MENU

Herre Senior 3 7M Forår, P2 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
593621 ma
04-04 2022
Kl. 18:00
Arctos PI Fodbold Valby Idrætspark
1
-
3
593638 on
06-04 2022
Kl. 18:00
Oversidder FB 7
593647
09-04 2022
Kl. 14:00
FB 11 Amager FF Jens Jessens Vej
4
-
1
593639
09-04 2022
Kl. 16:00
Ørestad IF Skjold 11 Kalvebod Fælled Skole
0
-
4
593855 ti
19-04 2022
Kl. 17:50
KB 4 Arctos Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
4
593845
ti
19-04 2022
Kl. 18:00
Skjold 11 FB 11 Lundehusparken
2
-
2
593848 on
20-04 2022
Kl. 19:15
PI Fodbold Ørestad IF Valby Idrætspark
6
-
4
593873
fr
22-04 2022
Kl. 18:30
FB 7 HB 8 Jens Jessens Vej
0
-
3
594034
24-04 2022
Kl. 12:00
Amager FF Oversidder Kastrup IA ved Diget
594262 ma
25-04 2022
Kl. 18:00
Arctos FB 7 Valby Idrætspark
2
-
2
594057 ti
26-04 2022
Kl. 18:00
Skjold 11 PI Fodbold Lundehusparken
0
-
1
594266 fr
29-04 2022
Kl. 18:00
HB 8 Amager FF Ryparken Idrætsanlæg
0
-
5
594277
30-04 2022
Kl. 16:00
Ørestad IF KB 4 Kalvebod Fælled Skole
0
-
1
594291
30-04 2022
Kl. 16:00
FB 11 Oversidder Jens Jessens Vej
594446
ti
03-05 2022
Kl. 17:45
KB 4 Skjold 11 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
5
594444
on
04-05 2022
Kl. 19:30
PI Fodbold FB 11 Valby Idrætspark
4
-
5
594464 to
05-05 2022
Kl. 19:30
FB 7 Ørestad IF Jens Jessens Vej
9
-
0
594459
07-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder HB 8
594473
08-05 2022
Kl. 12:00
Amager FF Arctos Kastrup IA ved Diget
5
-
2
594681 ma
09-05 2022
Kl. 18:00
Arctos Oversidder Valby Idrætspark
594678
ti
10-05 2022
Kl. 18:00
Skjold 11 FB 7 Lundehusparken
2
-
5
594704 on
11-05 2022
Kl. 19:15
PI Fodbold KB 4 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
594869
14-05 2022
Kl. 12:00
FB 11 HB 8 Jens Jessens Vej
5
-
1
594707
14-05 2022
Kl. 16:00
Ørestad IF Amager FF Kalvebod Fælled Skole
Hjemmehold taberdømt
594901
ti
17-05 2022
Kl. 17:50
KB 4 FB 11 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
1
594908 ti
17-05 2022
Kl. 20:30
FB 7 PI Fodbold Jens Jessens Vej
4
-
4
594902 on
18-05 2022
Kl. 18:00
Oversidder Ørestad IF
Udehold taberdømt
594891
22-05 2022
Kl. 11:15
HB 8 Arctos Fælledparken
2
-
2
595036
22-05 2022
Kl. 12:00
Amager FF Skjold 11 Kastrup IA ved Diget
5
-
3
595074 ti
24-05 2022
Kl. 17:50
KB 4 FB 7 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
5
595053 ti
24-05 2022
Kl. 18:00
Skjold 11 Oversidder Lundehusparken
595070 on
25-05 2022
Kl. 19:15
PI Fodbold Amager FF Valby Idrætspark
4
-
3
595395
fr
27-05 2022
Kl. 18:30
Ørestad IF HB 8 Kalvebod Fælled Skole
0
-
3
595396
28-05 2022
Kl. 12:00
FB 11 Arctos Jens Jessens Vej
5
-
1
595397 ma
30-05 2022
Kl. 18:00
Arctos Ørestad IF Valby Idrætspark
Udehold taberdømt
593633
on
01-06 2022
Kl. 18:00
HB 8 KB 4 Fælledparken
1
-
1
595546 on
01-06 2022
Kl. 18:00
Oversidder PI Fodbold
595405
04-06 2022
Kl. 10:00
HB 8 Skjold 11 Fælledparken
2
-
2
595550
04-06 2022
Kl. 12:00
FB 11 FB 7 Jens Jessens Vej
3
-
0
595551
05-06 2022
Kl. 12:00
Amager FF KB 4 Kastrup IA ved Diget
5
-
0
595561
11-06 2022
Kl. 15:00
Skjold 11 Arctos Valby Idrætspark
5
-
3
595566
11-06 2022
Kl. 15:00
PI Fodbold HB 8 Valby Idrætspark
2
-
1
595769
11-06 2022
Kl. 15:00
KB 4 Oversidder Valby Idrætspark
595780
11-06 2022
Kl. 15:00
Ørestad IF FB 11 Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
595800
11-06 2022
Kl. 15:00
FB 7 Amager FF Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 6 puljer samt de fire dårligste nr. 8 rykker ned

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølg

Log ind