Herre Senior 2 7M Forår, P4 (2022)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
592464
ma04-04 2022
19:15 Deportivo Cobayas Oversidder Valby Idrætspark
04. apr 2022
19:15
Deportivo Cobayas
Oversidder
592466
09-04 2022
10:00 Viktoria 2 Skjold 2 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
5
09. apr 2022
10:00
Viktoria 2
1
Skjold 2
5
592467
09-04 2022
14:00 FB 4 Reunion IF Jens Jessens Vej
3
-
6
09. apr 2022
14:00
FB 4
3
Reunion IF
6
592463
17-04 2022
12:30 Olympia 1921 FA 2000 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
1
17. apr 2022
12:30
Olympia 1921
4
FA 2000 3
1
592468
23-04 2022
12:45 Skjold 2 FB 4 Lundehusparken
1
-
1
23. apr 2022
12:45
Skjold 2
1
FB 4
1
592489
23-04 2022
15:00 Hekla 2 Deportivo Cobayas Hekla Park
HHT
23. apr 2022
15:00
Hekla 2
Deportivo Cobayas
HHT
592490
24-04 2022
16:00 Reunion IF HB 3 Jens Jessens Vej
5
-
3
24. apr 2022
16:00
Reunion IF
5
HB 3
3
592488
24-04 2022
18:00 Oversidder Olympia 1921
24. apr 2022
18:00
Oversidder
Olympia 1921
592469
ma25-04 2022
20:15 FA 2000 3 Viktoria 2 Jens Jessens Vej
8
-
4
25. apr 2022
20:15
FA 2000 3
8
Viktoria 2
4
592524
on27-04 2022
19:30 FB 4 HB 3 Jens Jessens Vej
1
-
0
27. apr 2022
19:30
FB 4
1
HB 3
0
592523
to28-04 2022
18:00 Viktoria 2 Oversidder Fælledparken
28. apr 2022
18:00
Viktoria 2
Oversidder
592491
30-04 2022
12:45 Skjold 2 FA 2000 3 Lundehusparken
5
-
1
30. apr 2022
12:45
Skjold 2
5
FA 2000 3
1
592492
01-05 2022
12:30 Olympia 1921 Hekla 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
01. maj 2022
12:30
Olympia 1921
Hekla 2
UHT
592493
01-05 2022
16:00 Reunion IF Deportivo Cobayas Jens Jessens Vej
HHT
01. maj 2022
16:00
Reunion IF
Deportivo Cobayas
HHT
592525
on04-05 2022
20:15 FA 2000 3 FB 4 Jens Jessens Vej
2
-
3
04. maj 2022
20:15
FA 2000 3
2
FB 4
3
592537
07-05 2022
14:30 HB 3 Deportivo Cobayas Ryparken Idrætsanlæg
6
-
3
07. maj 2022
14:30
HB 3
6
Deportivo Cobayas
3
592538
07-05 2022
15:00 Hekla 2 Viktoria 2 Hekla Park
HHT
07. maj 2022
15:00
Hekla 2
Viktoria 2
HHT
592526
08-05 2022
18:00 Oversidder Skjold 2
08. maj 2022
18:00
Oversidder
Skjold 2
592580
ma09-05 2022
19:00 FB 4 Deportivo Cobayas Jens Jessens Vej
4
-
0
09. maj 2022
19:00
FB 4
4
Deportivo Cobayas
0
592539
ti10-05 2022
20:30 Reunion IF Olympia 1921 Jens Jessens Vej
UHT
10. maj 2022
20:30
Reunion IF
Olympia 1921
UHT
592579
to12-05 2022
18:00 Viktoria 2 Reunion IF Fælledparken
6
-
3
12. maj 2022
18:00
Viktoria 2
6
Reunion IF
3
592540
14-05 2022
12:45 Skjold 2 Hekla 2 Lundehusparken
UHT
14. maj 2022
12:45
Skjold 2
Hekla 2
UHT
592542
14-05 2022
16:00 FA 2000 3 Oversidder Jens Jessens Vej
14. maj 2022
16:00
FA 2000 3
Oversidder
592541
15-05 2022
12:30 Olympia 1921 HB 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
3
15. maj 2022
12:30
Olympia 1921
0
HB 3
3
592581
ma16-05 2022
19:15 Deportivo Cobayas Olympia 1921 Valby Idrætspark
HHT
16. maj 2022
19:15
Deportivo Cobayas
Olympia 1921
HHT
592465
on18-05 2022
19:15 HB 3 Hekla 2 Fælledparken
UHT
18. maj 2022
19:15
HB 3
Hekla 2
UHT
592583
21-05 2022
11:15 HB 3 Viktoria 2 Fælledparken
0
-
3
21. maj 2022
11:15
HB 3
0
Viktoria 2
3
592584
21-05 2022
15:00 Hekla 2 FA 2000 3 Hekla Park
HHT
21. maj 2022
15:00
Hekla 2
FA 2000 3
HHT
592585
22-05 2022
16:00 Reunion IF Skjold 2 Jens Jessens Vej
HHT
22. maj 2022
16:00
Reunion IF
Skjold 2
HHT
592582
22-05 2022
18:00 Oversidder FB 4
22. maj 2022
18:00
Oversidder
FB 4
592586
ti24-05 2022
18:00 Skjold 2 HB 3 Lundehusparken
3
-
0
24. maj 2022
18:00
Skjold 2
3
HB 3
0
592589
ti24-05 2022
19:15 Viktoria 2 Deportivo Cobayas Fælledparken
UMH
24. maj 2022
19:15
Viktoria 2
Deportivo Cobayas
UMH
592590
on25-05 2022
19:30 FB 4 Olympia 1921 Jens Jessens Vej
3
-
2
25. maj 2022
19:30
FB 4
3
Olympia 1921
2
592588
29-05 2022
16:00 Oversidder Hekla 2
UHT
29. maj 2022
16:00
Oversidder
Hekla 2
UHT
592594
ma30-05 2022
19:00 FB 4 Hekla 2 Jens Jessens Vej
UHT
30. maj 2022
19:00
FB 4
Hekla 2
UHT
592592
ma30-05 2022
19:15 Deportivo Cobayas Skjold 2 Valby Idrætspark
5
-
3
30. maj 2022
19:15
Deportivo Cobayas
5
Skjold 2
3
592587
ma30-05 2022
20:15 FA 2000 3 Reunion IF Jens Jessens Vej
5
-
2
30. maj 2022
20:15
FA 2000 3
5
Reunion IF
2
592593
04-06 2022
12:30 HB 3 FA 2000 3 Fælledparken
3
-
3
04. jun 2022
12:30
HB 3
3
FA 2000 3
3
592591
05-06 2022
12:30 Olympia 1921 Viktoria 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
3
05. jun 2022
12:30
Olympia 1921
0
Viktoria 2
3
592595
05-06 2022
14:00 Reunion IF Oversidder Jens Jessens Vej
05. jun 2022
14:00
Reunion IF
Oversidder
592597
11-06 2022
16:15 FA 2000 3 Deportivo Cobayas Valby Idrætspark
UHT
11. jun 2022
16:15
FA 2000 3
Deportivo Cobayas
UHT
592598
11-06 2022
16:15 Oversidder HB 3
11. jun 2022
16:15
Oversidder
HB 3
592599
11-06 2022
16:15 Viktoria 2 FB 4 Valby Idrætspark
3
-
5
11. jun 2022
16:15
Viktoria 2
3
FB 4
5
592600
11-06 2022
16:15 Hekla 2 Reunion IF Valby Idrætspark
HHT
11. jun 2022
16:15
Hekla 2
Reunion IF
HHT
592596
to16-06 2022
19:15 Skjold 2 Olympia 1921 Lundehusparken
2
-
1
16. jun 2022
19:15
Skjold 2
2
Olympia 1921
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de fire puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned

 

Log ind