2022
Kl. 18:00
FC Randoms KB Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
3
589721 ti
24-05 2022
Kl. 19:00
FB FC Sukkerbold Jens Jessens Vej
3
-
2
589720 on
25-05 2022
Kl. 19:30
Østerbro IF 2 Nørrebro BK Ryparken Idrætsanlæg
4
-
2
589718
28-05 2022
Kl. 13:00
Nørrebro United 2 Union 2 Nørrebroparken
Udehold taberdømt
589717
29-05 2022
Kl. 12:00
HIK Fremad Valby 2 HIK
0
-
7
589725 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
FB KB Jens Jessens Vej
2
-
1
589722 ti
31-05 2022
Kl. 19:15
FC Sukkerbold Østerbro IF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
589726 ti
31-05 2022
Kl. 20:00
Union 2 FC Randoms Grøndal Multicenter
8
-
2
589724 on
01-06 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 2 Nørrebro United 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4
-
2
589723
04-06 2022
Kl. 12:00
Nørrebro BK HIK Ryparken Idrætsanlæg
6
-
3
589713 ti
07-06 2022
Kl. 19:15
FC Randoms FB Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
7
589727
11-06 2022
Kl. 13:45
HIK FC Sukkerbold Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
6
589728
11-06 2022
Kl. 13:45
Nørrebro United 2 Nørrebro BK Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
589729
11-06 2022
Kl. 13:45
FC Randoms Fremad Valby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
589730
11-06 2022
Kl. 13:45
Østerbro IF 2 FB Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
2
589731
11-06 2022
Kl. 13:45
KB Union 2 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.


Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i begge puljer rykker ned.

Log ind