MENU

Herre Senior 2 7M Forår, P3 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
591968 ma
04-04 2022
Kl. 19:15
RPIF Nørrebro United 5 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
591970 ma
04-04 2022
Kl. 20:30
Valby Skjold 3 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 1
591969
on
06-04 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 3 Stefan 4 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 3
592122 to
07-04 2022
Kl. 20:30
FB 5 Østerbro IF 4 Jens Jessens Vej
0 - 0
591967 ma
11-04 2022
Kl. 22:00
Oversidder Oversidder
592124 ma
18-04 2022
Kl. 19:15
Oversidder Valby
592191 ti
19-04 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF 4 Fremad Valby 3 Fælledparken
2 - 1
592190 to
21-04 2022
Kl. 19:00
Stefan 4 RPIF Rådvadsvej
3 - 3
592125
23-04 2022
Kl. 14:30
Nørrebro United 5 Oversidder Nørrebroparken
592123
24-04 2022
Kl. 12:45
Skjold 3 FB 5 Lundehusparken
1 - 1
592238 ma
25-04 2022
Kl. 19:15
RPIF Østerbro IF 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 5
592239 ma
25-04 2022
Kl. 20:15
Valby Nørrebro United 5 Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
592193 ma
25-04 2022
Kl. 22:00
Oversidder Stefan 4
592240 ti
26-04 2022
Kl. 20:30
FB 5 Fremad Valby 3 Jens Jessens Vej
2 - 2
592192
01-05 2022
Kl. 12:45
Skjold 3 Oversidder Lundehusparken
592241 ma
02-05 2022
Kl. 19:15
Oversidder FB 5
592243 on
04-05 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 3 RPIF Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
592242
07-05 2022
Kl. 13:00
Nørrebro United 5 Skjold 3 Nørrebroparken
3 - 2
592245
07-05 2022
Kl. 13:00
Østerbro IF 4 Oversidder Fælledparken
592332 ma
09-05 2022
Kl. 19:15
Oversidder Nørrebro United 5
592333 ma
09-05 2022
Kl. 20:15
Valby Østerbro IF 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
592331 ma
09-05 2022
Kl. 22:00
Oversidder Fremad Valby 3
592334
on
11-05 2022
Kl. 19:30
FB 5 RPIF Jens Jessens Vej
4 - 2
592335 ma
16-05 2022
Kl. 19:15
RPIF Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
592368 on
18-05 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 3 Valby Kunst, Valby IP, tribunen
9 - 4
592370 to
19-05 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF 4 Skjold 3 Fælledparken
3 - 5
592367
21-05 2022
Kl. 13:00
Nørrebro United 5 FB 5 Nørrebroparken
2 - 2
592372 ma
23-05 2022
Kl. 19:15
Oversidder Østerbro IF 4
592383 ma
23-05 2022
Kl. 20:15
Valby RPIF Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
592384 fr
27-05 2022
Kl. 18:30
FB 5 Oversidder Jens Jessens Vej
592382
28-05 2022
Kl. 13:00
Nørrebro United 5 Stefan 4 Nørrebroparken
4 - 5
592371
29-05 2022
Kl. 12:45
Skjold 3 Fremad Valby 3 Lundehusparken
3 - 2
592386 ma
30-05 2022
Kl. 19:15
RPIF Skjold 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
592385 ma
30-05 2022
Kl. 22:00
Oversidder Valby
592387 on
01-06 2022
Kl. 19:15
Fremad Valby 3 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
592330 to
02-06 2022
Kl. 18:00
Skjold 3 Stefan 4 Lundehusparken
2 - 1
592429 fr
03-06 2022
Kl. 19:45
FB 5 Stefan 4 Jens Jessens Vej
7 - 1
592430
05-06 2022
Kl. 16:00
Østerbro IF 4 Nørrebro United 5 Ryparken Idrætsanlæg
0 - 2
592244 ma
06-06 2022
Kl. 19:00
Stefan 4 Valby Rådvadsvej
Hjemmehold taberdømt
592369 to
09-06 2022
Kl. 19:00
Stefan 4 Oversidder Rådvadsvej
592434
11-06 2022
Kl. 13:45
Valby FB 5 Valby IP, tribunen
2 - 0
592462
11-06 2022
Kl. 16:15
Stefan 4 Østerbro IF 4 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
Hjemmehold taberdømt
592431
11-06 2022
Kl. 16:15
Skjold 3 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
592432
11-06 2022
Kl. 16:15
Oversidder RPIF
592433
11-06 2022
Kl. 16:15
Nørrebro United 5 Fremad Valby 3 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
Begge hold taberdømt pga manglende holdkort
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned

 

Log ind