MENU

Herre Senior 3 7M Forår, P4 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
596067 ma
04-04 2022
Kl. 18:00
Klub 14 Inter Copenhagen CF Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
596066
ma
04-04 2022
Kl. 20:30
Slagge Bk. Distorted BK Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
596069
10-04 2022
Kl. 14:00
Union 3 Skjold 8 Grøndal Multicenter
6 - 4
596070
10-04 2022
Kl. 16:00
FB 13 KFUM Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
596072 ma
18-04 2022
Kl. 18:00
Distorted BK Union 3 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
596075 ma
18-04 2022
Kl. 19:00
KFUM HB 9 Emdrupparken
7 - 1
596073 ma
18-04 2022
Kl. 20:30
Inter Copenhagen CF Slagge Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
596071 ti
19-04 2022
Kl. 19:15
Skjold 8 FB 13 Lundehusparken
2 - 2
596074
24-04 2022
Kl. 14:00
FB 8 Klub 14 Jens Jessens Vej
1 - 9
596235 ma
25-04 2022
Kl. 18:00
Klub 14 KFUM Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
596077
ma
25-04 2022
Kl. 20:30
Slagge Bk. FB 8 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
596076
ti
26-04 2022
Kl. 19:15
Skjold 8 Distorted BK Lundehusparken
1 - 3
596236
30-04 2022
Kl. 12:00
Union 3 Inter Copenhagen CF Grøndal Multicenter
2 - 2
596237
01-05 2022
Kl. 16:00
FB 13 HB 9 Jens Jessens Vej
4 - 3
596238
ma
02-05 2022
Kl. 18:00
Distorted BK FB 13 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
596434 ma
02-05 2022
Kl. 19:00
KFUM Slagge Bk. Emdrupparken
6 - 2
596430 ma
02-05 2022
Kl. 20:30
Inter Copenhagen CF Skjold 8 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 6
596068
ti
03-05 2022
Kl. 21:00
HB 9 FB 8 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 1
596433
fr
06-05 2022
Kl. 19:45
FB 8 Union 3 Jens Jessens Vej
5 - 6
596437
ma
09-05 2022
Kl. 18:00
Distorted BK Inter Copenhagen CF Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
596436 ma
09-05 2022
Kl. 20:30
Slagge Bk. HB 9 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 5
596435
ti
10-05 2022
Kl. 19:15
Skjold 8 FB 8 Lundehusparken
2 - 5
596477
15-05 2022
Kl. 14:00
Union 3 KFUM Genforeningspladsen
1 - 6
596478
15-05 2022
Kl. 14:00
FB 13 Klub 14 Jens Jessens Vej
5 - 2
597076 ma
16-05 2022
Kl. 19:00
KFUM Skjold 8 Emdrupparken
Hjemmehold taberdømt
596960 ma
16-05 2022
Kl. 20:30
Inter Copenhagen CF FB 13 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 3
596479 on
18-05 2022
Kl. 18:00
Klub 14 Slagge Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
596965
21-05 2022
Kl. 12:30
HB 9 Union 3 Fælledparken
1 - 5
596970
22-05 2022
Kl. 14:00
FB 8 Distorted BK Jens Jessens Vej
2 - 1
597082
ma
23-05 2022
Kl. 18:00
Distorted BK KFUM Kunst, Valby IP, tribunen
8 - 8
597089 ma
23-05 2022
Kl. 18:15
FB 13 Slagge Bk. Jens Jessens Vej
2 - 2
597083
ma
23-05 2022
Kl. 20:30
Inter Copenhagen CF FB 8 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
597077 ti
24-05 2022
Kl. 19:15
Skjold 8 HB 9 Lundehusparken
0 - 3
597088
29-05 2022
Kl. 14:00
Union 3 Klub 14 Genforeningspladsen
1 - 4
597124 ma
30-05 2022
Kl. 18:00
Klub 14 Skjold 8 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
597213 ma
30-05 2022
Kl. 19:00
KFUM Inter Copenhagen CF Emdrupparken
5 - 3
597123 ma
30-05 2022
Kl. 20:30
Slagge Bk. Union 3 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
597126
04-06 2022
Kl. 13:45
HB 9 Distorted BK Fælledparken
2 - 6
597212
05-06 2022
Kl. 12:00
FB 13 FB 8 Jens Jessens Vej
4 - 7
597214 ti
07-06 2022
Kl. 18:00
Skjold 8 Slagge Bk. Lundehusparken
6 - 0
596431 on
08-06 2022
Kl. 18:00
HB 9 Klub 14 Fælledparken
3 - 1
597215
11-06 2022
Kl. 15:00
Distorted BK Klub 14 Valby IP, tribunen
2 - 6
597216
11-06 2022
Kl. 15:00
Inter Copenhagen CF HB 9 Valby IP, tribunen
1 - 4
597217
11-06 2022
Kl. 15:00
Union 3 FB 13 Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
3 - 2
597257
11-06 2022
Kl. 15:00
FB 8 KFUM Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Læs mere om afsluttende 7M dag for kvinder og herrer den 11. juni 2022 i Valby IP

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 9 og 10 i alle 6 puljer samt de fire dårligste nr. 8 rykker ned

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølg

Log ind